menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ŞEHİR DERTLİ

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
27 Şubat 2020, Perşembe

Kara trenin kıymetini bilmek lazım,

Ahhh memleketimin dertli insanları, ahhh! Bu dert ve serzeniş hepimizin… Yıllardır ilgi bekleyen ve hep ertelenen bizler yine ertelendik ve hayalimiz olan hızlı tren yine hayallerde yerini almış oldu. Nedendir bilinmez seçim dönemlerinde en çok müjde olarak önümüze sunulan fakat seçimlerden sonra ne yazık ki siyasetçiler tarafından konusu bile gündeme gelmeyen ve bu gidişle diğer seçimin de müjdeli haberi olarak önümüze gelecek olan bir vaat olacağı kesinleşti gibi. Kısacası bu konuyu fazla konuşup gündemi daraltmaya gerek yok. Bizler kara trenimizin kıymetini bilelim ki o da elimizden kaçıp gitmesin…

Hoş geldiniz ama inşallah boş gelmediniz Bakanlarım,

Bir haftada üç bakan birden ağırladık. Uzun zaman sonra ilk kez bu kadar kısa sürede şehrimize üç bakan birden geldi. Peki, bakanlarımızın geliş amacı nedir? Sorunları yerinde görüp, sıkıntıların anında çözülmesi, istekler doğrultusunda müjdeli haberlerin verilmesi mi? Sayın Mehmet Özhaseki Bakanın kaza sonucu dinlenmeye çekildiği evinde ziyareti mi? Valilik,belediye,il,ilçe başkanlıkları ziyaretleri mi?

Bu sorular aklımızın bir köşesinde yerini almışken herhangi bir müjdeli haber de bizlere verilmemişken anlıyoruz ki bakanlarımız geldi fakat ne yazık ki boş geldi.

 

Şehrin derdini dinleyen milletvekilleri kim?

Evet soruyorum size. Şimdi bir düşünün. Ama samimi olarak düşünün. O parti bu parti demeden düşünün. Sizin derdinizi derdi bilen ve bunu dillendiren bir vekil söyleyin desem aklınıza ilk kim gelir? Kimi söylersiniz? Bu soruyu yazıyı yazmadan çevreme ve sokakta gördüğüm insanlara sorarak biraz da merakımı gidermiş oldum. Üzücü olan nedir biliyor musunuz? Sizin şuan aklınızda olmayan vekillerin çoğu onların da aklında yoktu. Bazıları gerçekten halkın derdiyle dertlenmek için milletin meclisin de bazıları ise sadece o rütbeyi taşımak için. Bizim derdimizi bilip, bizimle ağlayan, bizimle gülen vekillere selam olsun.

 

Üst geçit köprüleri çürük mü?

Bu konunun üzerinde duruyorum uzun zamandır. Çünkü bir zarar gelmesini istemiyorum. Radyo programımda da konuştum, sosyal medya hesaplarımdan da yazdım buradan da söylüyorum. Acilen Büyükşehir Belediyemiz köprüleri kontrol etmelidir. Özellikle Eski Çevreyolunda, Nato Caddesi Kavşağında bulunan köprü inceleme altına alınmalıdır. Köprünün yan bölümlerinde bulunan taşlar kırılarak kaldırıma, yollara düşmekte. Kaldırımda yürüyen ve araç başında giden insanlarımızı göz göre göre tehlikede bırakmak çok anlamsız. Bu konuyu 153 Beyaz Masa hattına da bildirdim fakat ne dönen oldu ne de konunun üzerinde duran. Yine söylüyorum eğer güvence altına alınmazsa Rabbim esirgesin ama bu yazı o zaman hatırınıza düşer ve yazarımız söylemişti dersiniz.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır