menüler
HAVA DURUMU

BİTMEYEN SORULAR VE MHP

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
09 Şubat 2015, Pazartesi
Süre kısalıyor. Kısaldıkça heyecan artıyor.   Siyasi partiler en yoğun ve heyecanlı günlerini yaşıyor. 

7 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyen onlarca kişi parti genel merkezlerinin yollarını aşındırmaya devam ediyor. 
Elbette demokratik bir yarış içerisinde olmak ülkemiz adına sevindirici. 
Çevremize baktığımız zaman tek derdimiz seçim olsun diyor insan. 
Hergün, patlayan bombalar paramparça olmuş bir ülke, her tarafında acı ve gözyaşının hakim olduğu bir coğrafya içerisinde eğirisiyle doğrusuyla bir seçime gitmek tercih yapmak ülkemiz için en önemli kazanımlardan birisi... 

Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Allah, bu aziz milletin arasına nifak tohumları ekmek isteyenlerin şerrinden muhafaza etsin... 

Şehrimizde devam eden siyasi gelişmelere göz atmak gerekirse, en çok merak edilen konuların başında gelen Büyükşehir belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin aday olup olmayacağı konusu büyük ölçüde netlik kazandı. 

Başkan'ın kuvvetle muhtemel yarın adaylığını açıklayarak başkanlık görevinden isitifa edecek. 
Bu sefer kesin mi diyenler olacaktır. Unutulmaması gereken siyasette hiçbirşeyin kesin olmadığı gerçeğidir. 

Başkanlık makamında ki son dönemini yaşayan Mehmet Özhaseki, Ankara'da şehrimizi temsil etmek için yarışın içerisinde olacak.  Görünen tablo itibariyle, Özhaseki'nin adaylığını açıklamasından sonra, siyasi tartışmalar yine Özhaseki ekseninde devam edecek gibi görünüyor. 
Şimdiden Başkan Özhaseki'den boşalacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı tartışmaları gündemde ki en önemli maddelerden birisi. 
Aday çok elbette, ismi en çok gündeme gelen ise yeni başkan olmasına rağmen halk desteğini şimdiden arkasına aldığı gözlenen Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik... 
İnşallah şehrimiz için hayırlısı olur...

MHP İL KONGRESİ 

Dün, gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan Genel Kurulu'nu değerlendirmek gerekirse ; 
AK Parti'nin Kayseri'de ki en yakın rakibi MHP'nin kongresinin daha coşkulu geçmesi gerektiği görüşü kongreyi takip eden hemen hemen herkesin ortak noktası oldu. 

Kongrede tek aday olmasının, elbette katılım sayısını etkilediği bir gerçek. 
MHP'yi beş yıl birçok imkansızlığa ve zorlu şartlara rağmen omuzlayarak bir genel, bir yerel birde cumhurbaşkanlığı seçimi geçiren Mete Eke ve yönetiminin hakkını teslim etmek gerekiyor. 
18 yaşında MHP ile tanışan Eke, 40 yılı aşkın süredir partisinin hizmetinden hiç sapmamış... 
Siyaset, iktidarda yapıldığı zaman keyifli, olur. Muhalefette siyaset gönüllü olmadan yapılmaz. 
Eke'nin, görevi devir aldığı 2011 seçimlerinde   yüzde 15'e tekamül eden MHP'nin oy oranı son seçimde yüzde 30'a yükseldi. 

Bu bir başarıdır. AK Parti'nin tek başına iktidarına ve tüm imkanların seferber edilmesine karşın muhalefette siyaset yapmak her babayiğidin harcı değildir. 

Bu noktada, tek başına girdiği kongreden MHP'nin yeni il Başkanı olarak çıkan Baki Ersoy'a büyük görevler düşüyor.  Genç yaşında ağır bir sorumluluğu üstelendi.  Ersoy'da bu yükün bilincinde olarak kongrede yaptığı konuşmada, genç ekibine güvendiğini belirterek, bu ağır yükün ancak paylaşıldıkça hafifleyeceğinin bilincinde olduğunu söyledi. MHP genel kurulunda gördüğümüz fotoğraf aslında hepimizin özlediği ve olması gerektiğine inandığımız bir fotoğraftı. Yönetimde bayan olmamasının izahı nasıl olacak merak ediyorum doğrusu. 

Hepsi, genç, aktif tabir yerinde ise zıpkın gibi arkadaşlar. Elbette içlerinde art niyetli, omurgası tam oluşmamış siyaseti alavare dalavere ile yapılacağına inanmış / inandırılmış insanlar olabilir ama. Onlara prim verilmeyeceğine inanıyorum. 
Allah utandırmasın...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır