menüler
HAVA DURUMU

İTHAL ADAY YEMİYORUZ…

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
04 Mayıs 2018, Cuma
Türkiye'nin gündemi seçim... Siyasi partilerde hareketlilik yaşanıyor. 
 
Aday adayları, partilerin milletvekili listelerinde yer bulmak için erkene alınan seçimler öncesi tüm imkanlarını kullanarak destek arayışı içerisinde. Kimisi yaptıkları ziyaretler ile destek peşinde koştururken, bazıları işin matematiğine kafa yormadan direkt coğrafyadan başladı. Hemşehri dernekleri kozunu ortaya sürerek listede yer alma gayreti ile emek veriyor. 
 
Bazı kesim ise, ne coğrafyaya ne matematiğe kafa yoruyor. 
Geçmişten gelen siyasi mantığın felsefesini çözen eski kurtlar direkt Ankara’yı mesken tutmuş. 
 
Listenin üst sırası için bol kebaplı, çaylı, kahveli, toplantılarda kulaktan kulağa kulis yapıyor. 
 
Şöyle bir bakarsak; 
Biz aslında seçilmiş olanlar arasında tercih yapıyoruz. 
Siyasi partilerin adaylarını belirlemek için yaşanan süreçte çokta halkın tercihlerini ön planda tuttuklarını söylemek mümkün değil. 
 
Aday adayı olmak hizmet için bir göreve talip olmak şüphesiz medeni cesaret isteyen bir  davranış, bugün parti ayırmaksızın söylemek gerekirse hepsi birbirinden değerli insanlar. Ülkenin geleceği için taşın altına elini koymaya namzet isimler. 
 
Bazı partiler demokrasinin işlemesi adına kendi iç bünyelerinde aday adayları arasında temayül yoklaması yapıyor ve teşkilatlara soruyor. Sonuçlar çok etkili oluyor mu derseniz. Geçmiş dönemlerde bu yoklamaların çokta bir geçerliliği olmadığını tahlil ettik. 
 
Bazı partiler ise, sorma gereği bile hissetmeden kendi bildiğini okuyor. 
Ankara’dan gelen listeleri alın bunlara oy vereceksiniz diye dayatıyor. 
Maalesef Kayseri’nin kaderi de hep bu yönde olmuştur. 
 
Hep dışarıdan gelen navigasyonla adres arayan, kentin ilçelerini dahi sayamayan, milletvekilleri seçip meclise göndermiştir. 
 
Sonra dövüne dövüne ağladık, Sarız’a yol gelmedi, İncesu’ya tren gitmedi, Yeşilhisar’da okul yok, Yahyalı’ya hastane yapın, Akkışla’nın doktoru, öğretmeni eksik… vs. 
 
İnşallah, bu makus talihimiz bu seçimde değişir, bizden olan, bizi bilen birilerini TBMM’nde bizleri temsil etmesi için göndeririz. 
 
Yoksa, yıllardır yaptığımız gibi gelene ağam gidene paşam diyerek bir seçimi daha geride bırakır, 24 Haziran akşamı vah tüh demeye başlarız. 
 
Böyle olmasın, nihayetinde bizler bu kentin sakinleri olarak artık ithal aday istemiyoruz. 
Hangi partiden olursa da olsun, bizden olmayana bizi bilmeyene oy vermeyiz. 
Duyarlar mı duymazlar mı bilmem ama; en azından burada ki parti yöneticileri etkili ve yetkili isimleri de bu düşüncemizi partilerinin genel merkezlerine iletsinler. 
 
Ankara’yı mesken tutup emirleriniz baş üstüne deyip, bize de kim olduğunu bilmediğimiz, bizi bilmeyen, sofrasına oturmadığımız, Erciyes’in suyunu içmemiş insanları getirip  ‘Biz getirdik, siz seçin’ diye dayatmasınlar. 
 
Biz ondan yemiyoruz artık… 
 
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır