menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ŞALTERİ KİM İNDİRDİ?

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
03 Nisan 2015, Cuma
Türkiye, geçtiğimiz salı günü alışık olmadığı bir durumla karşı karşıya kaldı. 
Tüm yurtta elektrikler yaklaşık 10 saat süre ile kesildi. 

Enerjiye bağımlı bir hayat düzenimiz olması nedeni ile adeta hayat durdu. 
Fabrikalar çalışmadı, ulaşım aksadı, sağlık sektörü beklenmedik durum karşısında panik yaşadı. 

Salı günü akşam saatlerinde enerjinin yeniden verilmesi ile birlikte insanlar, kesintinin nedenini sorgulamaya başladı. 
Bu konuda ki tek yetkili isim olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın açıklama yapmasını bekleyen vatandaşların beklentileri boşa çıktı. Salı günü yapılan açıklamalarda ' Konunu araştırıldığı' kesin bir bilgi olmadığı açıklaması yapaldı. 
Çarşamba günü kimsenin ağzını bıçak açmadı. 
Malum Çağlayan Adliyesi'nde bir savcımızını şehit edildiği terör saldırısı  gündemin ilk sırasında yer aldı. 

Ancak vatandaş aklında ki soru işaretlerine cevap bulamadığı için her zaman olduğu gibi dedikodu mekanizması çarklarını işletmeye başladı. 
Savaş çıktı, İsrail saldırdı, Suriye saldırıya geçti, ABD gözdağı veriyor, dağıtım şirketleri para alamadıkları için şarterleri indirdi, adliyeye saldırı için kestiler vs... Bunlardan sadece birkaçı...

Dün itibariyle Bakan Yıldız, ekranların karşısına geçerek enerji kesintisinin sebeplerini açıklamaya çalıştı. Teknik bilgiler verdi... 
Tatmin edici bir açıklama yapmadı. 
Tıpkı Salı ve Çarşamba günü söyledikleri gibi konuyu araştırdıklarını, siber saldırı şüphesini de değerlendirdiklerini ifade etti. 
Aradan üç gün geçmesine rağmen Türkiye'nin şarterinin neden indiğini kimse bilmiyor. 

Bu büyük bir skandaldır. 
Her geçen gün yaşanan olayın ardından yaşanan sessizlik dedikodu mekanizmasının ekmeğine yağ sürüyor ve yeni senaryolar ile kamuoyunun kafası karışmaya devam ediyor. 
Olması gereken, kamuoyunu ikna edici kesin ifadeler ile günümüz Türkiyesi'nin şartelinin neden indiğinin açıklanmasıdır. 
Bunu bilmek elbette, Türk halkının en doğal hakkıdır. 

DERİN GEZİ PARKI OPERASYONU 

Gelelim ülkemizi derinden yaralayan terör saldırısına, önce adı geçen örgütün kim olduğuna bakalım. 

Ne istediklerini emin olun kendileride bilmiyor. 
Sözde Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan olayını protesto etmek için bu tip kanlı ir eylemi gerçekleştirdiklerini iddia etselerde, olayın özetine baktığınız zaman şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Berkin Elvan olayı ile ilgili en fazla çalışan ve sonuca ulaşmak üzere olan tek savcı olması yaşanan terör saldırısında ki soru işaretlerini artırıyor. 

Elbette bu konuda,yapılacak soruşturma yüzü maskeli bu taşeronların kimin için tetik çektiğini, zafiyeti olanları ortaya çıkartacaktır. 
Birkez daha anlaşılmıştır ki, Gezi olayları öyle sanıldığı gibi iki ağaç meselesi değil. 
İçerisinde terör örgütlerini bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden derin yapıların cirit attığı masum vatandaşların da, ağaç ve demokrasi masalları ile kullanıldığı büyük bir organizasyondur. 

Çağlayan adliyesine yapılan saldırı, bir kez daha göstermiştir ki,bilim yuvası olan üniversitelirimiz kime uşaklık ettiği belli olmayan, çıkarları doğrultusunda her kucağa oturma müsait terör örgütleri tarafından ele geçirilmiştir. 
Tehlike çanları artık kulağımızın dibinde çalmaya  başlamıştır.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KADİR GÜNEŞ VE AKLIMDA DELİ SORULAR…. KAYSERİ’DE EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ Şeker''de hedef Akay mı? SON DAMLA KANA KADAR... KARA EYLÜL UNUTULMUYOR... YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ASIL HESAP BÜYÜK MAHKEMEDE ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır