menüler
HAVA DURUMU

BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI...

Mehmet SERBEZ
Mehmet SERBEZ
24 Eylül 2018, Pazartesi
HAÇLI ittifakı, küresel güçler, faiz lobisi, küresel finans çevreleri...
 
Son günlerde artık hafızalarımıza kazınan cümleler bunlar.  hepimizin uzaktan yakından etkilendiği ekonomik gelişmeler artık sokaklara indi. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarla birlikte çarşıda pazarda elinizi attığınız üründe sokakta ki ateşi hissediyorsunuz. 
 
Ekonomik gelişmeler yukarda saydığım cümleler ile özetlenmeye çalışılırken : 
MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy geçtiğimiz günlerde basınla yaptığı toplantıda adeta ezber bozarak aslında var olan, ancak kimsenin üzerine konduramadığı ekonomik sıkıntıya ve alınması gereken önlemlere dikkat çekti.
Sebebi, herkes için farklı sebepler olsa da ortada bir cenaze var. Cenazeyi de kaldırmak gerekiyor. 
 
İşte Milletvekil Baki Ersoy’un dikkat çektiği noktada burası ; 
Cenaze ortada duruyor. Yapmamız gereken tüm mahalleli toplanalım ve cenazemizi kaldıralım. 
 
Siyasi görüş ayrımı yapmadan, hep irlikte omuz verelim...
 Ne demişti Ersoy;
“ Bizleri milletin vekili olarak oralara gönderen bu milletin asil evlatlarına bir nebzede olsa faydalı olmak, şehrimizde de iyi şeyleri geliştirmek istiyoruz. ‘Kayserili işini bilir’ mantığını bu şehirden söküp atmak istiyoruz. Bunu yapabilmek içinde topyekun bir mücadele ortaya koymak gerektiğini düşünüyorum. Bugün buradan sizlerin aracılığıyla bir çağrıda bulunmak istiyorum. Oda başkanlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bugün ticaret odası, sanayi odası, Kayseri OSB be ticaret borsası gibi oda başkanlarımızın öncülüğünde bir toplantı düzenlenerek, tüm milletvekilleri davet edilerek, basın mensupları ve kanaat önderleri davet edilerek bu şehirde problemlerin masaya yatırılıp, çözüm önerileri ile birlikte Ankara’ya partili partisiz ayırmaksızın gitmemiz gerekiyor. Bunu yapmadığımız müddetçe Kayseri’mize bir şey yapmış olmayız, protokol protokol gezeriz, birbirimizi ağırlarız, çok güzel bir şekilde yer, içer ve kalkar gideriz. Bugün Kayseri’deki en büyük problemlerde bir tanesi ekonomik problemlerdir. İş adamımız, esnafımız, asgari ücret alan işçimiz ve memurumuz sıkıntılıdır. Kayseri’de bu sıkıntı varken, üretim maliyetleri neredeyse 2 katına çıkmışken, girdi fiyatlarını kuru baz alarak manipüle ederek artırıyorsa, üretim Kayseri’de durma noktasına gelmişse, tahsilatlarda problem varsa bunların hepsini oturup konuşmamız gerekiyor” 
 
Milletvekili Baki Ersoy; Milletin derdini kendisine dert edinen milliyetçi bir düşüncenin izdüşümünü yansıtıyor. Dünde aynı şeyleri söylüyordu. Ancak insanlar söylenenleri siyasi birer söylem gibi değerlendiriyordu. 
 
Bu şehir de yaşıyorsak, bu şehir için kaygı duyuyorsak, MHP Milletvekili’nin söylediklerini siyaset olarak görmemek  gerek, memleket kaygısı olan bu şehrin bir evladının  çağrısı olarak görmek gerekiyor. Hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerekiyor.  
 
Bugün Gaziantep’in ihracat rakamı Kayseri’yi 5’e katladıysa, bugün Kahramanmaraş ihracat rakamlarında Kayseri’yi geçtiyse, Manisa’nın 3’üncü bölgede olup Kayseri’nin 2’inci bölgede olması, bizim iş adamımızın yüzde 40 SGK primi ödediği bir şehirde bunların sebeplerini hep beraber oturmalıyız ve hangi bakana gideceksek birlikte gitmeliyiz.
Kazanırsak, güçlü oluruz. Güçlü olursak mutlu oluruz. 
 
Ersoy’un çağrısının ardından Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, bir açıklama yaptı. 
 
Gülsoy, Kayseri’nin sorunlarının da takipçisi olacaklarını belirtti. ‘Kayseri’nin hayat standartını yükseltmek istiyoruz’ diyen Gülsoy, “Biz yine bir araya geldiğimizde bu sorunların takipçisi olacağız. Biz ikili ilişkilerde daha farklı bir yol izleyerek şehrimizin önünü açmaktır. Bizim burada oturmamızın yegane sebebi bizim şehrimizin hayat standartlarını nasıl yükseltebiliriz. Şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmaktır. Üyelerimize nasıl rehberlik edebiliriz? Bizim kaygımız budur. Bizde bu konuda canla başla gayret edip çalışıyoruz. Önümüzde ki günlerde programa dahil edeceğimiz bizim Kayseri’nin paydaşları olan üst düzey yöneticileri de buluşturacağımız bir platform kurmak istiyoruz. Onun için de çabalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor” 
 
Şehrimiz için bir kıvılcım yakıldı. Burada olması gereken bu kıvılcımın ateşe dönüştürülmesi. Aksi taktirde bu kente hizmet etmiş olmayız. 
Bu kent kimsenin babasının malı değil. Bu kentte bizim çocuklarımız torunlarımız yaşayacak. Onlara yaşanabilir bir kent daha mutlu bir gelecek hazırlamak için hepimize görev düşüyor. 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ ? DİREKSİYONDA SARI ÖKÜZ GÖRDÜM... T.C. TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI EKONOMİYE AKINCILAR GEREKLİ... SAKIZ ORUCU BOZAR MI? AYRANIM EKŞİ DİYEN YOK! BİLE BİLE LADES... TALAS’TA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR... GÖNÜLLERE GİRİN DE... FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’DE ADAYLAR RİCA İLE Mİ BELİRLENİYOR? ‘JANTİ’ ADAYLARA… BAKİ ERSOY’UN ÇAĞRISI... KARADENİZ FIRTINASI... SURİYE TÜRKMENLERİ UNUTULMUYOR ÇARŞI PAZAR EKONOMİ PLATFORMU... HER KÖŞE BAŞI DİLENCİ DOLDU... ÇELİK VE MEMLEKET MESELESİ ŞEHİR HASTANESİ GÜNDEMİ... KENTİN SICAK SİYASETİ... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAK... SOSYAL MEDYANIN ESİRİ OLMAK MİLLETVEKİLLERİNDEN NE BEKLİYORUZ? MUHALEFET AYRI, 'HAİNLİK' AYRI... BU MİLLET FERASET SAHİBİDİR... SEÇİM BİTER, GEÇİM BAŞLAR... PANİK YOK! SEÇMEN İŞİNİ BİLİYOR... İTHAL ADAY YEMİYORUZ… BUGÜNKÜ DURUM... MHP’NİN MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN… BELEDİYELERDE 25 TL ADALETSİZLİĞİ… BU MİLLETİN NÖBETİ BİTMEZ… TALAS, KENTİN AÇIĞINI KAPATIYOR REFERANDUM VE LİDERLER O SENİN ÇOCUĞUN OLSAYDI DOLARCIKLAR BOZULMAMIŞ.... MHP'DE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR HAİNLERİN AMACI ORTAK İNCESU'DA GÖRDÜKLERİM TOPRAĞA HASRET KALDIK... KATMERLİ SENDROM MARATONA ÖNCEDEN BAŞLAYANLAR TERÖRLE MÜDALEDE YENİ DÖNEM KAN VE GÖZYAŞI... YA SEVECEK, YADA DEFOLUP GİDECEKSİN... ADRESİM MEYDAN... KIRMIZI IŞIK ÇOCUKLARI AİLELERE '5+1 s' KURALI TEHLİKELİ RAKAMLAR TOPUKLU EFE GELİYOR KELOĞLAN MASALLARI CANKUŞ HİKAYESİ BAŞLIYOR ÇANAKKALE DESTANI... ŞEHİRLER VE İNSANLAR EN KARLI İŞ DUYGU İSTİSMARI SÖYLENMESİ GEREKENLER MİLLET NE İSTİYOR ? BEĞENMEZSEN HATIRIM KALIR HALK OTOBÜSLERİ VE YAŞLILAR ARAP TURİZMİ KAZANDIRIR YUSUF'UN BABASI ŞEHİT OLDU... KÜRT GÖRÜNÜMLÜ MARKSİSTLER RUSLARIN ALERJİSİ İSLAM TÜRKMENLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR ÖFKE MUHALEFETE PATLADI SEÇİME GİDERKEN SİZ SEÇMENİ NASIL BİLİRSİNİZ ? BAYRAMIN ARDINDAN GERÇEKLERDEN KAÇILMAZ... YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR BUGÜN İKİ NOKTA AÇ PARANTEZİM HOŞÇAKAL EMİR ABİ... DEVLET, YİNE 20 YAŞINDA TERÖRE, TERÖRLE TEPKİ RAMAZAN DİLENCİLERİ HAVANI BÜKERLER MEMUR BEY KAYGIMIZ VATAN OLSUN... MHP, İYİ BİR SINAV VERDİ EKONOMİ SEÇİMİ OLACAK MELİKGAZİ'DE BİR SEMT... SURİYELİLER NE OLACAK ? GENÇ SEÇMENİN TERCİHİ CHP’NİN KAYSERİ MİTİNGİ EMEKLİNİN OYU KİME GİDECEK? FİTNE FESAT HİÇ BİTMEYECEK HEPİMİZ HERŞEYİN UZMANIYIZ BİZ SEÇİLENİ, TERCİH EDİYORUZ... TALAS KAYSERİ’NİN KALBİ OLACAK ŞALTERİ KİM İNDİRDİ? Silahlar Şehirlere İniyor TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜM NEVRUZU TREN GELİR HOŞ GELİR LÜM LÜM LEY... BİZ SEÇİLENİ SEÇİYORUZ... YENİ TÜRKİYE GIRTLAĞA KADAR BORÇLU MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAK FIRATLAR BİTER Mİ SANDINIZ? MHP’NİN ANKARA ÇIKARMASI Kayseri'de yeni dönem başladı BİTMEYEN SORULAR VE MHP MHP'de Gençlik Hareketi KLAVYEDEKİ BOŞLUK GİBİSİN... UYGUR TÜRKLERİNE İSLAM YASAK HERŞEY DEĞİŞİYOR ÖCALAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜNE HAZIR MISIN? TİCARETİMİZ SON NEFESİNİ VERİYOR MHP’NİN TUNCELİ CEVABI
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır