menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?)

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
28 Kasım 2018, Çarşamba
Pazar akşamı Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Avşar Elleri Kültür ve Sanat Gecesi” programının sunumunu bendeniz üstlendim. Birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı bu gece tüm halkımıza açık bir şekilde yapıldı. Gelenlerin kimisi eğlenceye ortak olmak kimisi yok olmaya yüz tutmuş Avşar geleneğini çocuklarına tanıtmak kimisi de farklı düşünceleri beynine yer ederek eğlenceyi mahvetmeye geldiğini göstermiştir. Programın açılışını yapmadan önce Ak Parti İl Başkanımız Şaban ÇOPUROĞLU ve Ak Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Dr.Memduh BÜYÜKKILIÇ Beyefendinin alanımıza geleceğini söylediler. Bendeniz de önceden diğer siyasi partili başkanların isimlerini alarak açılışta isimlerini söyleyeceğimi dile getirdim. Bu şekilde başkanlarımızın gelmesini beklemeye başladım. Yoğun alkışlar ve sevgi gösterisi eşliğinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Dr.Memduh BÜYÜKKILIÇ ve AK Parti İl Başkanımız Şaban ÇOPUROĞLU Beyefendi alanımıza giriş yaptılar ve ben de “Kayseri Melikgazi Belediye Başkanımız yeni Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Dr.Memduh BÜYÜKKILIÇ alanımıza giriş yapmıştır, hoşgeldiniz efendim.” diyerek Sayın Başkanımızı halkımıza duyurdum. Birkaç kez anons ettikten sonra muhalefet partililer ayaklandı ve bana yönelerek “Sen yandaş köpeksin, burada biz de varız, ona hoş geldin diyemezsin,particilik yapamazsın!” gibi ağır sözler kullanmaya başladı. Daha sonra bir kişi direk sahneye koşarak elimden mikrofonu almaya çalıştı bu arada “Hainsin sen!”gibi ithamlarda bulunarak beni sahneden aşağı doğru çekmeye başladı.Bir anda etrafım kalabalıklaştı ve herkes üzerimize doğru koşmaya, itiklemeye başladı.Ak Parti ve Mhp kardeşliği burada da kendini göstererek, iki partili büyüklerimiz bu tepkiye kayıtsız kalmadılar ve diğerlerini sukünete davet ettiler.Çok ağır küfürler,hakaretler arasında Ak parti İl Başkanımız beni yanına çağırarak mikrofonu istedi ve böyle olayların olmaması gerektiğini kendisinin etkinliğe katılmasının partiyle alakası olmadığı, kardeşliği vurgulamak adına geldiğini dile getirdi.Bu şekilde yanlış anlaşılıyorsam ben salonu terkediyorum diyerek salondan uzaklaştı.Tartışma devam ederken acilen Kuran tilaveti okuması için emekli polis memurumuza mikrofonu verdim.
 
Kur’an okunduğunda bile hiç durmadan küfür eden, hakaretlerine devam eden üzerimize gelen insanları görünce ne kadar da acınacak bir muhalefet kesim olduğuna şahit oldum. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Memduh BÜYÜKKILIÇ Başkanımızı kuliste sahneye davet edeceğimi söylediğim de yanıma gelenler bunun tehlikeli olacağını ve Sayın Memduh Bey’i çıkarmamam gerektiğini söylediler. Fakat bilemediler ki tehlike dedikleri o koca yürek tüm milletin aşığıydı. Birkaç kendini bilmez öyle bir geceye gölge düşüremezdi. Ne kadar çıkartmayacaksın dedilerse de sahneye Sayın Memduh Bey’i davet edip konuşmasını arz ettim. Dr.Memduh BÜYÜKKILIÇ Başkanımızı anons ettiğim de herkes ayağa kalktı ve alkışlayarak sahneye kadar eşlik etti. Başkanımız o kadar anlam dolu konuşma yaptı ki, kardeşliği,birliği o kadar güzel vurguladı ki kendini bilmezlerin bile belki de içini sızlattı. Açıkçası kardeşlik ve siyaset dersi vererek, kendi ismini andığı için saldırıya uğrayan sunucuya sarılıp gözlerinden öperim dedikten sonra salonu yoğun alkışlar ve sevgi gösterisiyle terk etti.
 
Arkasından kapanışı beklemeden ve daha fazla hakarete maruz kalmadan tabiki ailemle birlikte ben…
 
Yakıştı mı şimdi sizin yaptıklarınız?
 
Başınız göğe erdi mi?
 
Bu hareketlerinizle tüm seçimleri kazandınız mı yoksa?
 
İnsanların gönlüne yerleştiniz mi?
 
Partinizi savundunuz mu?
 
Adamlık sıfatı şimdi mi oturdu üzerinize yoksa?
 
Bilmiyorum ama bence siz o gecenin yüz karası oldunuz… Biz ise o gecenin kazananları…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır