menüler
HAVA DURUMU

MELİKGAZİ'DE BİR SEMT...

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
21 Mayıs 2015, Perşembe
Kayseri'yi tarif ederken kime sorsanız, geniş caddeler, planlı imar, çeşmeden içilebilen su, temiz park ve bahçeler vs... 

Belediyecilik hizmetlerinin zirvesinde ki şehir olarak anlatır size.
Doğruluk payı var mıdır elbette var. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz yapılan ve yapılmayanı ayırt edebilecek kapasitedeyiz.

Elbette zaman zaman aksaklıklar olmuyor değil, bu şehirde yaşıyorsak ve doğup büyüdüğümüz bu şehirde çocuklarımızın torunlarımızın yaşayacağına inanıyorsak bizimde söz söyleme ve hizmet isteme hakkımız var. 
Gelelim hakkımız olanı dile getirmeye... 

Kişisel bir talep gibi düşünmemeniz için hakkımız konusunda kısa bir bilgi vereyim. 
Yer: Konaklar- Kayabağ Mahallesi, yanında Bahçeşehir Koleji, karşısında Kınaş Koru Park siteleri vs... 
Bir yıla yakındır Melikgazi Belediyesi'ne dilekçe, mail, kısa mesaj, sosyal medya, sözlü, şifai... Semtimizin sıkıntılarını dile getirmeme rağmen bir arpa boyu yol alamadım. 

Mesleğim gereği Melikgazi Belediyesi'nin ve değerli Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç'ın yaptığı yatırımları, hizmetleri yakından takip ediyorum. 

Ancak ne hikmetse 4 yıldır bir türlü şehir merkezine yürüme mesafesindeki Konaklar'ın sorunları yılan hikayesine döndü. 

Muhtar, çok uğraşmasına rağmen artık gücünün yetmediğini söyledi. 
Sayın Yetkililer... !

8 Milyon TL yatırımın açılışının yapıldığı Melikgazi'nin  ortasında her gün genişleyen, derme çatma damlarda besicilik yapılması başı boş köpeklerle hergün kovalamaç oynamamız, çevreye verdiği rahatsızlık, çocuklarımızın hergün okul yolunda yaşadığı korku ve koku  bu kesilen kurdelanın içinde mi merak ettim doğrusu... 

200 metre ilerde ki, tanesi 300 bin Euro'dan satılan lüks sitenin hiçbir sorunu yok. Sayın Büyükkılıç'ın adalete ve halka olan sevgi ve saygısını bilmesem, altında farklı gerekçeler aramak içten değil.
Sayın Başkan, Kayseri'nin üvey evlatlarının derdi çok...

Akkışla'da engelli hikayesi...

Bu hafta malumunuz, Engelliler Haftası bilmemeniz mümkün değil... 

Bu hafta engellilere destek ve  sevgi mesajları ile geçti, yemekler verildi, etkinlikler yapıldı, ziyaretlerden dernekler başını kaldırılmadı... 

Bir haftadır takip ediyorum, kimse doğru dürüst engellilerin sıkıntısını dile getirmedi...
Janjanlı mesajlarla bol gülücüklü bir hafta geçirdik.

Geçtiğimiz haftalarda gazetemizde bir haber yaptık. Akkışla'da yaşayan bir engelli kardeşimizin sıkıntısını dile getirdik.

Hakan Vural, 100'de yüz engelli raporu olan çalışamayan bir kardeşimiz, eşi de yüzde 80 engelli... Hakan'ın maaşı Akkışla Kaymakamlığı tarafından kesilmiş. 

Gerekçe, senin baban-annen var. Kardeşinin 5 ineği var. Evinde kedi besliyorsun, bizi Bakan Taner Yıldız'a neden şikayet ettin... Git onlar baksın.

Türkçesi : Hakan, eşi ve bir çocukları ailelerine mahkum ediliyor. Umudumuz Vali Orhan Düzgün'ün olayı takip ederek çözüm bulmasından yanaydı. Ancak çok hayat belirtisi yok gibi... 
Allah 'Devlet Baba'yı başımızdan eksik etmesin...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır