menüler
HAVA DURUMU

TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
17 Şubat 2017, Cuma
Zaman zaman içinden çıkılmaz bir hal alıyor kentte yaşamak... Hava kirliliği, trafik, sürekli bir yerlere koşturup durmak bunaltıyor insanları... 
 
Herkesin aklının bir köşesinde köyüne dönüp sakin bir hayat kurma hayali.
Ancak bu özlemler, birçoğumuzun sadece hayallerini süslüyor... Çocukların okulu, sağlık sorunları, borç harç derken bahaneler sıralanıp gider, Hayaller yine suya düşer. 
 
Şehirlerin büyüyüp gelişmesi kaçınılmaz elbette... Kentimizde her geçen gün bübüyüp gelişiyor. Yaşanan gelişme belli bölgelerde kendini daha iyi hissettiriyor. Bu bölgelerin başında ise Talas geliyor. 
 
Son yıllarda yapılan yatırım ve hizmetler ile birlikte kentin içinde adeta ayrı bir kent doğuyor.
 
Her gün gelişen ve sınırlarının her metresini değerlendirme gayretinde olan Talas'ta yapılanları görmemek imkansız. 
 
Dün Talas'ta düzenlenen bol görselli toplantıda Başkan Mustafa Palancıoğlu'nun, yaptıklarını hizmetleri ve yapacakları yatırımları tanıttığı toplantı ile güne başladık. 
 
Bildiğimiz, Talas deyip geçmeyin! Bugün hali hazırda Türkiye'de ki 40 ilden daha büyük ve gelişmiş bir ilçeden bahsediyoruz.  
 
Talas'ta Anayurt bölgesi başlı başına bir şehir. Hergün onbinlerce insanın kullandığı 24 saat yaşayan bir semt. Bu kadar hayatın içerisinde olan bir bölgede halkın ihtiyaçlarına anında cevap vermekte kolay olmasa gerek. Ancak yaptığımız gözlemlerde, kuruluşundan itibaren yapılan yanlış yapılaşmayı saymazsak Anayurt bölgesinde çok sıkıntı yok gibi... 
 
Alt ve üst yapı hizmetleri kısmen tamamlanmış tamamlanmaya da devam ediyor. Bölgenin en büyük sorunlarından birisi olan ibadethaneler ve okullar hayırseverlerinde katkısı ile hızla yükseliyor. 
 
Hafızam beni yanıltmıyorsa, bir yıl önce yine bu mihvalde düzenlenen bir toplantıda bilgiler veren Sayın Palancıoğlu, Talas'a 50 milyon TL'lik bir yatırım bütçesinden bahsetmişti. 
 
Talas, şehirden yüksek bir konumda yer alıyor. Bu sebepledir ki, temiz havası ve bol oksijeni sebebi ile insanlar Talas'a rağbet gösteriyor. Bu konuda belediye titiz çalışıyor. Özelikle imar konusunda ince eleyip sık dokuyorlar. Geçmişte yapılan hataların üzerine beşte biz koyalım mantığı ile değil tam tersini yaparak, belli bir kesimin çokta hoşuna gitmesede, imar konusunda geri adım atmıyor. Taviz vermiyor. 
 
Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, geçmişten gelen tecrübesini başkanlıkta da kullanıyor. 
 
Kayserili işini bilir diyelim mi? 
 
Yapılan yatırımların büyük bir bölümünü halkın parasına dokunmadan çözüyor.  Nasıl derseniz, fazla detaya girmeden kısaca, Avrupa Birliği ve çeşitli vakıfların fonlarını kullanarak... 
 
Son rütuşları yapılan tarihi Tablakaya Mahallesi kentin önümüzde ki yaz uğrak vereceği mekanlardan birisi olacaktır. Ali Saip Paşa Sokağı uzun zaman önce açılmasına rağmen kentin en gözde mekanlarından birisi olma özelliğini koruyor. 
 
Yazımızın başında da belirttiğim gibi insanımız artık hem kentli olmak, kentte de huzurlu olmak istiyor. Talas bu noktada kentin sosyal ve kültürel açığını bir nebzede olsa kapatan bir bölge. 
 
Ne diyelim. Allah emegi geçenlere güç kuvvet ve kolaylık versin...
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır