menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR!

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
23 Eylül 2020, Çarşamba
Yok artık İlhan Yılmaz o kadar da değil, bu başlıkta nedir öyle diyen okuyucularım dediğiniz gibi tam da o kadar! Ne yazık ki millet vekilini tanımıyor. Oturup ağlayalım mı, başımızı taşlara mı vuralım ne yapalım bilemiyorum. Sosyal medyadan takipçilerime şu soruyu yönelttim: “Millet, vekilini tanıyor mu?” Tek tek de Kayseri milletvekili isimlerini verdim. Bana dönüş yapanların dertlerini dinlemiş oldum. Yıllardır resmi programlarda sunuculuk yapan birisi olarak vekillerimizi çok iyi tanımaktayım fakat halkın oy verdiği partisinin vekilini bile tanımadığına şahit olunca şaştım kaldım. Neredeyse hepsinin hakkında yorumlar yapıldı. Eleştiride bulunanlar da vardı. Örneğin; “Nerede bu vekiller? Hiç görmüyoruz!” sözü milletin yüreğine yerleşmişti. Ya da” Bir durum için başvurdum, unutuldu gitti!” diyenlerde vardı. Listedeki isimlere bakanların geneli aynı vekilleri tanıyor, diğerlerinin kim olduğunu dahi bilmiyordu. Bakanlık yapmış vekiller tanınırken, diğerlerinden ender isimler ön plana çıkıyordu. Özellikle iktidar partisinden Sayın Hülya Nergis ve İsmail Emrah Karayel, kendi çevresinde illaki tanınmışlığı çoktur ama halk nezdinde diğer vekillerin tanınmışlığına yaklaşmaları gerekmektedir. Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer ise başhekim olarak daha çok tanınıyor. İsmini duyan ‘eski başhekim’ diye noktayı koyuyor ve tanıdığını böyle özetliyor. Çoğu kesim ise biz lideri bilir ona oy veririz vekilleri bilmesek de olur diyorlar.
Hangi vekilimize neler yapıyorsunuz vekil olarak diye soru yöneltsek kesinlikle hepsi çok çalışmakta gecesini gündüzüne katmaktadır. Buna  diyecek sözümüz yoktur. Fakat halka kulak verdiğimizde bizim gönül dergahımızı sadece oy zamanında çalıyorlar başka da görmüyoruz sözünü çok duyuyoruz. Paylaşıma yorum yapanların büyük kısmı sadece birkaç vekilin çok uğraş verdiğini, başarılı bulduklarını ve desteklediklerini söylüyorlar.
Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Sayın Baki Ersoy yerini sağlam bir şekilde ilk sıraya yazdırmış. Sorduğum kişiler ve gelen mesajlar Sayın Ersoy'un başarılı bir süreç geçirdiğini dile getiriyor. Halkın en küçük isteğinin üzerinde durup gerektiğinde meclise taşıyıp çözülmesini sağlayan, kimin yardıma ihtiyacı varsa anında gereğini yapan, Kayserispor için elini değil gövdesini taşın altına sokup bütün yükü yüklenen, ulaşılmaz değil her zaman ulaşılan ve herkese abilik yapan birisi olarak anlatılıyor.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise Kayseri’nin gelişmesinde en büyük payı olan, Ankara kapılarını belediye hizmetlerinde sonuna kadar şehrine açan, halkla her zaman sıcak ve samimi duruşunu hiç yitirmeyen, Ankara'ya uğradığınızda ziyaretine gidecek olsanız her zaman gelen misafiri için bir bardak çayı ve insan rahatlatan muhabbeti olan, Kayserispor aşkını, sevdasını her yüreğe dokuyan bir isim olarak anılmakta.
 
İyi Parti Milletvekili Sayın Dursun Ataş, yıllardır Pınarbaşı Belediye Başkanlığın’dan sonra milletvekili olarak hizmetine devam eden Sayın Ataş, özellikle Pınarbaşı bölgesi ve ilçe köylerde parti ayırmaksızın sevilen, sayılan; neredeyse her düğün, cenaze, asker gecelerinde belediye başkanlığı zamanında milletinin yanında olan, sıkıntılarında elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan, yıkıcı değil her konuda yapıcı bir taraf sergileyen isim olduğu, milletvekili seçildiğinde de tüm sorunlara özellikle ilgilenip meclise taşıdığı, halka karşı sıcak samimi ve babacan duruşuyla tanınmakta.
Gönül ister ki tüm vekillerimiz bu denli halkın gönlünde parti ayırmaksızın yer alsın. Kapısına gelip efendim benim şöyle bir sıkıntım var dediklerin de Allah'ın onlara göndermiş olduğu bir misafir gözüyle bakarak dertlerine ilaç olsunlar. Danışmanlarını özellikle uyarıp iki elim yakandadır bir garibin işini görmezden gelirsen demesi lazım. Yürekten gelen çok muhabbetimiz var ama inşAllah sadece muhabbet olarak kalmaz ve halkın ben bu vekili tanımıyorum, sadece oy zamanında görüyorum, lider için oy veriyorum demesi yerine o vekil benim için bunu bunu yaptı ben onu Allah için çok seviyorum, kendisi bağımsız aday olsa bile oyum onadır dedirmek lazım.
Son söz son kelam, Rabbim gönlümüze dokunan insanların sayısını artırsın... “Amin.”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır