menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ÖZGÜR MÜYÜZ ?

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
15 Mart 2017, Çarşamba
Öncelikle özgürlük sizce nedir ? Sizler düşünedururken, ben şuraya kendi fikrimi iliştireyim.
 
Bence, kişinin diğer bireylerin haklarına saygı duyduğu sürece dilediği şekilde davranması, kimse tarafından engellenmemesi ya da durdurulmamasıdır.
 
Peki iyi, güzel, hoş ama özgür müyüz ?
 
Görüşlerimizi rahatça bir ortamda dile getirebiliyor muyuz ?
 
Bir arkadaş ortamında muhabbet ederken, söylediğin sözlere katılmayan arkadaşın hemen hiddetlenip, kendi düşüncesinde yaşattığı doğruyu sana da mı kabullendirmek istiyor yoksa?
 
Şu referandum sürecinde sürekli tanık olmuyor muyuz bu duruma? Günün konusu:” Evet!” ya da “Hayır!” Herkesin dilinde tek bir cümle var: “Sen ne diyorsun? Evet mi,hayır mı?” Cevap evet ise, bunun üzerine karşındaki kişi hayır diyorsa işte o zaman yandın demektir. Neden mi? Olay şöyle gelişecek çünkü; başta kendi görüşünü dile getirecek, sonra senin görüşünde olan herkese hakaret dolu sözler edilecek, daha sonra ise bu olay küslüğe ve tartışmaya kadar gidecek.
 
Bir düşünsenize, nasıl yani tek suçumuz birbirimizden ayrı düşünmemiz mi?
 
Fakat şunu kimse düşünememekte; nasıl Allah(C.C.) bütün insanların parmak izlerini farklı farklı yarattıysa ve biz buna seninki neden benimki gibi değil diye kavga etmiyor ya da tartışmıyorsak, düşünce konusunda da o kişinin hür olduğunu bilerek hareket etmek zorundayız.Kimse kimsenin görüşlerine katılmak zorunda değildir ama o görüşe saygı duymak zorundadır.Bizim tek derdimiz vatan, tek derdimiz bayrak olmalıdır.İslam’ın son kalesi ve son ordusu olan bu yüce Türk milletine sahip çıkmak; asırlardır nasıl canımızı seve seve yoluna kurban ettiysek, 15 temmuz‘da bunun tekrarını nasıl gösterdiysek yine bu uğurda şehadet şerbetini içmek olacaktır.Unutmayın hainler başımıza bomba yağdırırken, kimse sen şu parti ben bu parti diyerek hareket etmedi, herkesin tek amacı vatanı savunmak ve korumaktı.Bizler de evet,hayır kavgasına tutuşmadan mantıklı ve özgür irademizin farkında olarak oyumuzu kullanmalıyız.Sosyal medya sayfalarım,radyo programlarım ve köşe yazılarımda “Evet”kararımın olacağını söyledikten sonra inanılmaz bir tepki ve eleştiri yağmuruna tutuldum.Bunu bana ve benim gibilere yapanların ne Almanya'dan ne Hollanda'dan ne de batılı diğer faşist topluluklardan bir farkı yoktur.Herkes kendinden sorumluyken, kişilerin başkaları üzerinde etki yaratması ve görüşünü o kişiye de zorla kabullendirmesi beklenemez.
 
Batı’nın- kuduz itleri- bu kadar havlamaya ve saldırmaya başlamışken kimse bizden onları sevindirecek oyda beklememelidir!

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır