menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ÖZGÜR MÜYÜZ ?

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
15 Mart 2017, Çarşamba
Öncelikle özgürlük sizce nedir ? Sizler düşünedururken, ben şuraya kendi fikrimi iliştireyim.
 
Bence, kişinin diğer bireylerin haklarına saygı duyduğu sürece dilediği şekilde davranması, kimse tarafından engellenmemesi ya da durdurulmamasıdır.
 
Peki iyi, güzel, hoş ama özgür müyüz ?
 
Görüşlerimizi rahatça bir ortamda dile getirebiliyor muyuz ?
 
Bir arkadaş ortamında muhabbet ederken, söylediğin sözlere katılmayan arkadaşın hemen hiddetlenip, kendi düşüncesinde yaşattığı doğruyu sana da mı kabullendirmek istiyor yoksa?
 
Şu referandum sürecinde sürekli tanık olmuyor muyuz bu duruma? Günün konusu:” Evet!” ya da “Hayır!” Herkesin dilinde tek bir cümle var: “Sen ne diyorsun? Evet mi,hayır mı?” Cevap evet ise, bunun üzerine karşındaki kişi hayır diyorsa işte o zaman yandın demektir. Neden mi? Olay şöyle gelişecek çünkü; başta kendi görüşünü dile getirecek, sonra senin görüşünde olan herkese hakaret dolu sözler edilecek, daha sonra ise bu olay küslüğe ve tartışmaya kadar gidecek.
 
Bir düşünsenize, nasıl yani tek suçumuz birbirimizden ayrı düşünmemiz mi?
 
Fakat şunu kimse düşünememekte; nasıl Allah(C.C.) bütün insanların parmak izlerini farklı farklı yarattıysa ve biz buna seninki neden benimki gibi değil diye kavga etmiyor ya da tartışmıyorsak, düşünce konusunda da o kişinin hür olduğunu bilerek hareket etmek zorundayız.Kimse kimsenin görüşlerine katılmak zorunda değildir ama o görüşe saygı duymak zorundadır.Bizim tek derdimiz vatan, tek derdimiz bayrak olmalıdır.İslam’ın son kalesi ve son ordusu olan bu yüce Türk milletine sahip çıkmak; asırlardır nasıl canımızı seve seve yoluna kurban ettiysek, 15 temmuz‘da bunun tekrarını nasıl gösterdiysek yine bu uğurda şehadet şerbetini içmek olacaktır.Unutmayın hainler başımıza bomba yağdırırken, kimse sen şu parti ben bu parti diyerek hareket etmedi, herkesin tek amacı vatanı savunmak ve korumaktı.Bizler de evet,hayır kavgasına tutuşmadan mantıklı ve özgür irademizin farkında olarak oyumuzu kullanmalıyız.Sosyal medya sayfalarım,radyo programlarım ve köşe yazılarımda “Evet”kararımın olacağını söyledikten sonra inanılmaz bir tepki ve eleştiri yağmuruna tutuldum.Bunu bana ve benim gibilere yapanların ne Almanya'dan ne Hollanda'dan ne de batılı diğer faşist topluluklardan bir farkı yoktur.Herkes kendinden sorumluyken, kişilerin başkaları üzerinde etki yaratması ve görüşünü o kişiye de zorla kabullendirmesi beklenemez.
 
Batı’nın- kuduz itleri- bu kadar havlamaya ve saldırmaya başlamışken kimse bizden onları sevindirecek oyda beklememelidir!

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır