menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

GÜNDEM ÇOK DERİN

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
10 Nisan 2019, Çarşamba
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı mazbatasını alan Mansur Yavaş resmi olarak görevine başlamış oldu. İlk işi olarakta bir genelge yayınlayan Yavaş; belediye, genel müdürlükler ve bağlı şirketlerde çalışan, işçi, memur ve şirket elemanı personelin izinlerini kaldırırken, izindekilerin ise geri çağrılması talimatı verdi. Yavaş ayrıca, belediyeye bağlı şirketlerin her türlü mal hizmet ve personel alımı ile araç ve gayrimenkul kiralama işlemlerinin durdurulduğunu bildirdi. Mazbatasını alır almaz da ilk tebrik eden ise AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin oldu. Twitter hesabından, ’’Ankara Büyükşehir Başkanlığı’na seçilen Mansur Yavaş’ı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullanarak Ak parti hakkında olumsuz düşünüp, sosyal medyadan paylaşımlar yapan binlerce kişiye de insanlık dersi vermiş oldu.
 
&
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi için bazı ilçelerde oylar sayılmaya devam ediyor. Aradaki fark kapandıkça akıllarda soru işaretleride artmaya devam ediyor. Kaydırma diyerek geçiştirilecek bir durum olmadığı çok açık ve net. Mazbatasını almayan bir büyükşehir belediyesi başkan adayının da Anıtkabir’e gidip resmi törenle karşılanıp anı defterine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak imza atması da komik bir durum olarak akıllarda kalmıştır. YSK’nın burada yapması gerekenler bellidir. İstanbul’da seçimler iptal olmalı ve belirli bir tarihte yeniden seçim yapılmalıdır. Bu durum kimseyi rahatsız etmemelidir. " Ben kazandım başkan oldum. " diyecek birisi nasılsa kazandım diyerek gönül rahatlığıyla bu durumu kabul etmelidir. Yoksa herkesin aklında farklı düşünceler mevcut olur ve kimsenin gönlü rahat olmaz.
 
&
 
Semiha Yıldırım ve Dilek İmamoğlu’nun karşılaştırılmasına gelecek olursak;Semiha Yıldırım’a hakaret edilmesi, alay edilecek söz ve cümleler kullanılması haysiyetsiz, kişiliksiz kişilerin oluşturduğu bir kurgudur. Bu oyunun içerisinde yer alan herkes bu kişiliksizlerin günahını paylaşmaktadır. Semiha Yıldırım’ın insanlığını, kişiliğini, duruşunu, anlatmak istesem dilim de söz, kalemim de harf tükenir. Diyebileceğim tek bir şey var: İyi ki varsın Semiha Yıldırım iyi ki…
 
&
 
Veliler Allah aşkınıza yavrularınıza biraz yokluğu anlatın. " Hayır"sözünü duymayı öğretin. Her istediklerinin olamayacağını belirtin. Bırakın bir canlıya herhangi bir eşyaya bile saygı gösterileceğini öğretin onlara. Yoksa geçmişte yaşattıklarınız gelecekte sizin yüzünüze ya soğuk duvar ya da kara toprak olarak çıkacaktır. Onun için herkes yavrusundan sorumludur. Eline aldığı telefonda kimlerin numaralarının kayıtta olduğunu, bilgisayarda hangi sitelerde gezip, hangi oyunları oynadığını, arkadaşlarının nasıl olması gerektiğini, yatak odasında bir poster varsa o kişinin kim olup yavrusunun kimleri örnek aldığına kadar her şeyi bilmek zorundadır. Yoksa ne mi olur? Bilinçsiz bir anne babanın elinden bir cinayet zanlısı çıkar ve gazetede kendi evladının böyle bir yazısını başkaları okur ve yazıklar olsun der geçer:
 
Yine bir öğrenci, yine bir öğretmen cinayeti. Kocaeli Gebze ilçesinde Müdür Yardımcısı Necmettin Kuyucu öğrencisini bir konuda uyarması sonucun da tartışan öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Şiddetin her türlüsüne lanet olsun. Her konuda, her mesleğe karşı ŞİDDETE HAYIR.

En Çok Okunan Yazıları

Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır