menüler
HAVA DURUMU

BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
07 Ağustos 2015, Cuma
Gelişme elbette güzeldir. Tıpta, teknolojide, demokraside vs. gelişim, insanların huzur ve refah kalitesini artırır. 

Ancak gelişimin planlı olması gerekiyor. Gelişiyoruz diyerek insanları adeta koca bir cezaevine mahkum etmekte gerekmez. 

Kayseri, son yıllarda Türkiye'de yaşanan gelişmelerden en fazla nasiplenen şehirlerden birisi... 

Ancak yaşanan bu gelişim, insanları artık canından bezdirmiş durumda. 
Şehirler artık yaşanması çok güç merkezler haline geldi. 
Şehirleri yaşanmaz hale getiren en önemli sorun ise elbette ilk olarak trafik sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

En kıymetli varlığın artık zaman olduğu günümüzde insanlar zamandan istifade etmek için var gücü ile zamanı yakalamak adına hızlı araçlara yatırım yapıyor. 
Neredeyse her bireyin bir zaman yakalama aracı var. 
Bunlar sokaklarda hergün bir sağa bir sola dakika ile yarış halindeler.
 
Bu teknolojik gelişme zamanı yakalamak için koşturan insanlar başta olmak üzere herkesi huzursuz ediyor. 
Araç sahipleri elli metreye bir konulan trafik ışıklarından, aracı olmayanlar yetersiz ışık, alt ve üst geçitlerden şikayetçi...

İnsanların kaybetmeye tahammül edemediği tek şey zaman. 
Bunun için çıkıyor trafikte kavgalar, bunun için çıkıyor oluk oluk kan akan park kavgaları... 
Zamanımızdan çalınınca öfkeleniyoruz. Gözümüz dönüyor.
Eskisi gibi değil, tartışmalar. 
Kavgalar, bile zamana ayak uydurmak zorunda kaldı.
 
Bizim kuşak, teknoloji denen olgu ile ilk olarak çevirmeli telefonlar sayesinde tanıştık... 
Üzeri dantelli, iki kere çalmadan bakılmayan, kapattıktan sonra kapandı mı diye iki kere kontrol edilen, çalınca kim arıyor ki diye aile içinde loto oynanan, tek tonlu zille çalan telefonlar hayatımıza büyük renk katmıştı.

Üç mahalle öteye koştur koştur giderek "Müsaitseniz, babamlar akşam size oturmaya gelecek" devrini kapatmış olduk. Teknoloji devrimi, tetris, basic sistemli computerler, araç telefonu, çağrı cihazı vs... ile  hızla ilerledi. 

Gelinen nokta ortada, şimdi saniye ile yarışıyoruz. 
Herşeyi anında yaşamak istiyoruz. Hepimiz 'google' sayesinde her haltı bilen süper çocuklar olduk. 

Herşeyimiz tamamda , bir tek ruhumuzu kaybettik. İyi günümüzde, kötü günümüzde kucaklaşıp sevinci, acıyı paylaşamıyoruz. 

Sevinince, iki nokta kapa parantez :), üzülünce, iki nokta aç parantez :( yeterli oluyor ... 

Bugünlük bu kadar kib, ' Kendinize iyi bakın'  şimdilik byyy...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır