menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR...

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
23 Haziran 2018, Cumartesi
Ramazan ayının ilk günlerinden başlayan seçim kampanyası artık son saatlerini yaşıyor. Bugünden itibaren seçim yasakları başyalacak.
Yarın da şehrimizde yaklaşık bir milyon seçmen sandık başına giderek demokratik hakkı olan tercihini yapacak.
Bu seçimlerde seçmenin karşısına farklı oy pusulaları çıkacak.
Diğerlerinden farklı olarak seçmen bu kez ilk pusulada Cumhurbaşkanlığı için oy kullanacak.
İkinci pusulada ise, tercih ettiği partinin ambleminin altına mührünü vuracak.
Kimsenin kafasını karıştırmaya gerek yok, belirlenen saatlerde ve TC numaranızın olduğu kimliğiniz ve seçmen kagıdınız ile sandık başına gittiğinizde kapalı kabine girip vicdanınız ile başbaşa kalacaksanız. En doğal hakkınız olan seçme hakkınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.
Erken seçim kararının açıklanmasının ardından, bu sefer farklı olacak demiştik. Öylede oldu. Farklı bir kampanya dönemi geçirdik.
Bütün siyasi partiler ve ittifaklar seçmenin oyunu almak için kapı kapı gezdiler ve neden ve niçinleri anlattılar.
Bu seçimde sadece Kayseri’den 10 milletvekilini meclise göndermeyeceğiz.
Ülkemizdeki bundan sonraki yeni yönetim şeklini, sistem değişikliğini belirleyeceğiz.
Yeni dönemin neler getirip neler götüreceğini şimdi uzun uzun anlatmaya gerek yok. Bizim milletimiz feraset sahibidir.
Eminim ki, siyasi tercihi ne olursaolsun hepsi bu ülkenin bekası ve bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyabilecek erdem ve cesarete sahip insanlardır.
Şahsım adına açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, zaman zaman farklı pencerelerden baksakda, hepimiz bu cennet vatanın o büyüleyici manzarasını her baktığımızda görmek istiyoruz.
Bu bayrak inmesin, bu ezanlar susmasın istiyoruz.
Kısa fakat, bir o kadar yoğun ve verimli bir seçim dönemi geçirdik.
Çok şükür, kentimizde en küçük bir seçim tartışması yaşanmadı.
Herkes bu bilinçle hareket ederek, fikirlere saygı duymayı öğrendi.
Önceki gün, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndan yansıyan görüntüleri basından ve sosyal medyadan takip ettiniz.
Bütün partiler, sağı, solu ayırmadan söylüyorum, PKK’nın destekçisi olan parti haricinde bu ülkenin geleceği için kaygı duyan endişe besleyen farklı kulvarlardaki siyasi partilerin destekçileri ve temsilcileri kol kola aralarında metreler bile olmadan yanyana kampanyalarını yürüttüler.
Hiçbir tartışmaya mahal vermeden, kolluk kuvvetlerinin müdahalesine gerek duymadan kendi oluşturdukları otokontrol mekanizması ile tek tartışma yaşanmadan bu işin altından kalktılar.
Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ama söylemeden geçmek istemiyorum.
Seçmeni rahatsız eden olumsuzluklar yaşanmadı mı evet yaşandı.
Bu sıkıntıları maddeler halinde sıralamak gerekirse ;
1 - Seçim araçlarından yayılan bangır
bangır yapılan müzik yayını.
2- Birinci maddenin aynısı.
3-1 ve 2’nci maddelirin aynısı...
Sayın siyasiler ve bu işi organize eden parti temsilcileri hadi bu seçim geldi geçti. Ancak, önümüzde yerel seçim var.
Lütfen, rica ediyoruz. Bir araya gelin ve bu bangır bangır yayınlardan vazgeçin.
Ortak karar alın istisnasız hiçbir parti sokaklarda çığırtkanlık yaparak, milleti rahatsız etmesin.
Şundan emin olun seçmen üzerinde zerre kadar etkisi yok.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KADİR GÜNEŞ VE AKLIMDA DELİ SORULAR…. KAYSERİ’DE EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ Şeker''de hedef Akay mı? SON DAMLA KANA KADAR... KARA EYLÜL UNUTULMUYOR... YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ASIL HESAP BÜYÜK MAHKEMEDE ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır