menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
06 Şubat 2019, Çarşamba
Cumhur İttifak’ın Başkan Adayları bu kadar yoğun tempoyu nasıl kaldırıyor şaşırmamak elde değil.Sabah namazına gidiyorsunuz tam kadro camideler,oradan çıkıp sabah dükkanını açmak için gelen esnafların yanındalar,kurum,kuruluş,derneklerin davetlerine yetişmek için onların tekliflerini geri çevirmemek, gönüllerini kırmamak için neredeyse her davet edildikleri yerde dakikası sayılır durumda hareket ediyorlar.Gece oluyor hala davetlerde veyahut bir halkın evinde sıcak çaylarına eşlik ederken görülüyorlar.Bu tempo hiç bitmiyor ve hep aynı düzen devam ediyor.Yahu Allah aşkına siz hiç mi yorulmuyorsunuz? Başkan adaylarımız bu yazıyı okuduklarında tabiki hayır çünkü biz aşk ile çalışıyoruz ve aşk ile gönüllerde yerimizi almak için çaba sarfediyoruz diyecekler bunun da elbette farkındayız. Halkımızı dinliyorlar, sevgi dolu sözleri olduğu gibi sitemli sözlerine de şahitlik edip onların dertlerine de derman olmaya ve akıllarında bulunan,yanlış anlaşılan veya yanlış anlaşılmaya sebep olan olayların açıklamasını yapıyorlar.
 
İnsandır elbette hata yapabilir elbette yanlışları olacaktır.Eğer bizim hiç hatamız olmasaydı zaten melek olurduk.Tek kusursuz yaratılan meleklerdir.Kimse insanı melek sınıfına lütfen koymasın.Hatalardan ders almak ve tekrarlamamak önemlidir.  -
Biz evimizde bir aileye zor sahip çıkarken, bir belediye başkanının büyükşehir,ilçe gibi alanlarda her noktaya tam anlamıyla dört dörtlük nasıl sahip çıkmasını bekleyebiliriz?
 
Geçen günlerde bir ilçede arabasının tekeri patlayan mimar bir kardeşimizi görüp yardımcı olmak için yanına gittim ama gidip gideceğime de bin pişman oldum.Radyo programlarımdan alışan herkes beni dert dinleyen birisi olarak bilir.Eeee 13 senedir gece programlarında halkımızın derdine ortak ola ola tabiki herkesin gönlünde de yerimizi bu şekilde almışız.”İlhan Yılmaz bak bak!” dedi. Bu tekerin patlamasına sebep olan da buranın belediye başkanı. Dedim ki:” Yahu Allah’tan kork, Başkan nereden bilsin bu yolda çukur oluştuğunu.”Bu kez de peygamber efendimiz zamanından örnekler vermeye başladı. Örnek iyi hoş ama hep işimize göre bu örnekleri verecek olursak bizim de dilimizden dökülecek o zamandan çok yaşanmışlıklar olur. Sonra “Bir daha oy vermem ben!” diyerek noktaladı.Yani bazıları için oy vermemek bahaneye, oy vermek Allah’ın o an ki yüreğine koyacağı git oyunu kullan hissine kalmış.
Yapmayın!!! Hizmetleri hiçe sayıp, oyunuzu kullanmazsanız başka yerlere giden her bir oy yüreğiniz de sancı olur, oturur içinize.
Hele ki şehit ailelerimizin ve vatansever bir ülkenin yiğit evlatlarının yüreğini acıtacak oylardan kesinlikle uzak durmalıyız.Hain ve kalleş PKK terör örgütünün parti koluna verilen,onların desteklediği herhangi birisinin yanında yer almak şehitlerimizin ruhunu incitecek, kemiklerini sızlatacaktır.
Oy kullanırken,bebeğiyle şehadet şerbetini içen bir tabuta iki şehit sığdırdığımız Şerife Özden Kalmış’ı unutma!
Uyurken uykusunda şehit edilen Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar polislerimizi unutma!
 
Üniversitede haince şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutma!
Ömer Halisdemir’i ,Fethi Sekin’i günümüze kadar vermiş olduğumuz tüm şehitlerimizi sakın UNUTMA!
 
Git ve oyunu helal elinle, pusulada gördüğün helal yere bas!
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır