menüler
HAVA DURUMU

SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR...

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
22 Haziran 2018, Cuma
Son 48 saatlik zaman dilimi başladı. 
Sokaklardan hissedildiği gibi ‘Yüzyılın seçimi’ olacak. 
Siyasi partiler belki de son 16 yıldır çok sokaklara yansıtmadıkları enerjilerini bu seçimde ortaya çıkarttılar. 
Ramazan’ın bitmesi ile birlikte meydanlar adeta karnaval yerine döndü. 
Başından beri iddia ettiğim gibi özelikle bu yüksek sesli müzik yayınları yanlış bir kampanya aracı. 
 
Seçmenin üzerinde olumsuz etki yapacağını bile bile neden bu klasik mantıktan partiler vazgeçmiyor.
Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. 
Yazının başında da belirttiğim gibi 48 saatlik zaman dilimi başladı. 
Yarından itibaren de seçim yasakları başlayacak ve hayat inşallah normale dönecek. 
Bizim Kayseri’de bir tabir vardır, ‘Seçim biter geçim başlar’ seçim bitiyor bakalım geçim seçimden sonra yoluna girecek mi?  Son yıllarda Suriye ile başlayan süreçte ülke ekonomisinin, “Dünya piyasaları’ ile alakalı olsa da iyi gitmediği zaten bilinen bir gerçekti. Üzerine birde erkenin erkeni olan seçim süreci eklenince iyice içinden çıkılmaz bir hale geldi. 
 
Yaklaşık 40 gün süren seçim kampanyası döneminde ise meydanlarda ekonomi ile alakalı çözüm odaklı bir vaad duymadık.
Bizim sanayicimizin ve iş dünyasının çok ciddi sorunları var. 
 
İstihdam seferliğine eminim ki hepsi kayıtsız şartsız destek veriyorlar ancak, reel sonuçları masaya yatırdıklarında, ellerinde ki işçinin maaşını ödemeyi bile büyük başarı olarak sayıyorlar. 
Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmada Türkiye’nin en önemli sorunu nedir ? sorusuna halkın yüzde 70’e varan bir kesimi ‘Terör’ olarak cevap veriyordu. 
Ancak terörle yapılan etkin mücadele ve Suriye’ye yapılan sınır ötesi harekatlarla birlikte bu rakam yüzde 19 seviyesine kadar geriledi. 
 
İnşallah, bu rakamlar içerde ve dışarda devam eden etkin mücadele ile ülkenin gündeminden çıkar. 
 25 Haziran Pazartesi gününden itibaren Türkiye’nin tek gündem maddesi ekonomi olur, artık patates soğan fiyatlarından ziyade kendine yetebilen kendi otomobilini, kendi silahını, kendi uçağını üreten bir Türkiye’nin başarılarından söz ederiz.
 
 Üreten sanayicimiz, kazanan işadamlarımız hiçbir çağırıya mahal kalmadan kendi bünyesinde istihdam seferliği başlatır. 
 
Mutlu insanlar, huzurlu bir ülkenin temelini oluşturur, biz büyük Türkiye olacaksak, önce insanımıza güven vereceğiz. Kısır gereksiz tartışmaları hayatımızdan çıkartacağız. Biz Suriye, Libya, Irak olmayacağız. Buna izin vermeyeceğiz. Çalışacağız, başaracağız. 
 
Şükür huzurlu bir seçim süreci geçirdik. Kentimizde bütün partiler Cumhuriyet Meydanı’nda kol kola demokrasi örneği sergilediler. Hiç kimse fikrinden dola bir diğerini kırmadan, kendi seçim çalışmasını yaptı. 
 
Son sözü halkımız söyleyecek. Her zaman olduğu gibi millet iradesine saygı göstereceğiz. 
 
Devletimizin yanında olarak, güçlü Türkiye için çalışacağız. Memleketimiz için hayırlısını dileyerek, bugüne kadar başarılı bir şekilde geldiğimiz bu demokrasi ve hoşgörü atmosferinin bozulmasına fırsat vermeyelim. 
 
Bu ortamı bozmak isteyen memleket düşmanlarının oyununa gelmeyelim.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır