menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ülkücü Hafıza Sizi Unutmaz!

Malik ÖZCAN
Malik ÖZCAN
02 Ocak 2019, Çarşamba
13 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı’nda Sayın İl Başkanımız Volkan Çolak’ın yönetiminde yer almaktayım. Başkan Çolak’ı orta öğretim yıllarından itibaren tanırım. O günden bugüne kadar süre gelen bir dostluğumuz vardır.
 
Kendisi daha sonra Genel Merkez’de görev almış ve ardından Kayseri’ye Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı olarak Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz tarafından göreve getirilmiştir. Yaklaşık 18 ay gibi kısa bir sürede büyük işler yapmış, herkesin takdirini toplamış, içimizde bulunan dağınıklığı birleştiren olmuştur. Saymakla bitiremem ama gerek eğitim olsun gerek sosyal sorumluluk olsun gerek spor faaliyetleri olsun bir çok projeyi hayata geçirmiş, kısacası gece uyumadan gündüz yorulmadan sözünü şiar edinip taşın üzerine taş koymak için durmadan çalışmıştır.
 
Kendisini yakinen tanımam ve yönetiminde olmama bianen karşılaştığım o kadar olay vardır ki; bunları anlatmamı şansının da istemeyeceğini bildiğim için burada belirtmiyorum. Sonuçta buna herkes şahittir ki hiç birini şahsı veya makam sevdası için değil, bizzat kutlu davamız ve Ülkü Ocakları için yapmıştır. Allah kendisinden ve teşkilatından razı olsun. Şimdi ise sıra geldi yıllardır süre gelen Ocak binasının yer sıkıntısını çözüme kavuşturmaya. Aslında İl Başkanımız Volkan Çolak’ın yeni başlamış olduğu bir konu değil. 
 
Göreve geldiği ilk günden itibaren bu sorunu çözmek için gerekli girişimleri yaparak nihayet işin son halkasına gelindi. Önceki gün İl Başkanlığı Binamızda Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Memduh Büyükkılıç, Ülkü Ocakları İl Başkanımız Volkan Çolak’ın daveti üzerine öğle yemeğine geldi. Yemekte MHP Kayseri Milletvekilimiz Baki Ersoy ve MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok da katıldı. Gayet samimi ve sıcak bir ortamda geçen yemeğin amacı Ülkü Ocakları binamızın yer sıkıntısını gidermekti. Memduh Başkan gayet mütevazi bir şekilde geldi İl binamıza biraz gezdi sonra bir fotoğraf ilişti gözüne “Fırat Yılmaz Çakıroğlu” dedi sonra sustu, uzatmadı çıktı odadan. 
 
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanımız Volkan Çolak ve yönetimi kendisini ziyarete gittiğinde, rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in büyük bir dava ve fikir adamı olduğunu, kendisinin düşüncelerini siyaseten beğendiğini dile getiren Memduh Büyükkılıç; 4 Nisan 2018 tarihinde Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından Kayseri’de AK Parti cenahı içinde anma mesajı paylaşan tek isimdi. Neyse gelelim yemek sonrasına... 
 
Başkan Büyükkılıç yemeğin ardından yaptığı konuşmada, “Ülkücü gençlerimiz vatanının, milletinin ve devletinin her zaman yanında olmuş hiç bir rant düşünmeden gençlerin daha bilinçli yetişmesi için çaba gösteren bir kurumdur. Bizler de gençlerimizin her zaman yanında olduğumuzu elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyorum” diyerek gereken talimatı ilgili birimlere iletip gündemden kalkmasını söyledi. Bizler şundan o kadar eminiz ki Memduh Başkan söz verirse yapar. Bundan bir tek biz değil Kayseri emin. O yüzden hiç şüphe duymuyor, Ülkücü camiaya şimdiden hayırlı olsun diyorum. 
 
40 çerili Kürşat’tan, Bozkurt bakışlı Atatürk’ten, Başbuğ Türkeş ve emaneti Devlet Bahçeli Bey’den beri ülkücülük Türk Milleti’nin göz bebeği olmuş ve olmaya devam edecektir. Bu şuur ile bu kutlu davada her zaman “Dik başlı” değil Allah’ın izni ile “Başı dik” bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. 
 
UNUTMADAN! Teşkilatın arşivi vardır, ülkücü hafıza vardır birde Başbuğ çizgisinde bir disiplinimiz vardır. Ülkücü hafıza hiç bir zaman unutmaz. “Hiç kimse bu Dava’dan alacaklı değildir” sözünü söyleyen cennet mekan Ali Metin Tokdemir ağabeyimizin sözünü aklımızdan çıkarmadan ne yapıyorsak bu şuur ile yaptığımızı belirtmek istiyorum. Başta bu kutlu yolda beraber yürümekten onur ve şeref duyduğum Kayserimizin uç beyi Volkan Çolak’a Teşkilatımız adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç’a çıktığı yolda başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır