menüler
HAVA DURUMU

CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
04 Mayıs 2015, Pazartesi
KAYSERİ yine haftasonu yoğun günlerinden birisini yaşadı... 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düzenlediği Kayseri mitingine katıldı.
 
Sabah saatlerinde başlayan yağmur. 

Mitingin başlamasına kısa bir süre kala şiddetini artırdı. Katılım, yoğun yağış nedeni ile beklentinin altında kaldı. Az ama heyecanlı ve coşkulu bir kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. 

Yağmur nedeni ile iptal edileceği söylentileri yayılan mitingde, CHP lideri tam saat 14:00'ı gösterdiğinde kürsüye çıktı. 
Her miting sonrası olduğu gibi, (5 bin- 55 bin kişi,çevre illerden adam taşındı) gibi basit polemikler, gırgır olsun diye yapılmıştır/ yapılacaktır da elbet... 
Takılmamak lazım bunlara bırakın çocuklar eğlensin. 
Desteklersiniz veya desteklemezsiniz, sonuçta bu demokratik bir yarıştır. Herkes kazanmak için yola çıkmıştır. 

Kayseri'de her ne kadar etkisi zayıf olsada Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'nin siyasi hayatında önemli bir noktadadır. 
Yapılan anketlerde ülke genelinde oy grafigini yükseltmemektir. 
7 Haziran'da sona erecek olan bu yarışa CHP'nin geçtiğimiz seçimlere oranla daha iyi ve profosyonel olarak hazırlandığını söyleyebiliriz. 
Yine geçtiğimiz yıllarda yürüttüğü hırçın politikayı 7 Haziran yarışında terk ettiği gözlemlenen CHP'nin genel başkanı konusunda yerli yersiz çok sert eleştirilere, hatta bu eleştirilerin hakaret denecek boyutlara varmasına karşın, sukunetini koruduğunu sakin, tartışmalardan uzak bir kampanya yürüttüğünü gözlemliyoruz. 
Paralel ile yatıp kalkan... 

Dün uydurdukları ergenekon rüyasını bile paralele yoran tayfa ise yine milleti güldürmeye devam ediyor. 

CHP'nin sakin tavrı birilerini çok rahatsız ediyor. Elleri değnekli, kominist/faşist gibi yakıştırmalarda artık karşılık bulmuyor. Yeni icatlar gerek. 
CHP'nin mitingini paralel yapının organize ettiği tüm paralelcilerin meydana çağrıldığı gibi yeni rüyalarını 'sağlam kaynak' ile süsleyerek ağızlarını şapırdatarak anlatıyorlar. 
Ne diyelim ? Tatlı rüyalar... 

ALLAH VAR GAM YOK... 

Gelelim meydana, yukarda da söylediğim gibi, Kayseri ölçeğine baktığımız zaman bundan iyisi olmazdı... 
Az ama coşkulu bir seçmenle yapılan mitingde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaadleri arasında en çok tartışılan emeklilere verilecek zam konusunu yineledi. 
Kayseri'yi övgü dolu sözlerle tarif eden Kılıçdaroğlu, işsizlik ve borçlu vatandaşların arttığına dikkat çekti. 
Şiddetli yağmur altında konuşmasını kısa tutmaya özen gösteren CHP lideri, Kayserispor'a şampiyonluk yolunda başarılar diledi.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır