menüler
HAVA DURUMU

DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
27 Temmuz 2015, Pazartesi
Bu memlekette ‘vatan hainleri’ hiç bitmedi/bitmeyecekte... 

Her dönem ortaya çıkarlar devletindolayısıyla milletin menfaatlerini hiçe sayar, kendilerine göre uydurdukları çeşitli gerekçeler ile büyük Türkiye'nin yürüyüşüne mani olmaya çalışırlar. Türk Milleti tarih boyunca içerde ve dışarda bulunan hainler ile uğraştı durdu. Enerjimizin büyük bölümünü bu vatan düşmanlarına karşı harcadık... 

Tekrar tekrar anlatmanın lüzumu yok ama; PKK terör örgütünün ülkemize verdiği manevi zararın boyutunu tarif edilemez. Bir şehidimizin saçının bir tek telinin hiçbir maddi karşılığı olamaz. Bu hainler ile mücadeleye harcanan paralar ile bir Türkiye daha kurulurdu. Verdikleri zararı varın siz hesap edin.

Hükümet 2006 yılından sonra büyük bir siyasi risk alarak adına çözüm süreci denilen bir süreç başlattı. Mantık olarak doğru fakat sistem ve işleyiş olarak sıkıntılı olan bu sürecin geldiği nokta ortada. Türkiye'nin etrafını sarmış olan hainler el ele vererek topyekün aziz millete saldırıyorlar. Sebep malum, Türkiye'nin başlattığı temizlik harekatından rahatsız oluyorlar. Akıllarınca Türkiye'ye gözdağı veriyorlar. Hadi o dağdaki eşkiyayı anlarız. Beyni yıkanmış, kandırılmış zavallı. Peki, bugün Türkiye'nin demokratik yapı taşlarından birisi olan koca koca gazetelere ne demeli. Son iki gündür attıkları manşetlere, gazetelerinde yer verdikleri haberlere bir göz atın. Neredeyse, "PKK'nin inlerine yapılan operasyonları, İŞİD'e vurulan darbeleri durdurun" diyecekler... Elbette devlet en doğrusunu yapmıştır. Bu memleketin bir karış toprağına göz diken kim olursa olsun. Gereken cevabı misli ile alacaktır.
Eşkiya demek ki sadece dağda olmuyor. Bazen kravat takıyor, bazen elinde ki kalemi, silahtan daha fazla insanın kanına batırıyor. Bir PKK'lı terörist pişman olduktan sonra verdiği ifade şunları dile getiriyor: " Ben dağa çıktığımda 20 yaşındaydım. Karşımda 20 yaşında asker vardı. Sonra ben 30 oldum, karşımda yine 20 yaşında asker vardı. Ben 40-50 oldum. Halen karşımdaki 20 yaşındaydı. Anladım ki biz boşa çabalıyoruz. Devlet her zaman 20 yaşında." Bize düşen bu hainlere karşı siyaseti, ticareti bir kenara bırakıp. Devletimizin yanında olmak zorundayız. Bu kadar haine karşı devletimizin halen 20 yaşında olduğunu göstermek zorundayız...


 KONAKLAR'A MÜJDE GELDİ

 Konaklar Kayabağ Mahallesi'nin sıkıntılarını artık tüm Kayseri biliyor sanırım... 
Bölge halkı elbette, hizmet almak istiyor, Alparslan Mahallesi'nde ki vatandaşın aldığı hizmet ne ise, haklı olarak Konaklar sakinleride istiyor. 

Bizde zaman zaman bize yansıyan veya gördüğümüz, sıkıntıları bu sütunlardan yetkililere ulaştırmak için aracılık ediyoruz. 

Konaklar Mahallesi ile ilgili sıkıntılarımızı ilettiğimiz sayın Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu hakkında hassasiyet göstererek, yansıyan sıkıntılarla bizzat ilgileneceğinin sözünü verdi. Buradan bölge halkına müjdeli haberi vermek isterim. 

Bölgede en büyük sıkıntı olan ahırlar meselesine gelince Büyükşehir Meclisi'ne sunulan proje muhalefet meclis üyelirinin desteğine rağmen red edilmiş. 

Yani ahırların şehrin içerisinde kalması bürokrasiye takılmış görünüyor. 

İnşallah yeniden yapılacak görüşmeler ile bu ahırlar konusu da çözülmüş olacak. Konaklar'ın cazibe merkezi olmasına az kaldı.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır