menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ?

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
23 Ekim 2020, Cuma
GELİN BÖYLE YAPALIM:
Her hafta camilerimizde toplanan yardımlar sadece o şehirde bulunan yoksul ve muhtaç aileler için toplansa belki de pazar sonrası arta kalanları toplamak için yüzünü gizleyerek sebze, meyve toplayan kardeşlerimizi görmeyeceğiz. Bize yardımın ilk yakınlardan başlanacağı öğretildi. Oralara hiç uzanan el yok ama kardeşim diyenler olacaktır tamam iyi hoşta en yakınımız da olanlara uzanmayan el en uzaklara uzanacaksa da orada bir hata vardır.
(Bakara, 215)
“Ey Muhammed! Sana nereye infak edeceklerini soruyorlar. De ki: Hayır olarak verdiğiniz nafaka, ana baba, yakınlar, öksüzler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak daha ne yaparsanız herhalde Allah onu bilir.”
Unutmayın ki her hayır sizi en büyük belâdan korur. Rabbim hayırlarımızı kabul eylesin.
İNTİHAR EDENLER VAR GÖRENLER YOK:
İntihar olayları çok ama çok arttı. Bu konu da meclise araştırılma teklifini CHP Kayseri Milletvekili Sayın Çetin Arık yaptı. Sayın Arık aslında bazılarının belki de görmediğini vurgulayarak olayın ciddiyetini anlattı. İntihar olaylarının araştırılması ve gerekenlerin yapılmasını talep ederek halkın şuan en çok haykırmak istediği intihar olaylarının sesi oldu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını genellikle ekranlarda asgarî ücret fiyat aralıklarını belirleme aşamasında görüyoruz. Sayın Bakanımızı televizyonlara çıkıp Avrupa’dan üst düzeyde asgari ücret aldığımızı ve rahat yaşamımızı söyleyip içimizi kendine göre rahatlatması sonucun da tanımış durumdayız. Bir kez de Sn. Bakanımız bu intihar olayları hakkında çıkıp da konuşsa, nedenlerini söylese, neler yaparak bunu bitireceklerini duyursalar daha da mutlu olacağımızdan hiç şüpheleri olmasın. Allah aşkına bir yetkili çıkıp da bu olayların detaylı araştırılması için bir ekip görevlendirsin yoksa daha çok yürek yanar ve durum git gide daha da vahim sonuçlar doğurur.
TAKSİCİ DERTLİ:
Bir şoför arkadaşı namazını kılıyormuş ama arkadaşlarının müşterilerini de çalıyormuş. “Sen ki Allah’a ibadet ediyorsun, niye çalıyorsun?” dediklerinde ise “O iş ayrı, bu iş ayrı” diyormuş. İki asırlık perişanlığımızın özeti bu.
CEZALANDIRMAYIN:
Kanadı derviş tarafından kırılan kuşa,
Hz. Süleyman sorar: “Neden kaçmadın?”
Kuş: “Dervişlik hırkası giymişti, zarar vermez diye kaçmadım.”
Hz. Süleyman dervişin cezalandırılmasına karar verir.
Kuş itiraz eder: “Cezalandırmayın, hırkasını çıkartın yeter. Zira onunla kandırıyor.”
YARANAMAZSIN:
Bazı insanlar sadece kendine göre yaşarlar. Çevresini izlerler fakat menfaatleri doğrultusunda görür, konuşur, iş yaparlar. Kimse onlar için önemli değildir. Bir at gözlüğü vardır gözlerinde onu asla gözlerinden çıkarmazlar. Sen ne yaparsan yap onlar için bir hiçlik zerresinden ileri gidemezsin. Diyorum ya öyle bir zümre var ki, ömrün o kişilere iyilik yapmakla geçse bu kez de iyiliğin miktarını beğendiremezsin. Siz siz olun nankörü doyurmaya kalkmayın yoksa aç kalırsınız.
SEN BARİ DEME:
Hiçbir zaman kendime şucu bucu dedirmedim.
Ne partim vardır, ne herhangi bir cemaatle alakam ne de milli takımdan başka tuttuğum bir takımım. Ben milli görüşlü insanım. Tek amacım vatan, bayrak, millettir. İlla beni bir yere koymak isterseniz Vatanını çok sevenler içine koymanız yeterlidir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır