menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

TALAS BELEDİYESİ DEVLET BABA’YA EMANET

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
16 Ocak 2019, Çarşamba
Belediyeye ömrünü adamış Kayseri de bu konuda Memduh Başkan’la birlikte en tecrübeli bir isim olan Mustafa Yalçın, Talas ilçesine altın tepsiyle sunulan zemzem suyu olmuştur.Talas’ın Kayseri için ne kadar önemli bir ilçe olduğunu göstermek adına,Kayseri’yi Mehmet Özhaseki Başkanla birlikte marka şehir yapan daha sonrasında Van Büyükşehir Belediyesine Genel Sekreter olarak atanıp Van’da kısa sürede çok büyük bir atılım yaparak tabiri caizse gecesini gündüzüne katarak uygulamaya geçirdiği projelerle ulusal kanallarda da sık sık isminden söz ettiren bir isimden bahsetmek istiyorum.
 
Mustafa Yalçın Başkan Genel Sekreter olarak Van Büyükşehir Belediyesine atandığın da doğuda hendek kazma ve şiddetli çatışmalar devam ediyor,neredeyse her gün üst üste verdiğimiz şehit haberleri artık pskilojimizi bozuyordu.O sıralar da eşim Van Çaldıran ilçesin de Öğretmenlik görevini yerine getirirken Tendürek Dağın da üst üste şehit haberleri içimizi yakıyor,dağın yamacın da bulunan eşimin görev yaptığı okulun da ateşe vermeleri benim acil akşam bilet alıp sabaha Van’a inmemi sağladı.Otobüsten indiğim de gözlerime inanamamıştım.Mustafa Yalçın başkanımızın emriyle Van’ın her yerine Türk Bayrakları asılmış ve asılmaktaydı.Bu görüntüler karşısın da gözyaşlarımı tutamamış ağlamıştım.Otogardan taksiye binerek çarşıya doğru yola düştük.Yalçın Başkanı taksiciye sordum.Duyduklarım karşısında bir Kayseri’li olarak ne kadar gururlansam az gelirdi.Vanımızın çalışkan Devlet Babasıdır o diyerek başladı anlatmaya Yalçın Başkanı.Hemşehrisi olduğumu söylediğim de senin paran bende geçmez diyerek,hatta kartını verip ben her gideceğin yere seni götürmeye hazırım, diyen bir taksici ve ona bu muhabbeti veren koca yürekli bir başkan…
 
Korkusuzca her ilçeye köye giden,bizzat her yerle özel olarak ilgilenen vatan ve millet aşkını resmen doğuda anlamlandıran,her çağrıldığı düğün de,cenaze de,etkinlikte yer alan halkın diliyle o bizim ‘’Devlet Babamız’’ dediği bir dava adamı…
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi 2019 yılı seçimlerinin en önemli şartı ‘’Gönül Belediyeciliği’’ olacaktır. Talas ilçemiz bu konuda çok ama çok şanslı. Gönül Belediyeciliğini yüreğine nakış nakış dokumuş, halkın dilinden çok iyi anlayan, hizmet yapmayı kendisine ibadet sayan,vatanı,bayrağını,milletini her işinden önde tutan,büyükşehir belediyelerini yıllarca çok iyi yerlere getirip kalkındıran, yapmış olduğu projelerle dünyaya örnek olacak işler çıkaran, kapısını halka açık tutup hiçbir zaman ötekileştirmeyen, derdini,sıkıntısını dinleyip anında gereğinin yapılması için elinden gelenin en fazlasını yapan, makamda koltukta gözü olmayan, tek derdi halkının mutlu,huzurlu,sağlıklı,refah içerisinde yaşaması olan, yüreği hizmet için çarpan, bulunduğu her yerde farkını gösterip ne kadar önemli işlere imza attığını gösteren, deneyimli ve tam bir ‘’Devlet Adamı’’ bir isim olan Mustafa Yalçın Başkanımız Talas ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Cumhur İttifakının adayı olarak Talas’ta rekor bir oy potansiyeline Mustafa Yalçın Başkan ile erişileceğini düşünüyorum. Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra da ilçe halkımız farkı fark edecek ve ne kadar da doğru bir tercih yaptıklarını göreceklerdir.
 
Talas İlçemiz Mustafa Yalçın Başkanımız ile değerine değer katacaktır.
 
Rabbim yar ve yardımcısı olsun.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır