menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
22 Mayıs 2015, Cuma
Gündemimiz seçim...
Bu seçim, diğerlerinden çok farklı olarak evrilmeye devam ediyor.
Siyasi partiler var gücüyle seçmene ulaşmaya çalışıyor. Yapılan anketlerin sonuçları tek tek paylaşılıyor.
Ev, kahvehane, okul, camii toplantıları ile seçmenin oyu isteniyor. 
Elbette seçim vaatleri havalarda uçuyor. Mantıklı olanı da var, yok artık... dedirteni de. 
Vaatler noktasında iktidar partisi biraz gerilerden geliyor. 
AK Parti, seçim vaatlerinden ziyade miras üzerinden bir algı yürütüyor. 

AK Parti kurmayları, daha çok savunma pozisyonunda, paralel ve başkanlık söylemlerinin artık kabak tadı verdiğinin farkına varmışlar...
Vatandaşın algısı, olayların seyrine göre değişiyor. 
"Paralel dedikleri, üç beş polis  memuru ve bir televizyon kanalının yöneticisi ve dizi senaristinden ibaretmiş" deniyor. 
Başkanlık sistemi noktasında ise, milletvekili adayları da, sistemin DNA'sını çözemediklerinden olsa gerek sessiz kalmayı veya 'İyi olacak, güzel olacak' gibi cümlelerle özetlemeye çalışıyorlar. 

Meydanlarda, dile getirilse de, sokakta yeni anayasa konusunda kimse konuşmuyor. 

Gözlemlediğimize gelince, Anadolu insanı, çözüm sürecini, Oslo, İmralı, Kandil, Dolmabahçe görüşmelerini sorguluyor. 
Tek başına iktidar gücünün farkında. Koalisyona endişe ile yaklaşıyor. 
 Koalisyon hükümetinin Türkiye'ye katkısının olmayacağı ortak kanaati var. 
Bu seçimin diğerlerinden farklı noktalarından biriside , meydanlar vatandaşın en çok sıkıntı çektiği ekonomik vaatler ile inliyor. 
Özelikle asgari ücret ve emeklilere verilecek karşılık bulmuş gibi görünüyor.
 
Halk seçim havasını asgari ücret ve emekli maaşlarına verilecek/ verilemez tartışmaları  üzerinden takip ediyor. 

FANATİZME KARŞIYIM...

Fanatizmin her türlüsüne karşıyım...
Ancak şu da bir gerçek ki, biz millet olarak aşırıya kaçmaktan keyf alan bir milletiz. 
Sevincimizi ve üzüntümüzü abartmadan ifade edemeyeceğimizi düşünüyoruz. 
Biz çocukları bile tokat atarak, ısırarak, gözlerinden boncuk boncuk yaş gelene kadar seven bir  milletiz. 
Sevdiğimiz çocuğa sıpa,dana...gibi yakıştırmalar ile  sempati kazandıran bir toplumuz. 
Sevinçlerimizi olduğu kadar, acılarımızı da abartmayı alışkanlık haline getirmişiz. 
Bir sevdiğinin vefatından sonra  intiharı düşünen, kırıp döken, yakıp yıkan tek millet olma özelliği bizde sanırım. 
Tuttuğumuz takımın yenilmesini hazmedemeyen, desteklediğimiz partinin başarısız olmasını kabullenemeyen vatandaşlar ordusu bizdedir. 

Herkesin bizim gibi düşünmesini, herkesin bizim gözümüzle bakmasını isteriz. 
Bunlar gerçekleşmediği zaman hayata küser, yıkımımız hızlı olur.
Oysa ağzımızı açtığımızda hepimiz, barışçıl, kucaklayıcı, birleştirici Adem oğulları olduğumuz ile gurur duyarız.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KADİR GÜNEŞ VE AKLIMDA DELİ SORULAR…. KAYSERİ’DE EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ Şeker''de hedef Akay mı? SON DAMLA KANA KADAR... KARA EYLÜL UNUTULMUYOR... YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ASIL HESAP BÜYÜK MAHKEMEDE ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır