menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

YILBAŞI MI? NOEL Mİ?

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
04 Ocak 2017, Çarşamba
Hıristiyanların Hz. İsa'nın doğuşu anısına kutladığı, dini bayramlarından biri olarak da geçen noel kutlamaları vardır. Noel denilince şunlar akla gelir:
 
1-İsa'nın doğum günü yortusu,
 
2-Bu yortuya eşlik eden eğlence,
 
3-Bu yortunun kutlandığı süre (Noel tatili).
 
Şunu belirtmek gerekir ki; noel kutlaması tamamen Hıristiyanlara ait dini bir gelenektir. Maalesef bu adet, "yılbaşı kutlaması" adı ile bizde de yıl geçtikçe yayılıp yerleşmektedir. Yerleşmeyi bırakın, neredeyse onları bile bu konuda sollayacağız tamda o haldeyiz şuan.Bu Hıristiyan geleneğinin ülkemizde böylesine yaygınlaşması ve herkes tarafından desteklenmesi, milletimiz için hiç de iç açıcı değildir. İlim dünyaca müşterektir ama kültür manaya bağlıdır. Bizim ecdadımızın yaşamını geçmiş zamanlarda örnek alan Batı'nın her yaptığını kerametmiş gibi taklit etmeye başladık. İlk önce dilimizi değiştirip, Batı'ya ait sözleri daha çok telaffuz ederek, konuşarak, yazarak Türkçe'yi unuttuk. Dükkanlarımızın isimlerini Batı'ya ait isimleri koyarak, biraz daha çekici olmasını sağladık kendimizce! Bakkal demek zorumuza gittiği için market dedik, tuvalet demek ayıp olduğu için lavabo dedik ve dedikte dedik...Peki biz, bizim düşmanımız olan Batı'nın neden bu kadar müptelası olduk? Neden dilimize dillerini, beynimize düşüncelerini yer etmelerine izin verdik? Neden tertemiz ahlak duygularımızı yerle bir ettik? Biz böyle olduğumuz sürece kuvvetimiz azaldı, birçok şeyimizi kaybederek, gelecek nesile kendimize ait en küçük bir hatıra bırakamaz olma yolunda ilerliyoruz.
 
Allah(C.C.): "Bir toplum, kendilerinde bulunan yüksek meziyetleri değiştirmedikçe, Allah onların meziyetlerini değiştirmez" buyurmaktadır. Bu buyruk hafife alınamaz,kendimize gelmek zorundayız.
 
Büyük bir imtihanın arefesindeyiz. Neredeyse her gün gelen şehit haberleri,kardeş Müslüman ülkelerin son durumları, bizim mutluluk ve gülme damarlarımızı çoktan tıkadı bile.Bu kadar yaşanılan olayların ardına hala yılbaşı etkinlikleri düzenleyen mekanları görüyoruz, onlara lanet okumaktan başka bir şey söylemek dahi istemiyorum.Onlar kazanacağı paranın derdine düşmüş, bu uğurda kendi dünyalarınn düzenini kurmuşlardır.Kaç tane şehit gelmiş, o şehidin yavrusunun, eşinin, anasının, babasının, gözü yaşlı sevenlerinin hali onların umurunda değil belli ki. Onlar eğlenirken, eğlendirirken sadece bu millet rahat ve huzur içerisinde dışarıya çıksın diye şehit olan yiğitlerimizin ailesinin, o günü hangi duygularla geçireceğinden habersizlerdir elbette.
 
Halep'te her an yağan bombaların çocukları babasız, annenin evlatsız kalmasını görmemezlikten gelerek, eğlenen kişilerin müslüman olduğuna inanmamın imkanı yoktur.O sıcak ruhlu bakkal amcalarımızın yok olmasına sebep olan alışveriş merkezleri Hıristiyanlar gibi-Noel babalarla hazırlanmışlar. Kim bilir o gün, Kuran-ı Kerim'de açıkça haram kılınan ne kadar içki içildi, ne kadar zina, ne kadar fuhuş, ne kadar yaralama, öldürme hadisesi oldu! Ne kadar da saçma ve tuhaf değil mi ?Bastığımız toprakların altında binlerce kefensiz yatan ninelerimiz, şehit dedelerimizin tepesi üzerinde, küfürlerin havada uçuşmasına ve alkol kokularının yayılmasına nasıl razı olabiliyoruz?
 
İnsan ölüme adım adım yakınlaşırken, kabir bağrını açmış gel derken,ağaçlar tabutunun tahtasını yavaş yavaş hazırlarken, neyin mutluluğunu yaşıyoruz bu kadar? Yoksa Hz.Ebubekir'e olduğu gibi cennete gideceğimizin haberini mi aldık? Ya da işlediğimiz günahların affedildiğini müjdesini?
 
2016 yılı bizim için çok güzel geçmiş gibi, yılbaşı kutlaması yapanlara Allah akıl fikir versin diyelim.Yılbaşında ise hain ve kahpece düzenlenen saldırıyı sonuna kadar lanetliyorum.Dağdaki
 
askere düzenlenen,stad çıkışı taraftara düzenlenen,hafta sonu çarşı iznindeki Mehmetçiğimize düzenlenenle, eğlence yerindeki gençlerimize düzenlenen arasında fark yoktur.Kahpe kahpe, kalleş kalleştir. Bunun hesabı Çanakkale'de nasıl topundan sorulmuşsa yine topundan soracağız elbet.Hiçbir provokasyona uymadan, vatanımız ve milletimiz için Türk,Kürt,Çerkez,Arap,Laz demeden bir elde beş parmağız diyerek herkese kardeşliğimizi ve birlikteliğimizi göstermenin şimdi tam zamanıdır.
 
YA KUZGUN LEŞE YA DEVLET BAŞA!
 
Muhabbetle..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır