menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ÖNCE İNSAN OLALIM

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
13 Mart 2019, Çarşamba
Hangi dini savunmak istiyorsan onu savun, hangi parti görüşüne sahipsen o görüşte olmaya devam et, hangi nedenlerle toplanıp bir alanda sesini duyurmak istiyorsan onu da yap,eyvallah...
 
Fakat her ne olursan ol önce insan ol insan!
 
Bu ülkede yaşıyorsan bu ülkenin kurallarına,dinine,örf ve adetine saygı duymak zorundasın.
 
Devleti sevmiyorum diyorsun peki sevme ama saygı göster...
 
%99 Müslüman olan bir ülkede Müslüman olmayabilirsin o da senin görüşündür ama o ülkenin dinine, ezanına saygı göstermek zorundasın. Saygı göstermiyorsan saygı gösterdiğin bir ülkenin din ve kendi yaşam alanına uygun olanı seçip çekip gitmesini bileceksin. Ezan dinmez, bayrak inmez diye haykıran bu kutsal toprakların yiğit evlatlarının en hassas damarlarına dokunmayacaksın.
 
8 Mart Kadınlar Günü’ne özel diyerek toplanıp saçma sapan afişlerle gösteri yapıp,polislere hakaret edip, ezan-ı şerif okunduğunda ıslık çalıp bağırıp çağıran, dünya lideri ve tüm mazlumların tek dostu olan Reis-i Cumhurumuz hakkında yazılar paylaşan terbiyeden yoksun, insan olamamış o kişiler hakkında neler neler söylemek istiyorum ama burası hiç yeri değil. Sizlere sadece yazıklar olsun diyorum. Hanımlar,Beyler Allah aşkına bu ezan, bu vatan, bu devlet size neyledi? Sizin bu kininizin, bu nefretinizin amacı nedir? Ya da o küçük beyninizle bu vatanın birliği ve beraberliği için hangi oyunların peşindesiniz? Bilemiyoruz ama siz ne yaparsanız yapın biz Türk'ü,Kürdü,Çerkezi,Arabıyla bir olduk ve birlik içerisinde bu vatan topraklarında kanımızın son damlasına kadar kardeşliğimiz için yaşamaya devam edeceğiz.
 
Akif ne güzel söylemiş:
 
“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.”
 
Biz Çanakkale ruhunu yüreğimizde taşıdığımızı 15 Temmuz gecesinde göstermiş olduk.O duygu ve birliktelikle gittiğimiz sürece Batı’nın önümüze sürmüş oldukları piyonları nefesimiz dokunmadan yıkılmasını bilecektir.
 
Rabbim bu milleti insan olmaktan alıkoymasın. Bizim ana gayemiz insan olmaktır. İnsan olursa bazı şahsiyetler çoğu duygununda üzerinden gelmiş olacaklardır.
 
Birileri pankartla bir şeyler anlatmaya çalışmış,ben de İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bu kişileri anlattığı sözleriyle yazımı tamamlamak istiyorum.
 
“Kim demiş Avrupa insanı medeni? Ne edep var ne haya, çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni. Desenize hayvanlar bizden daha medeni!”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır