menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

MİLLETİN NABZI!

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
17 Ekim 2020, Cumartesi
 
SORULAR sorular sorular Ah şu kafamızda ki sorular birbirleriyle yarışıyor cevaplarını bulmak için. Şimdi açıp bu konuyu içinizi dağlamak istemiyorum ama zaten sizin de ayni sorularla boğuştuğunuzu bildiğim için bir yandan da rahatım aslında. Sosyal medya hesaplarımdan takipçilerime sorular yöneltiyorum. Bu hafta ki sorum siyasi büyüklerimize neler sormak isterdiniz ?oldu.
Şimdi Milletin yüreğin de çengelli iğneyle tutturulmuş bu sorulara gelelim.
- Sayın vekillerim sadece 1 ay biz sizin siz de bizim maaşımızla geçinmeye var mısınız?
- İşsizlik sorununun çözümü yok mu?
- Halkımızı gönüllü olarak aşı denemesine davet eden değerli büyüklerimizi biz de halk olarak davet ediyoruz. Kendilerinin bizlere öncülük yapmasını istiyoruz. Bu önerimize ne dersiniz?
- Fabrika da çalışan bir işçi emeklisiyle, diğer kurumlar da çalışan emeklilerin maaşları eşit olmasa da biraz yaklaştırma durumu olamaz mı?
-Hdp’nin mecliste olması kanımıza dokunuyor. Bu partinin vekillerine verilen ücretler şehit ailelerine verilmeli sırtını Pkk’ya dayayanlar siyaset yasağı getirilip partileri kapatılmalıdır. Bunun için milliyetçi partilerimiz bir araya gelip mecliste yasa getirilebilir mi?
-1 Aralık tarihine kadar İc işleri bakanlığı siyasi partiler hariç Stk, dernekler, toplantılar gibi tüm etkinlikleri ve seçimleri yasakladı. Siyasiler il, ilçe kongrelerini yapmaktadır. Covid 19 virüsü siyasilere bulaşmıyor mu? Neden bizlere yasak uygulanıyor da siyasilere uygulan mıyor?
-Suriyeli kardeşlerimizi ne zaman kendi ülkelerine göndereceğiz?
-Kayseri’ye hızlı tren gelecek mi gelmeyecek mi? Gelecekse ne zaman gelecek tarih belli mi?
-Niğde’ye gelen otoban Kayseri’ye de gelir mi ?
-Kayseri Şehir hastanesi ulaşım sorunu ne zaman çözülecek?
-Su faturalarında ki fiyat dengesizliğinin çözümü oldu mu?
- İlçelerin gelişimi neden ilerlemiyor?
- Kale içi yenilemesin de halkın memnuniyet anketi yapıldı mi? Halkın çoğunluğu eski halini mi? yeni halini mi seviyor?
Ve daha nice akıllardan yüreklere kazınan sorular var. Peki bu sorular var da cevapları? Bu sorulari karşısına gecip soracağımız yöneticilerimiz neredeler. Parti binaların da hafta da bir nöbetçi vekillerimiz mevcuttu karşısına gecip bu sorular sorulsa gerçekten not alıp elinden geleni yaparak uğraşır mı yoksa tamam der geçer mi? Iyi parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hanımefendiyi sonuna kadar kutluyorum. Şehir şehir gezerek esnaf,işçi,şehirli, köylü demeden herkesin gönlüne dokunup gerektiğin de eleştirilerine ılımlı cevaplar vererek, isteklerini bizzat genel başkanı not alıp Cumhurbaşkanına kadar ileteceğim bunları diyerek sadece seçimlere özel değil her an halkı dinliyor. Diğer partilerin de bunu örnek alıp sokaklar da akıllara kazınan sorulara cevap vermek, sıkıntılara, dertlere deva olmaya çalışmak için çabalamalıdırlar.
Şeyh Sadi Şirazi’nin de dediği gibi;
Hak yolunun erleri, bela okuna nişangah oldukları için bulundukları makamlara varmışlardır. Veliler, edepsizlerin kahrına sabır gösteren insanlardır. O makama yükselmek istiyorsan, bırak halk seni insafsızca eleştirsin.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır