menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

MELİKGAZİ VE PALANCIOĞLU

Kürşat Açıkgöz
Kürşat Açıkgöz
28 Ocak 2021, Perşembe
Kayseri’nin nüfus olarak en büyük ilçesi olan Melikgazi’den güzel haberler gelmeye devam ediyor. Talas’a yaptığı hizmetlerin ardından Melikgazi’de sanat icra eden Dr. Mustafa Palancıoğlu iki yılda adeta Melikgazi’nin çehresini değiştirdi. Kayseri’nin en gelişmiş ilçesi olan Melikgazi’de daha yapılacak çok işin olduğunu ise hem yaptığı hem de yapacağı hizmetler ile ortaya koyan Başkan Palancıoğlu, işin sırrını çözmüş olmalı ki; dur durak demeden çalışıyor.
Geçtiğimiz hafta 2020 değerlendirmesi yapan ve 2021’de yapacağı hizmetlerden bahseden Başkan Palancıoğlu’nun dikkatimi çeken birçok projesi ve hizmeti var.
Bunlardan bir tanesi eski Dedeman Okulu’nun yıkılıp yerine Selçuklu Anıtı’nın ve Parkı’nın yapılacak olması. Kayseri’nin belki de en çok ihtiyaç duyduğu bir proje. Selçuklu Kenti olan Kayseri’de Selçuklu’ya ait bir Anıt’ın ve Meydan’ın olması gayet yerinde ve isabetli bir karar. Hem de bu anıtın altına yapılacak katlı otopark ile bölgenin otopark ihtiyacı karşılanmış olacak. Bu meydan, Cumhuriyet Meydanı’nın da yükünü mutlaka alacaktır. Bununla beraber Yoğunburç mevkiinde surların arkasındaki kısma yapılacak olan park projesi de yine göze çarpan bir diğer önemli proje.
Aynı zamanda 500 yıl sonra ortaya çıkarılan Kapalı Çarşı’nın ve Vezir Hanı’nın hemen yanı başındaki Gön Han’ı yine Kayseri’nin ve Melikgazi’nin çehresini değiştirecek önemli projelerden bir tanesi. Melikgazi bölgesindeki metruk mahallerin yıkılması ve temizlenmesi ise başlı başına bir devrim, bir dönüşüm.
Melikgazi’deki hayırsever yatırımları, okullar, sağlık ocakları, Cami ve Kur’an Kursları Palancıolğu’nun emek ve gayretlerinin bir ürünü. Yeni yapılan şadırvanların içerisinde sıcak su hizmetinin verilmesi dahi çok ince düşünülmüş bir detay.
Teknoloji sınıfları, kütüphaneler, sosyal tesisler, kadınlar ve çocuklar için özel alanlar da yine ince düşünülmüş bir çalışmanın ürünü.
“Fidan değil, ağaç dikiyoruz” diyerek Kayseri’nin yakın geleceğinde yeşil bir Kayseri mirası bırakma arzusu ise başlı başına büyük bir proje. Başkan Palancıoğlu’nun ise satın alınan 30 yıllık ağaçlardan 3 tanesinin tutmaması bilmesi ve yerine ücretsiz 3 tane aynı ağacın dikileceğini söylemesi bile konuya olan ilgisini ve hakimiyetini gösteriyor.
Bir internet sitesinden alınan ucuz araçlar, Türkiye’de Büyükşehirlerde olmayan araçların Melikgazi’de hizmet vermesi ise ayrı bir gurur kaynağı.
Yapılan tasarruflarla belediye kaynaklarının artırılması, hor kullanılmaması, hibeler ve bunların yine tüm detaylarının Başkan Palancıoğlu tarafından birebir bilinmesi insanın içini rahatlatıyor.
Melikgazi tarihinde dökülmeyen asfaltın 1 yılda dökülmesini ise hiç söylemiyoruz.
Son olarak 80 günde 80 park yapmasının yanı sıra Alparslan Mahallesi’ndeki oyun grubunun Eskişehir Bağların’da da olması gönül belediyeciliğinin imzası olsa gerek.
Bunlara rağmen kusur aranmak istenirse muhakkak herkesin kaşının üstünde gözü var!
Velhasıl eline, emeğine ve yüreğine sağlık Mustafa Başkan.
 
SGK’NIN BAŞARISI GÖZ DOLDURUYOR
15 Temmuz sonrası Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü görevine getirilen Sayın Hacı Ali Hasgül, göreve geldiği günden bugüne kadar Kayseri’ye önemli hizmetler yapmış başarılı bir İl Müdürü. Çalışkanlığı ve şeffaflığı ile Kayseri’de hem işçinin, hem işverenin hakkını koruyor. Bununla beraber Devlet’in ve Millet’in bir kuruşunu da zayi ettirmeden çalışmalarına devam ediyor.
Son dönemde elde ettiğim resmi bilgilerde SGK İl Müdürü Hasgül’ün bu başarısının adeta beş yıldızlı karnesi gibi!
Borçların yapılandırılması ile ilgili şuan Türkiye’de İstanbul, Ankara dahil tüm büyükşehirler arasında Türkiye 2’ncisiyiz. 31 Ocak’a kadar da 1’nci olmamız an meselesi. Mesai mefhumu gözetmeksizin ekibi ile gece gündüz demeden çalışan bir İl Müdürü’nün başarı hikayesi bu. Sabah 8 akşam 5 demeden gece saat 10’lara kadar çalışan bir ekip ile elde edilmiş bir başarı bu. Hem de hiçbir vatandaşımıza sıra bekletmeden!
Yine bunun yanı sıra Kayseri’de üretim sektörünün önünü açan işvereni ve işçiyi kollayan bir sistemi inşa eden Sayın Hasgül, adeta Devlet’in gülen yüzünü ve şefkatini gösteriyor.
Bu da rakamlara güzel yansıyor tabi! 1 Ocak 2020’de Kayseri’de 238 bin 376 SGK’lı çalışırken, 31 Ekim 2020 tarihi itibari ile bu sayı 271 bin 925 olarak kayıtlara geçiyor. Yine 1 Ocak 2020’de Kayseri’de 32 bin 544 işveren SGK’lı eleman çalıştırırken bu sayı 31 Ekim 2020 tarihi itibari ile 34 bin 20 olarak kayıtlardaki yerini alıyor.
Hem işverenin hem de işçinin sosyal haklarının korunması emanetin ehil ellerde olduğunu bir kez daha gösteriyor.
Allah, SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül gibi devletine ve milletine bağlı başarılı bürokratlarımızın sayısının artırsın inşallah.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır