menüler
HAVA DURUMU

Kayseri'de yeni dönem başladı

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
11 Şubat 2015, Çarşamba
Kayseri bugün sevinç ve hüznü birarada yaşadı. 
Dile kolay... 21 bir yıllık bir hikaye dün itibariyle sona erdi. Kayseri için yeni bir sayfa açıldı.   

Bu sütunlardan onlarca yazı kaleme aldım. 
Bunların büyük bir bölümünü yerel yönetimler oluşturdu. 
Gün geldi, şehrimize çakılan bir çivinin sevincini paylaştık. 
Gün geldi, gördüğümüz hataları eksikleri tatlı/sert eleştirdik.
 
Bu konuların merkezinde ki isim Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki oldu. 

Kayseri'de hızla yaşanan gelişmelere her zaman kentin kazanımları olarak baktık. Kayseri'nin başarısı hepimizin gururu oldu.

Kayseri'nin gelişmesini ve yaşanabilir bir şehir olmasını gururla anlattık. 
Bizlerin duyduğu gururda elbette en büyük pay Özhaseki oldu.
 
Bizim penceremizden baktığımızda Özhaseki, bizleri hiç kırmadı. Sitemini bile meşhur espirileri ile bildirerek  kırmamaya özen gösterdi. 

Yersiz ve haksız yapılan kişisel eleştirilere bile tahammül gösterdiğine onlarca kez şahit olduk. Gazeteciler, arasında siyasi görüşlerine, kurumlarına  göre ayrım yaptı diyemeyiz. Çoğumuzun düğününüde, cenazesinde omuz omuza oldu. 
 
Yukarda belirttiğim gibi eğrisini de doğrusunu da yazdığımız dönemlerde hep fikirlerimize saygı duydu. Eleştirilerimizi dikkate aldı. Övgüleri tevazu ile kabul etti. 

Dün, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin önüde üç aşağı beş yukarı bizim gibi düşünen insanlarla doldu. 
Saatler öncesinden salon 21 yıldır her tuğlasında emeği olan Kayseri'nin bugün modern bir kent olmasına en büyük katkıyı sağlayan Mehmet Özhaseki'yi yolcu etmek bu gününde yalnız bırakmayan insanlarla doldu.
 
İşçisi, memuru, emeklisi, öğrencisi... 
Her kesimden insanın yaşadığı duygu sanırım aynıydı. 
Bir dostu kaybetmenin hüznü ve başarının mükafatını almanın sevinci... 

Özhaseki, duygusal bir konuşma yaptı. Duygunun zirve yaptığı yer ise, çocukları ve ailesinden istediği hellalik oldu. 
Az bile söyledi diyebiliriz.  
Özhaseki Ailesi, belkide birçok insanın hayalini bile kuramadığı imkanlara sahip olmasına karşın mütevazi bir yaşamı seçti. 
Başkan Özhaseki'nin çocuklarını, kardeşlerini bugün yolda görse tanımayan binlerce insanın olduğunu biliyoruz. 
Bunlar bir siyasetçi için devletin tüm imkanlarını seferber etseniz kazanması güç kazanımlardır... 

Kayseri halkının 21yıldır bu kente yaptıkları ile taktirini ve sevgisini kazanan HASEKİ BAŞKAN'ı tarihin sayfalarına altın harflerle yazacağından şüphe yok. 

Bundan sonra ki siyasi hayatında yine başarısı ile adından söz ettireceği şüphesiz. 
Allah yar ve yardımcısı olsun. 
YOLUN AÇIK OLSUN REİS...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır