menüler
HAVA DURUMU

MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN…

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
24 Mart 2018, Cumartesi
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, ortaya koyduğu tavrı ile kilit görevi üstlenen Milliyetçi Hareket Partisi tüm dikkatleri üzerine çekti. Kimisi eğri buldu, kimisi doğru.  Ama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin her fırsatta dile getirdiği gibi gün bir olma günü , ülkenin bekası ve bütünlüğü her şeyin önünde… Hal böyle olunca zaman zaman fincancı katırlarının ürktüğü oluyor. Bu bir etkenmidir. Hayır elbette. Kimin katırı ürkerse ürksün. Önemli olan ülkemizin içinde bulunduğu şu zor günlerde birlik ve beraberliğin sağlanması. Onun için safları sık tutmak gerek. 
 
Peki, kentteki fincancı katırları neden ürktü ona bakalım ; Kayseri açısından baktığınızda  Milliyetçi Hareket Partisi’nde son yılların en önemli gelişmelerinden birisi 18 Mart’ta yapılan MHP’nin 12. Büyük Kongresi’nde yaşandı. 
 
Uzun süredir başarılı bir şekilde İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten, maddi ve manevi birçok kayıplar yaşamasına rağmen, inandığı yoldan taviz vermeden emanet aldığı bayrağı bırakmayan Serap Şule Kalın ve Ülkücü camianın sevilen ve saygı duyulan isimlerinden Süleyman Korkmaz MYK üyeliğine seçildi. Kayseri açısından büyük bir eksik kapatılmış oldu. Sonuç olarak Kayseri MHP Genel Merkezi’nde iki isimle temsil edilecek. 
 
Ben pozitif ayrımcılık yaparak, uzun yıllardır tanıdığım Serap Hanım ile ilgili birkaç kelam etmek  isterim… 
 
‘ Serap Şule Kalın kapanan Özel Ufuk Lisesi mezunu . Dolayısıyla iyi derecede İngilizce bilgisine sahip. Zaten aynı zamanda Kayseri noterlerinde Hem İngilizce hem Çince ile ilgili  Yeminli Tercümanlık  yapıyor. Erciyes Üniversitesi Çin Dili Edebiyatı mezunu. Çin’de 1 yıl kalmış orada da eğitimine takviye yapmış. Diplomasında Dil Bilimci yazan, 2004 yılından beri dış ticaretçilik yapan bir kişi. Yıllardır değişik firmalarda dış ticaret işlemleri yapıyor. MHP Kadın Kolları Başkanı olduktan sonra başka firmalarda görevine devam edemedi tabii. Kendi firmasını kurdu. Şimdi kendi firmasında Dış Ticaret yapmak isteyen firmalara aracılık yapıyor.
 
Serap Şule Kalın,  17 yaşında Ülkü Ocakları ile tanışmış. Teşkilatlarda kaleminin güçlü olduğunu bilmeyen yok. Ülkü Ocakları’nın ve partinin değişik yayınlarında yazıları, makaleleri mevcut. Bunlara küçük bir araştırmayla ulaşabilirsiniz. Ülkü Ocakları Üniversite Başkanlığı ve Bayan Birimi başkanlığı yaptı. Davaya hizmeti 37 yaşında olmasına rağmen neredeyse 20 yıl. 
 
Kadın kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay ile göreve ilk geldiği günlerden beri sıkı diyalog halinde. Partinin kadın politikası olan “ Mutlu Kadın Huzurlu Türkiye” için kiminin bilip kiminin bilmediği ciddi çalışmalara imza attı. 1 Kasım sürecinden sonra partide oluşan kargaşada kadınları bir arada tutmak ve teşkilatları sağlam tutmak adına işini, gücünü bırakıp parti il binasını asla boş bırakmamasına tüm teşkilatlar şahit. Cimcime kızı Zeynep, partinin 6. Katında büyüdü desek abartmış olmayız… 
 
Yani, ürken  fincancı katırlarının iddia ettiği gibi  Serap Şule Kalın gökten zembille inmedi. Hiçbir geçmişi yoksa bile hali hazırda, en sıkıntılı dönemlerde (3 yıldır) Kayseri’de Kadın Kolları Başkanlığı’nı sürdüren bir isim. 
 
 
Başkanımla bir görüşme yaptık. Masa başında ahkam kesip niyet okumadık, sorulması gerekenleri sorduk. 
 
MHP’nin MYK ve kongre sürecinde isminin önceleri geçmediğinden daha sonra bir gece içerisinde ortaya çıkmasından bahsettik. 
 
Kendisi bana elbette  bir gecede ortaya çıkmadığından bahsetti. MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Kadın Kolları Genel Koordinatörü’nün ortak kararı ile bu işin gerçekleştiğini söyledi. MHP’de kadınları da görünür kılmak adına MYK listelerinde kadınlara da yer vermek adına yapılan çalışmada Serap Başkan Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay’ın tavsiyesi işe 10 gün önce Ankara’ya çağırılıyor ve Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşüyor. 
 
Ankara’ya giderken Serap Başkan ne için gittiğini bilmiyor. Gitmeden İl Başkanı Baki Ersoy’a Genel Merkezden çağırıldığının bilgisini veriyor. Gittiğinde öğreniyor. 
 
Genel Başkan Devlet Bahçeli ile Yaptığı görüşme daha bitmeden , Devlet Bahçeli ;  “ Sizi haftada 2-3 gün buraya kadar yoracağız” diyor.  
 
Serap hanım her zamanki nezaketi ile ;  “ Olsun ya da olmasın bu göreve namzet olarak düşünmeniz bile benim için bir şeref nişanesidir, gurur payesidir Sayın Genel Başkanım ” diyor ve Kayseri’ye dönüyor. 
 
Ben Ülkücüyüm diyor,  MYK gibi bir göreve aday olup olunmayacağını Ülkü Ocakları’ndaki 13 yaşındaki çocuk bile bilir diyor.  Genel Başkanımızın kendi çalışma arkadaşlarını seçtiği Merkez Yönetim Kurulu görevinin hiç aklında dahi olmadığını “ Ben Haddimi Bilirim” sözleriyle anlatıyor. 
Bugünkü durum Kıymetli Genel Başkanımın takdir ve teveccühünden başka birşey değildir, Allah O’nu başımızdan eksik etmesin, uzun ömürler versin diyerek tevazu gösteriyor. 
 
Herşey bu kadar basit aslında. Serap Başkan’ın parti ile ilgili olan “ Lider-Teşkilat-Doktrin” konusundaki duruşu teşkilatlarda herkes tarafından bilinir. Duruşu nettir. Lider işaretlemelerinin ve teşkilat otoritesinin ötesine hiçbir zaman çıkmaz.  
 
İşte böyle… Şimdi ürken fincancı katırlarına da şunu sormak gerek; İnsanların liyakatın , siyasetini hizmetini oturup tartışalım, kimin eteğinde taşı varsa mertçe, medeni bir şekilde konuşabiliriz. Ancak insanların özeline ailelerine mahremlerine dil uzatırsanız, bunun adı ahlaksızlık, aymazlık, en hafif tabirle eşeklik denir. 
 
Şu cümleleri kullanmak birileri gibi asla benim tarzım değil. Bunları yazmaktan hicap duyarım ama;
 ‘ İllaki özellerden gitmek isterseniz. Hodri meydan üç satır yazıdan sonra sokağa çıkamazsınız. Bence şansınızı zorlayıp daha fazla rezil olmayın.  Şu mübarek üç aylar fırsatını kaçırmayın, Allah’a sığının ve yaptıklarınız için rabbimden af dileyin ’  
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır