menüler
HAVA DURUMU

MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
12 Ocak 2017, Perşembe
Benim doğrularım başkalarına yanlış geliyor diye inandığım yoldan sapacak değilim. Gelenin keyfi içinde geçmişe kalkıp sövmekte bizim fıtratımıza aykırı zaten...
 
Gündem malum anayasa değişikliği paketinin yüce mecliste oylanması. Eğrisi ile doğrusu ile oylama başladı ve iki madde oy çokluğu ile meclisten geçti. Milletvekili sayısı 550'den 600'e çıkarılacak. Buraya kadar sıkıntı görünmüyor.
 
Sonuç itibariyle 550 vekili seçen halk 600'ü de seçer.
 
Kim halkı ikna ederse vekil sayısını artırır.
 
Düz mantıkla durum böyle özetlenebilir.
 
Ancak tartışmalar çokta durulacak gibi görünmüyor.
 
Özelikle MHP'de kazan kaynadıkça kaynıyor neredeyse taşma noktasına geldi.
 
Sosyal medyayı iyi kullanan camiayı takip ediyoruz.
 
Tanıdığımız birçok ülkücü yazıyor, yazıncada okunuyor.
 
Ülkücü camianın arasında soğuk rüzgarlar esiyor.
 
Taraf olanlar, birbirinin fikrini sevmeyenler, dün yan yana yürüyenler bugün birbirinin sözlerine tahammül edemiyor. İstisnalar hariç çoğu birbirine atarlanıyor, zaman zaman seviyesizce, ahlaki sınırları zorlayan sözler ulu orta savruluyor.
 
Hergün birileri diğerlerini hain ilan ediyor.
 
Bir taraf kayıtsız şartsız genel başkanın işaret ettiği noktaya sorgusuz sualsiz 'Evet' derken, sayısı hiçte azımsanmayacak, ülkücüde 'Hayır' tarafında yer alıyor.
 
Elbette güzel ülkemin güzel insanları hür iradesi ile fikirlerini beyan edecekler.
 
Bundan kimsenin gocunmasına rahatsızlık duymasına gerek yok.
 
Ancak şunu belirtmek gerekir !
 
Tarihinde büyük badireler atlatmış olmasına rağmen yıllardır birbirine kenetlenen ve 'Ahde vefa' olgusunu baş tacı ederek kardeşlik hukuku içerisinde üç hilali omuzlaya ülkücülerin 'vefa ve kardeşlik' taşları ile süslü baş tacının yerinde yeller esmeye başlamış.
 
Ne diyelim!...
 
Gönül şairin dediğini arzular;
 
Zaten, zaten Hilâl'in kaderi budur.
 
Arada bir önüne bulutlar durur.
 
Bir Rüzgar estimi, Hilal kurtulur!..
 
ERCİYES'TE TEHLİKE GELİYORUM DİYOR
 
Geçtiğimiz yıl Mayıs ayı itibariyle açıklanan rakamlara göre Kayseri'nin bacasız fabrikası konumunda ki Erciyes Dağı'na 170 milyon avro yatırım yapıldı.
 
Bu rakam planlamalar ile birlikte 350 milyon avroyu bulacaktı...
 
Planlamaya göre yatak sayısı 6 bini bulacaktı !
 
İnşallah bunlar gerçekleşir ve şehrimizin simgesinden bu memleketin evlatları istifade eder.
 
Önceki gün Kayseri'de fırtına vardı.
 
Kent merkezinde bizler kısmen hissetsekte dağda bu fırtına iliklerine kadar hissedilir dereceye ulaştı.
 
Hal böyle olunca 60'a yakın araç 12 saat mahsur kaldı. Kalanlar oldukça zor saatler yaşadı. Çünkü mahsur kalanlara ulaşmak güç oldu. AFAD mahsur kalanları adeta tırnakları ile kazarak kurtardı.
 
Sebep mi ?
 
Ekipler yetersiz kaldı.
 
Doğa koşulları izin vermedi.
 
Bahaneleri çoğaltabiliriz.
 
Sonuç itibariyle;
 
Bu işin altından kalkamadık.
 
Milyonlarca avroluk yatırım yaptığımız tesislere güvenip geleni yolda bıraktık.
 
Kimseyi, yargılamak için yazmıyorum bu satırları.
 
Kimsenin yaptığı işi küçümsemiyor, hafife almıyorum.
 
Benim takıldığım sistemdeki yanlışlığa dikkat çekmek.
 
Şunun önce bir altını çizelim.
 
Doğa ile mücadele edilmez.
 
Olumsuz doğa koşullarına uyumlu çözemler üretilmeli.
 
Bizim Erciyes'te şiddetli fırtınaya karşı mücadele ettiğimiz araçlar inşaat yapmak için, temel kazmak için üretilmiş araçlar.
 
Bu araçlarla doğa ile mücadele etmek güçtür elbette. Yoksa oradaki kepçe operatörünün ne suçu olacak.
 
Burası bir turizm merkezi hem de Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Yarın doğanın başka şekillerde geçit vermeyeceğinin garantisini kimse veremez şüphesiz.
 
Yetkililerin vakit kaybetmeden bu konuda çözüm noktasında girişimlerde bulunması gerekli.
 
Yoksa tanıtım atağı falan filan, bunlar laf ü güzaf...
 
Aksi taktirde onca yatırım yaptığımız Erciyes'te gönüllerince tatil yapmak ve dinlenmek için gelen insanlar yolda kalmaya devam ederse onca emek heba olup gider.
 
Kimse dökülecek incilerinin hesabını yapmamalı. Yetkililer bu konuyu sümen altı etmemeli. Erciyes'te tehlike geliyorum diyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır