menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SON DAMLA KANA KADAR...

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
18 Ekim 2019, Cuma
Sınırlarımızda ‘Barış Pınarı Harekatı’nın başlaması ile birlikte baş döndürücü gelişmeler yaşanıyor.
 
Tüm dünyanın gözü kulağı Türkiye’nin Suriye sınırında başlattığı terör operasyonuna çevrilmiş durumda.
 
Tarih boyunca bilinen ve Barış Pınarı ile birlikte bir kez daha görmüş olduk ki, Türkiye’nin sırtını sıvazlayan çok ama dostu yok.
 
Mütefik bildiklerimiz ve kardeş dediklerimiz bile bizi değil terör örgütünü destekliyor.
 
Hepsinin bölgede ki hesabı farklı.
 
Bizim tek kaygımız vatan sınırlarımızda ki terör devletine izin vermeyeceğiz.
 
Son damla kana kadar, mücadele edeceğiz.
 
Sivas’a, Maraş’a Kayseri’ye gelmesinler diye. Bizim çocuklarımız son Türk yurdunu yaşatsınlar diye 7’den 70’e hep birlikte olacağız.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekâtı için aynen şu ifadeyi kullandı: “Ya kasap bıçağına boynumuzu uzatacaktık ya da mücadele edecektik.” Yaşananların en güzel özeti budur. Bunu anlatmaya çalışıyoruz zaten. Yine de anlamayanlar ve anlamak istemeyenler var. Bunlar, dışarda olduğu kadar içerde de bir hayli fazla, memleketin en büyük siyasi partilerinden birisinin genel başkanı Hâlâ “Ne işimiz var bizim orada” sorusunu sorabiliyor.
 
drak güçlüğü var sanırım, acilen uzman bir sağlık kuruluşunda tedavi olması gerekir.
 
Ülkede kimse, girmedi tabii ki kendisiyle tartışmaya.
 
Memleketin içinde bulunduğu bir dönemde sıkıntı üretmeye çalışan figürlere cevap harekât sonrası verilecektir.
 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüştüğü bütün mevkidaşlarına şu soruyu soruyor: -Sizin ülkenize sınırınızdan 700 roket ve füze atılırsa, 20 vatandaşınız hayatını kaybeder ve yüzlercesi yaralanırsa ne yapardınız?
 
Cevap vermeyenlere ise “Bir sonraki karşılaşmamızda da aynı soruyu soracağım” diyor.
 
Şimdi ben de içimizdekii yılanlara aynı soruyu sormak istiyorum...
 
Barış Pınarı Harekâtı başlar başlamaz, emperyalist güçlerin bölgeyi yeniden dizayn etmeye çalıştıklarını, Türkiye’nin ise Milli Mücadele’den bu yana en güçlü başkaldırıyı sergilediğini tüm dünyanın anlaması gerekiyor.
 
Emperyalist güçler bir araya geldi. Hep birlikte el ele verdiler, Türkiye’yi durdurmaya çalışıyorlar.
 
Üstelik, ahlaksızlığın ve kepazeliğin bini bir para.
 
İşte Başkan Erdoğan böyle bir ortamda TBMM AK Parti Grubu’nda kürsüye çıktı.
 
Bütün milletin yüreğine su serpen bir konuşma yaptı.
 
Bu günün ve geçmişin gereklerini net ve anlaşılır bir dille ortaya serdi.
 
“Müttefik” adını verdiklerimizin “arkamızdan çevirdikleri işlerden” bahsetti. Bölgemize yönelik plan ve projelere dikkati çekti. DEAŞ dahil, kimin hangi terör örgütü ile birlikte nasıl iş tuttuğunu anlattı. Demokrasi ve insan hakları nutukları atanların içine düştükleri değer yoksunluğunun altını çizdi.
 
Kısaca .... “Sizin ne dediğiniz önemli değil. Biz işimize bakıyoruz” dedi.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
SON DAMLA KANA KADAR... KARA EYLÜL UNUTULMUYOR... YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ASIL HESAP BÜYÜK MAHKEMEDE ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır