menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SEÇMEN KİME KIZGIN!

Kürşat Açıkgöz
Kürşat Açıkgöz
26 Temmuz 2022, Salı

Son zamanlarda AK Parti Kayseri Milletvekillerinin ilginç çıkışları oldukça dikkatimi çekmeye başladı. Hemen hemen hepsinin çıkışları bir şekilde Türkiye gündemine oturuyor. Bu çıkışları da özellikle sosyal medya da ve basında Ak Parti aleyhine yorumların yapılmasına sebep oluyor.

Bir iktidar partisi milletvekili düşünün ki; söylediği her söz partisine oy kazandırmaktan ziyade oy kaybettiriyor. Gündeme gelmesine geliyor ama hep olumsuzlukları ile akıllarda kalıyorlar.

Ak Parti’nin özellikle Kayseri Milletvekilleri ağzını açsa Türkiye gündemine oturuyor. Kasıt var desek bu kadar kasıt olmaz. Bilmeden yapıyorlar desek hepsi birbirinden tecrübeli isimler. En az iki üç dönem tecrübeleri var!

Ak Partili vekillerin gündeme gelmesi iyi güzel hoşta, kimisi LGBT’lilerin başımızın üstünde yeri var diyor, bir başkası kapıcıları küçümsüyor, bir diğeri pkk elebaşı öcalanın kardeşini gündeme getiriyor, bir diğeri asgari ücretliyi küçümsüyor, yine aynısı Suriyelileri savunmak adına milletin alnına alnına konuşuyor.

Allah var Taner Yıldız ve Emrah Karayel’in söyledikleri üzerinden Ak Parti aleyhine bir durum gelişmedi ama onlarda yeterince sahayı doldurmuyor, halkın ve teşkilatların nabzını tutmak adına üstün bir gayret sergilemiyor. Sergiliyorlar ise de biz göremiyoruz.

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’da teşkilatları diri tutmak adına gayret ediyor sahada daha fazla zaman geçiriyor, efor sarf ediyor. Ama vatandaş seçtiği vekillerden daha çok şey bekliyor.

Son olarak yine AK Parti Kayseri Milletvekili çıkıp bir televizyon kanalında Adalet Partisi’nin 1970’li yıllardaki oy kaybını hatırlatarak, parti tabanının AK Parti’ye ‘kırgın ve kızgın’ olduğunu söylüyor.

Hal böyle olunca da insan düşünmeden edemiyor. Bu Bizim AK Parti Kayseri Milletvekilleri AK Parti’ye oy kazandırmak için mi konuşuyor yoksa kaybettirmek için mi diye!

Bu kadar olmaz doğrusu!

Evet, seçmende ve tabanda bir kırgınlık ve kızgınlık var ama emin olun bu durum Ak Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanı’na karşı değil.

Size ve söylemlerinize karşı…

Sizin halktan kopuk davranışlarınıza karşı…

Sizin yıllardır süre gelen mental yorgunluklarınıza karşı…

Sizin umursamayışınıza halka yeterince doğruları anlatmayışınıza karşı…

Evet, ortada bir sıkıntı var! Ama sıkıntıyı doğru tespit etmek gerekiyor.

Teşhis doğru olursa tedavi de doğru olur.

Vatandaş AK Parti’ye değil, AK Parti’yi hakkıyla temsil edemeyenlere kızgın.

Zor gününde derdini dinlemeyenlere kızgın.

Hala eş dost yakın hesabı ile kadroları dolduranlara kızgın.

Hala suyun başını tutup halkı hakir görenlere kızgın.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kayseri yine sahip çıkacaktır yine yalnız bırakmayacaktır da; hani şair demiş ya “Gölge etme başka ihsan istemem” diye!

Bilmem anlatabildim mi?

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır