menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ?

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
19 Kasım 2020, Perşembe

Evet Kayseri Adalet ve Kalkınma Partisinin kalesiydi. Şimdi o kale daha mı sağlam oldu yoksa sarsılıp yıkılacak mı bunu diğer seçim süreci gösterecektir. Sokağa çıkıp halkımıza sorduğumuzda da herkesin bu doğrultu da yorum yapacağını görürüz. Çoğu şehirde olduğu gibi Kayseri’de de halk şahısa değil partiye oy vermektedir. Örneğin herhangi bir vatandaşımızı bile Ak Parti'den belediye başkan adayı yada ilk 6 sıralama içerisine alınacak milletvekili adayı yapsak seçilmemesi mucize olur. Peki bundan sonra da Kayseri’de Ak Parti kale olarak anılmaya devam edecek mi? Benim halk nezdinde gördüğüm, artık eskisi gibi Kayseri Ak Partinin kalesi olmayacak.

Neden mi?

 İyi Parti Kayseri’de şuan en çok güçlenen ve milletin gönlüne dokunan partilerin başında geliyor. Milliyetçi Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisinin kemik bir oy potansiyeli mevcut. Gelecek Partisi ve Deva Partisi de Kayseri’de oy potansiyelinin hafife alınmayacak şekilde düşüşe geçtiğinin farkındalar. Tüm partiler kendi teşkilatını titizlikle seçip kırgın, dargın, kararsızım, oy vermeyeceğim düşüncesine kapılmış olan  kesimin gönlünü kazanmaya çalışıyorlar. Şehir ise hep aynı yüzler değil de artık farklı yüzleri görmek istiyor. Yıllardır aynı belediye başkanları aynı milletvekilleriyle gidilen bu yolda artık değişikliği şart gibi görüyorlar. Esnafları gezenler, caddeler de halkın gönlüne soru yöneltenler çok iyi görüyor ki diğer seçimler Kayseri’de eskisi kadar da kolay olmayacak gibi. Değişiklik gelir mi derseniz, Sn. Memduh Büyükkılıç için bile anket yapsak Melikgazi Belediyesin de daha başarılıydı Büyükşehir de çok başarılı görmüyoruz oranı daha yüksek çıkacaktır. Yani Sayın Büyükkılıç’ı illa Büyükşehir’e aday gösterin diyen Kayseri halkının çoğu bu zamana kadar gelinen süreçte biraz şaşkınlık içerisin de kalmış gibi. Belki de bekleneni en üst düzeyde tuttukları içindir. Kimileri ise Sayın Mustafa Çelik bir beş yıl daha seçilse iyi olurdu düşüncesine çoktan ulaşmış. Mesele Sayın Büyükkılıç’ın bekleneni karşılayamaması mı yoksa Sn. Çelik’in başarılı bir başkanlık dönemi geçirmesi mi o da sizin görüşünüze kalmış. Ak Partinin kalesi dedikleri Kayseri halkının kafası diğer seçimlere çok ama çok karışık olduğu şimdiden açık ve net görülmekte. Dost acı söyler derler. Konuştuğum o kadar yaralı kuş var ki kime sorsam dargınım, kimin muhabbetin de gezinsem kırgınım sözleriyle karşılaşıyorum. Çok yakından tanıdığım bir isim var ki öl deseler ölürüm derdi tabiri caizse eşinden, çocuğundan çok severdi. Şimdi mi? o kadar yüreği yaralanmış ki o zaman kırdığı kalpler için kendisini asla affetmeyeceğini söylüyor. Bu söylediklerimi inkar edenler varsa sokaklara çıkıp, halkı çevirip bu soruları yöneltebilirler.

 

“Kırgındım. Kızgın olsam geçerdi; ama kırgındım işte, en derinden...”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır