menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ÜLKELER KILIÇLA ALINIR ANCAK ADALETLE KORUNUR

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
22 Temmuz 2017, Cumartesi
Ülkenin gündemi Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) ile mücadele, her ne kadar dış politikamızda ciddi sıkıntılar ve dalgalanmalar yaşasak da, her ne kadar yanı başımızda uzun yıllardır iç savaş nedeni ile oluk oluk kan aksa da… 
 
Önceliğimiz devletimizin milletimizin bölünmez bütünlüğüne kast eden alçakçı bir darbe girişimine kalkışan, milletin silahı ile milletin üzerine kurşun yağdıran FETÖ ile mücadele yer alıyor. 
 
Hain darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçti. Geçtiğimiz günlerde FETÖ ile mücadelede bir yıllık bilanço açıklandı. Toplam 50 bin 510 şüpheli tutuklandı. 169 bin 13 şüpheli hakkında işlem yapıldı. 
 
Ayrıca soruşturmalar kapsamında;  Ayrıca, 43 bin 404 kişi serbest kaldı. şüpheli 8 bin 87 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor. 
 
FETÖ dalgasının kapsamı genişledikçe insanların akıllarını da soru işaretleri kemiriyor. Bazen devam eden davalarda öyle kara mizah durumları ortaya çıkıyor ki, gülüyoruz ağlanacak halimize.  
 
Hukukun üstünlüğüne inanıyorsak, adaletin terazisinin şaşmaması için, ‘vurun kahpeye’ mantığından vazgeçmemiz gerekiyor. 
 
Fiili olarak bu hain darbe kalkışmasına kalkışanların eline silah alıp askere polise halka ateş edenler için gündeme gelecek olan idam talepleri halk tarafından şüphesiz desteklenecektir. 
 
Ancak birde hiçbir suçu günahı olmadan mağdur edilen insanları görünce insanların vicdanı rahatsız oluyor. Yukarda rakamları verdim. Yüz binleri aşan bir kitleden bahsediyoruz. Elbette içerisinde suçlu olanlar olduğu gibi, haksızlığa uğrayan insanlarında olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. 
 
Yazımızın öznesine dönersek; Önceki gün bir kamu kurumundan ihraç edilen bir memur ile görüştük… Daha fazla mağdur olmaması için adını özelikle vermediğimi belirtmek isterim. 
 
MHP ve ülkücü caimaya yakınlığı ile bilinen bir sendikanın uzun yıllardır temsilciliğini yapan bu sendikacı arkadaşı, hepimiz tanıyoruz. Yıllarca Ülkücü camianın içerisinde görev almış, sevilen ve saygı duyulan, ülkücü olmasından kimsenin zerre şüphe etmeyeceği herkesinde kefil olabileceği vatan ve millet sevdalısı bu uğurda da bayraktarlık yapmaktan çekinmeyen bir isim.
 
İhraç edildiğini söyleyince şaşırdım ! Herkes gibi ilk soru neden sebep oldu ?
 
Cevap ; İnan bende bilmiyorum, bana kimse bir şey söylenmedi, tebligat falan da yok ihraç edildiğimi internette yayınlanan listeden öğrendim. Ama tahminim FETÖ soruşturması … 
 
Senin ne işin olur bunlarla?  Bildiğim kadarı ile sana da geçmişte çok zulüm etti bunlar ? sorusuna verecek cevap bulamayan sendikacı arkadaş;  iç çekerek isminin bunlarla yan yana gelmesinin kendisine ZUL olduğunu söyleyebildi. 
 
Kısaca özetlemek gerekirse; “Devletin  o dönemlerde faaliyet izni verdiği faizsiz bankacılık yapan” Bank Asya’ya  FETÖ’nün,  FETÖ olmadan öncesinde yani 2011 yılında eşi ve kendisinin adına ortak bir hesap açılmış, tamamen iyi niyetle faiz işine bulaşmamak adına bu banka tercih edilmiş. Yine aynı dönemlerde faizsiz bankacılık yapan Türkiye Finans isimli bankaya da hesap açılmış.  Memur olan karı koca, artırabildikleri 300-500 gibi tasaruflarını bu bankada değerlendirmiş. Ne zamana kadar ?  Hükümetin çağrısı üzerine, hain darbe kalkışmasından bir yıl önce tüm hesaplarını kapatmış ve banka ile ilişiklerini kesmişler.
 
“Hatırlarsınız, o dönemlerde birçok kamu kurumunun veznesinin camında koca puntolarla,  Bank Asya ile anlaşmalı oldukları ve ödemelerin bu bankaya yapılabileceğinin duyurulduğu bir dönem…”
 
 Önce yine memur olan eşi ihraç edilmiş ve yapılan soruşturma neticesinde olayın suç teşkil etmedğine karar verilmiş ve birkaç ay sonra tekrar görevine iade edilmiş. Şimdi yine muhtemelen aynı suç nedeni ile kendisi ihraç edilmiş. 
 
Düz mantıkla eşi için yapılan soruşturmada  olayın suç olmadığı kanaati çıkmış. Şimdi mahkeme yine muhtemelen aynı kararı verecek. Ancak bu kadar iş yükünün arasında binlerce araştırılması gereken çok ciddi dosya varken birde bu gibi durumlarla adalet meşgul edilecek. 
 
Bu işin artık bir sisteminin olması gerekmez mi? 
 
Dünyanın her yerinde önce suç olup olmadığı araştırılır. Varsa suç ve kuvvetli delil, alınıp sorgulanır, mahkemeye sevk edilir.  
Bizde sistem tersinden işliyor.
 
 Önce ceza veriliyor… Sonra suç olup olmadığı araştırılıyor. 
 
Sonra aylarca ne ile suçlandığını bilmeyen, tüm dengesi ve düzeni bozulmuş, insanların selam dahi vermeye çekindiği, toplumun terörist muamelesi yaptığı,  onlarca mağdur olmuş dağılma aşamasına gelmiş aile ortaya çıkıyor.
 
“Devletlerin sarsılmayan temelini adalet teşkil eder” Herkese mutlu bir hafta dilerim… 
 
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KADİR GÜNEŞ VE AKLIMDA DELİ SORULAR…. KAYSERİ’DE EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ Şeker''de hedef Akay mı? SON DAMLA KANA KADAR... KARA EYLÜL UNUTULMUYOR... YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ASIL HESAP BÜYÜK MAHKEMEDE ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır