menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ANADOLU ÇOCUKLARININ SESİ, ANADOLU’NUN MARKASI

Kürşat Açıkgöz
Kürşat Açıkgöz
01 Eylül 2020, Salı

Dün Kayseri Meydan Gazetesi’ndeki son köşe yazımda “Her veda bir başlangıçtır” diyerek okurlarımız ile vedalaşmıştım. Bugün ise “Yeniden Bismillah” diyerek Kayseri Anadolu Haber’de sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Gazeteciliğe başlamadan evvel lise yıllarımda birçok köşe yazarının yazısını okur, beğendiklerimi keserek saklardım. Zaman zaman kesemeyeceğim gazetedeki yazıları bir deftere aktarır, onuda gömleğim cebinde taşır ve okula gidiş gelişlerimde, boş zamanlarımda okumaya gayret ederdim.

O zamanlar okulda idarecilerin hatalarını eleştiren yazılar yazar, arkadaş çevremle ve görüştüğüm kimselerle bunları paylaşırdım. 2003 yılında kıymetli babam yal başçım Rifat Açıkgöz, Kayseri Meydan Gazetesi’ni kurduğunda da lise son sınıftaydım. “Gazete çıkaracağız” deyince yazdığım yazılar aklıma gelmişti. O zamanlar bir köşe yazarı olacağımı düşünmemiştim ama Rabbim nasip etmişti bir kere. Aşağı yukarı 16-17 yıldır yazar çizerim. Karınca kararınca katkım olsun isterim. Oku emrinin zaruri, yaz emrinin ise umumi olduğunun bilince “Hayra anahtar şerre kilit olun” emrince Kayseri Meydan’dan sonra artık Kayseri Anadolu Haber’de sizlerle birlikte olacağım.

İlk başlarda büromuz olmadığı için Kayseri Anadolu Haber’de işi öğrenmiştim. Allah nasip etti 17 yıl sonra mesleğe ilk başladığım yerde yine sizlerle beraberim.

 

Yüce Allah’ın sevki iradesi ile bugünden itibaren Kayseri Anadolu Haber’de kader birlikteliği yapacağımız yıllardır tanıdığımız bildiğimiz bir yönetim kadrosu ve çalışma arkadaşlarımız olacak. Rabbim mahcup etmesin, 60 yıllık mazisi olan Kayseri Anadolu Haber’de yazılarımız ve haberlerimiz ile hoş bir seda bıramabilirsek ne mutlu!

Bugün Kayseri Basını’nın güçlenmesi adına binbir fedakarlık ile bugünlere getirdikleri gazetelerindeki haklarından feragat eden tüm meslek büyüklerime teşekkür ediyorum.

Bugünden itibaren Kayseri’de resmi ilan alan üç günlük gazeteden birisi olan Kayseri Anadolu Haber Gazetesi’nin kıymetli ortakları Rifat Açıkgöz, Osman Çiftçi, Metin Kösedağ, Azim Deniz ve Cemil Görücü’ye ve süreçte katkısını esirgemeyen Mehmet Sena Kösedağ’a muvaffakiyetler diliyorum.

 

Bizlerde dün olduğu gibi bugünde Kayseri’nin marka değerini yükseltmek, Kayseri’de yaşayan vatandaşlarımızın sesi olmak adına mücadele edeceğiz. Vatanımızın, Milletimizin ve Devletimizin menfaatlarini her daim her ne pahasına olursa olsun koruyacağız. Ve herşeyden öte yaratılışımızın gayesi olan “Allah’ın Rızasını” kazanmak için, Müslüman – Türk çoçuğu olmanın gereğini yerine getireceğiz.

Bugün bir başlangıç olması hasebiyle kendi meramımızı sizlerle paylaştık, inşallah güncel konularla ilgili yine buluşacağız. Her veda bir başlangıç, her başlangıç yeni bir umuttur. Umudumuz Anadolu Çocuklarının Sesi, Anadolu’nun Markası; Kayseri Anadolu Haber’de yaşayacaktır. Allah mahcup etmesin...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır