menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BİR BAŞKA BAHAR İÇİN!

Kürşat Açıkgöz
Kürşat Açıkgöz
19 Mayıs 2022, Perşembe

Kayseri Valisi Sayın Şehmus Günaydın yaklaşık 4 yıldır Kayseri’de alnının akıyla görev yaptı. Hani Anadolu’da bir tabir var ya “Yemedi, yedirmedi” diye! İşte Sayın Günaydın Devletin bir kuruşunu yemedi de yedirmedi de. Aksine yiyenlerin kursağında bıraktı. Devlet ve Millet adına hesap sordu.

Şimdi Sayın Günaydın’ı eleştirenlere bakıyorum. Ya haksız bir talebi olmuş özel işini yaptıramamış, ya kuyruğuna basılmış, ya iftiradan başka bir şey söylememiş, ya da adam olmadıkları için adam yerine konulmamıştır. Birde kuyruk acısı olanlarda var tabi! Onları da anlıyorum. Onun dışında muhakkak ki; eksiği vardır, hatası vardır. Ama Devletine ve Milletine Sayın Günaydın’ın kastı olmamıştır, yanlışı olmamıştır.

Sayın Günaydın’ın Kayseri’de görev yaptığı süre içerisinde önemli hizmetleri olmuştur. Bu hizmetlerin karşılığını ve anlamını önümüzdeki yıllarda muhakkak ki hissedeceğiz.

Bununla birlikte Sayın Valimize dün Kayseri’de eşi benzeri görülmemiş bir veda programı düzenlendi. Kayseri şartlarının en iyisiydi. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin kıymetli il Başkanı Adnan İncetoprak, il başkanlık divanı ve yönetimi, ilçe başkanları, meclis üyeleri, KAÇEP başkanı Serap Şule Kalın ve yönetimi, İlçe KAÇEP Başkanları, Ülkü Ocakları’nın kıymetli İl Başkanı Ali Çelik ve yönetimi, ilçe başkanları, Kamusen’e bağlı tüm sendika Başkanları, Türkav, ASKF, işçi sendikaları, meslek odaları başkanarı başta olmak üzere şehrin A protokolü tam kadro Vali Günaydın’ı uğurlamak için Valilik’te hazır bulundu. Tabi ki; Şehit Anaları, Şehit Babaları, Şehit eşleri ve çocukları ile Gazilerimiz tam kadro oradaydı. Bununla birlikte aşağı yukarı tüm il müdürleri adli, idari ve askeri yetkililer oradaydı. Olması gerekende buydu zaten. Bu kadar insan buradayken, olmayanların ismini anmak kelime israfı olur diye düşünüyorum.

Son 3 Vali’nin veda programına baktığımız zaman bunu daha iyi anlıyoruz. Birde veda programlarını mukayese edip, üzerinden rol kapmaya çalışanlar var! Bunları da anlıyorum! Hoş Vali Günaydın’ı on bin kişi uğurlasa bu seferde bu on bin kişiyi kim getirdi diyeceklerdi. Hadi onları da anlıyorum da bazı “demircinin itini” bir türlü anlamıyorum! Vali Günaydın gittiği yerlerde duruşunu hiç bozmadığı taa Isparta’dan kuyruğuna bastıklarınınsesi bile Kayseri’ye kadar geliyor.

Ama net olarak bildiğim şu ki; Vali Şehmus Günaydın, özellikle fetöcülere, fetö severlere ve fetö işbirlikçilerine kesinlikle taviz vermedi. Fetö artıklarından nemalananların kaygısını da anlıyorum. Valilik kapısından içeri girememiş fetö iş birlikçilerinin telaşını da anlıyorum. İtirafçı fetöcülerin kuyruğunda gezenleri de anlıyorum.

Gün ola harman ola!

Tekrardan Vali Günaydın’a bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim…

Hani bir söz var ya; sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar diz çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük!

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır