menüler
HAVA DURUMU

KAYSERİ 2023'E GİDERKEN

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
08 Nisan 2016, Cuma
Önceki gün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in "Yeni Kayseri İçin Yeni Güç, Hedef 2023" adı altında düzenlenen yeni projelerin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, sanayiciler ve gazetecilerden oluşan yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda herkes, açıklanacak sürpriz projelere dikkat kesildi... 

Bildirilen saatten gecikmeli olarak başlasa da, yeni projelerin heyecanı ile kimse halinden şikayet etmedi.

Toplantıyı değerlendirmek gerekirse, Molu'dan başlayıp Özhaseki'ye kadar şehre değer katan emek veren belediye başkanların hakkının teslim edilmesi ve anılmasının güzel bir başlangıç olduğunu belirtmek gerek...
Sayın Çelik, ilk bölümde ilk yıl yaptıklarını ve Özhaseki ile başlayarak bitirilen projeler konusunda bilgiler verdi... 

İkinci bölümde ise davetliler salona kurulan dev ekrana ve ekranın önünde bir öğretmen edası ile projelerini anlatan Başkan Çelik'e dikkat kesildi.
Başkan, "Şehir, yaşayan ve gelişen bir şehirse kentsel planları da geliştirmek zorundasınız" diyerek başladığı sunumunda projelerinde ilk sırayı planlamaya ayırdığını dile getirdi.

Sırası ile kentimizde hep eksikliği hissedilen yeşil alan konusunda ki projeleri duymak şahsım adına beni sevindirdi.
Kentin merkezine yapılacak olan küçük bir parkın her tarafı betonla kaplanmış, çelikle güçlendirilmiş, bir binadan daha kıymetli olduğu bu kent adına sevindirici.

Başkan Mustafa Çelik, Hava İkmal Şehir Parkı, Keykubat Kent Ormanı, Organik Bahçe, Mis Kokulu Bahçeler, Gesi Kent Ormanı gibi projeler hakkında bilgi verdi. 

Yeni hobi bahçeleri, Sümer Parkı, Taşhan Kent Ormanı, Taşlıburun-Eğribucak arası ağaçlandırma çalışmaları gibi projeleri de hayata geçireceklerini söyledi. Kentsel dönüşüm konusunda da bilgiler veren başkan yıllardır rahat bir alışveriş imkanı sunamayan çarşı merkezine nihayet el atacaklarını dile getirdi. 

Toplu taşıma projelerinden de bahseden Başkan, Anayurt-Talas-Erkilet ve Belsin-Terminal-Nuh Naci Yazgan raylı sistem hatları ve banliyö hattı projeleri ile ilgili bilgi verdi. 
Yani merakla beklenen raylı sistem güzergahları yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Kentin ortasından ikiye bölen raylı sistem hattı, balık kılçığı gibi yeni dönemde kente dağılacak. 

Sosyal ve kültürel projelerden bazılarını da anlatan Başkan Saat Kulesi'nde açtıkları Kayseri Hediyem Mağazalarını yaygınlaştıracaklarını, Bilim Merkezi yanına Bilim Parkı ve Çocuk Oyun Sokağı yapacaklarını yeni Kayseri'nin projeleri olarak açıkladı.

Yeni olmasada da üç ayrı sanayi bölgesi projesini de bir kez daha dile getiren Başkan Mustafa Çelik, Et ve Et Ürünleri İhtisas OSB, Güneş Enerjisi İhtisas OSB, Havacılık ve Savunma Sanayi İhtisas OSB kuracaklarını ifade etti. 
Başkan, ülkemizde ilk olacak toplu ahır projesini Felahiye'de kurarak başarılı olması halinde yaygınlaştıracaklarını ve ilk etapta 7 ilçeye kesimhaneler yapacaklarını kaydetti. 

Sonuç olarak elbette kent için çakılan her çiviye, koyulan her tuğlaya saygı duymak ve desteklemek gerekiyor. Hepsi birbirinden kıymetli çalışmalar, hayata geçtiği anda şehrimize değer katacağı ve yaşam kalitesini üst seviyelere taşıyacağı tartışılmaz.  
Ancak açık konuşmak gerekirse, yaklaşık iki saat süren toplantıda sürpriz diyebileceğimiz projelere rastlamadım. İnşallah başka bahara...Yeni projelerde buluşmak üzere. 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır