menüler
HAVA DURUMU

Silahlar Şehirlere İniyor

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
30 Mart 2015, Pazartesi
7 Haziran'da gerekleştirilmesi planlanan seçimlere sayılı günler kaldı. 
'Planlanan' ifadesini özelikle kullandım. Son aylarda yaşadıklarımıza bakarsanız. Önümüzde ki süreçte sağlıklı bir seçim ortamının sağlanması güç görünüyor. 
sabah duyduğunuz ile akşam gördüğünüz arasında büyük farklar yaşanıyor. 
Geçtiğimiz haftanın gündem maddeleri arasında ilk sıralarda yer alan çözüm süreci açıklamaları, sağlıklı bir seçim atmosferi yaşanmayacağının sinyallerini veriyor. 
Hükümetin ve terör örgütünün Dolmabahçe açıklamalarının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıhem gündemi hemde süreci binbirgece masallarına dönderdi. 
Ardı ardına yapılan açıklamalar, daha doğrusu restleşmelirin detayları Dağlıca'ya yapılan iki saldırı ile birkez daha gün yüzüne çıktı. 

Sürecin başından beri, iddia edilen silah bırakmanın gerçekleşmeyeceği, daha doğru ifade etmek gerekirse, silahların dağda bırakılıp şehirde yeniden ele alınacağı gerçeğini bir kez daha gördük. 
Bunu biz söylesek, vatan haini damgası yememiz kaçınılmaz olurdu. 

Ancak, çözüm sürecinde son günlerde yaşananlar, şimdiye kadar yalanlanmamış bir bilgi olan istihbarat raporları ile tehlike çanlarının çaldığını gösteriyor. 

"Genelkurmay, MİT ve Jandarma İstihbarat, Güneydoğu'da özellikle bazı ilçelerde KCK eliyle silahlanma ve yığınak faaliyeti tespit etti. Midyat, Cizre, Silopi, Yüksekova ve Şemdinli'deki evlere silahlar saklandığı bilgisi var. Çoğunluğu Kalaşnikof olan bu silahlar arasında roketatar, tanksavar, hatta omuzdan atılan stinger füzelerinin olduğu bile iddia ediliyor"

Şimdiye kadar yalanlanmayan haberden bir kısım böyle diyordu...
Şimdi kafalarda ki soru işareti şu !
Sınırlarımız yol geçen hanına dönmüşken, binlerce Suriyeli mülteci, ülkemizin her yanına dağılmışken. 
Etrafımız adeta düşman ateşi ile yanarken. 
Yıllarca bize düşman olan ülkelerin taşeronluğunu yaparak, kadın, bebek demeden katliam yapan...
Vatanı bölmek için avuç ovuşturan PKK ve onun TBMM'de ki temsilcilerini kimler kullanacaktır seçin birini... 
Elbette, Türkiye büyük bir ülkedir ve başına bela olan bu terör sorunun çözmek zorundadır. Ancak bunu yaparken, kundakta ki bebege kurşun sıkan binlerce vatandaşın evinden toprağından olmasına  sebep olan kimlerin maşası olduğu  herkes tarafından bilinen bir örgütle de masaya oturulmasının sonuçlarının iyi hesaplanması gerekiyor. Eline kan bulaşmış bölücülerin kırmızı başlıklı kız gibi anlatılması, meşrulaştırılması bu ülkeye zarar vermektedir vermeye de devam edecektir. 

Gelinen süreç ortada... İşte istihbarat raporlarında yazıyor. Roketatar, tank savar... Şehirlerde evlerde patlamaya hazır bekliyor. 

Biz halen, çözüm sürecine kim çok destek verirse, paralelle kim daha çok sallarsa, en cevval milletvekili adayı olarak ellerimiz patlayana kadar alkışlıyoruz. 
Allah memleketimiz için hayırlısını nasip etsin. İyi bir hafta dileğiyle...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır