menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

DİKKAT BATI ÇIKABİLİR !

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
07 Aralık 2016, Çarşamba
İslam Devletleri diyorum; gözü yaşlı, kalbi kırık, yarını olmayan, geçmişi dolmayan Müslüman Devletleri... Bilir misiniz onları? Onlar her şeyi kardeşlik düzeniyle yoğuran fakat en çok acıyı çeken Peygamber ümmetleridir.
 
Nerede mi? Her yerde inanın her yerde...
 
Myanmar'dalar desem?
 
Daha ismini dahi bilmiyoruz değil mi? Dünyanın unuttuğu Uzakdoğu ülkesidir. Müslümanlar haince ve kalleşçe katlediliyor orada. Çocuklar açlıkla bırakılıp öldürülüyor ve gömülmesine dahi izin verilmiyor. Bizlerin ise, daha böyle  bir ülkenin olduğundan bile haberi yok ne yazık ki. Geçenlerde bir üniversitenin Tarih Profesörü ile konuşurken özellikle bilgi almak için sordum ama maalesef bizim tarihçilerimiz üstüne giydiği kıyafetin havasını atmaktan, ne kendi tarihimizi ne de  Müslüman coğrafyasının tarihini doğru düzgün bilemediğini unutmuştum.
 
Filistin'deler desem?
 
 Müslümanların kapanmayan yarası olan, her gün televizyonların başında, elimizde çay bardakları kanepeye uzanmış, kendi yavrularımızın sesleri içerisinde kumanda elimizde, bir haber deryasında durmadan izlediğimiz yerdeler. Ne yazık ki İsrail'in füze saldırılarına karşılık, kimimiz yazık kelimesine sığınıp dururuz kimimiz başka kanala basıp üzülüyorum der, geçer gideriz kimimiz de ağlayarak dua eder yardım talep ederiz. Son 70 yılda hainler tarafından zulüm içerisinde yaşamaya çalışan Filistin, bugün de yarın da bu zulme herkesin gözlerinin içerisinde kan ağlayarak yaşamaya devam edecektir.
 
Sudan'dalar desem?
 
Müslümanların açlık çektiği yer neresidir diye bir soru gelse, bu soruya gönlünüzün rahatlığıyla "Sudan" diyebilirsiniz.Tabii ki bunu cevaplarken bile gönlünüz paramparça olmayıp konuşabilirseniz. Dünya'da en çok deve sütünün üretildiği, bir o kadar da hem açlıkla hem de savaşla mücadele edip, yüz binlerce insanımızın öldüğü yerdir. Adalet ve petrol olarak, Batı'nın kalleşleri tarafından ikiye bölünmüştür. Petrol bölümünü kendileri alarak, her yerde neden olduklarını yine göstermişlerdir. Ülkede şuan temiz su yoktur ve sırf bu yüzden bile insanlar hastalıklara terkedilmiş, ölüme sürüklenmişlerdir.
 
Afganistan'dalar desem?
 
20. yüzyıl mücahitlerinin önderi Abdullah Azzam’ın ülkesidir. Şimdi ne durumda ne halde hiç bileniniz var mı? Bir gece başınızı yastığa koyduğunuzda hiçbir çığlık yüreğinizi tırmaladı mı?
Afganistanlı bir annenin bir babanın feryadı gözlerinizin önüne geldi mi? Gece kalkıp seccadeye koşup, secde edip hiç onlar için dua ettiniz mi? Yok diyorsanız, vay ki vay halinize sizin. Durun kısaca bahsedeyim neler oluyor kardeş ülkemizde:
Sovyet'in ve Batılıların rol oynadığı bu ülkemizde, yüz binlerce kadın ve erkeği acımadan katlettiler ve bir o kadarda ülkeyi terketmelerini sağladılar. Bugün bile ABD ve müttefik gruplar tarafından, hunharca öldürülmeye devam edilmekteler. Şuan dünyanın en çok elsiz ve ayaksız ülkesinin Afganistan olduğunu biliyor muydunuz? 
Batı'nın yapmış olduğu bu saldırılarla Afganistan'ı ele geçiren Batı, en sonunda yan ülke Pakistan'a da sıçratarak ülkeyi karıştırıp, Müslüman'ı Müslüman'a öldürtmeyi başarmıştır.
 
Suriye'deler desem?
 
Hz. Hüseyin’in başının bulunduğu, Hz. Bilal’in, Hz. Eyyüb’ün, Selahaddin Eyyubi’nin, Muhyiddin-i Arabi’nin yattığı yerdir. Televizyonları açtığımızda maç izler gibi izlediğimiz çocukların katledildiği görüntülerde, batılı hainlere iki cümlelik laf edip, kanalı değiştirip dizimizi açıp rahatça hayatımıza devam ediyoruz, ediyoruz etmesine ama o unuttuğunuz görüntüdeki ülkenin Müslüman ülkesi ve katledilen yüz binlerce insanın da suçsuz günahsız olduğunu, milyonlarca insanın ülkesini bırakıp, mülteci olarak başka ülkelerde yaşamaya razı olduklarını biliyor muyuz? Ben başka ülkeler diyeyim siz TÜRKİYE anlayın. Çünkü İslam'ın ve insanlığın son kalesi olan TÜRKİYE'DEN başka kapılarını açan kimse olmadı.
 
Peki ya Irak ve her yerdeler desem?
 
Yine Batı yine Amerikalılar yine bir Müslüman ülkesi ve yine yüz binlerce, milyonlarca insanın katlediliği bir yer. Amerika'nın 'kitle imha silahları var' yalanıyla girdiği Irak ekonomisi çökertildi. Merkezi hükümet hiçbir otoriteye sahip değil, ülkede tamamen bir kaos sahip. Bunun karşılığında, o zamanlarda yanında olan TÜRKİYE'YE laf söyleyen fakat kendi ülkesine savaş açanların önünde el pençe gezen bir Irak başbakanı da mevcut.
Bunlar sadece Müslüman ülkelere karşı otoriterlerin sürdürmek isteyen Batılılar, şimdi ise TÜRKİYE'YE göz dikmiş durumdalar.1915 Çanakkale'yi unutan hainlere, 15 Temmuz Darbe Girişimi'ne dur diyerek cevap verdik ve hatırlatmada bulunduk.Bu ülke kolay lokma olmadı olmayacaktır. Ezan sesiyle gelmiş, sela sesiyle giden bu ümmeti kimse yıldıramaz, korkutamaz! 15 Temmuz'da dur diyen, vatan, bayrak, millet aşkıyla yanan sevgili halkımız, şimdi gün bugün diyoruz ve Türk paramıza sahip çıkıyoruz. Dolar ve Euro'ları bozdurup altın ve Türk parası alıyoruz.Dükkan, ev kiralarını Euro ve Dolar bazından çekip Türk parasına geçme sırası gelmedi mi ?
 
Allah (C.C.) İslam Devletlerimizi ve başta Türkiye'mizi korusun.
 
Müslüman ülkelerimize Er-Rahman;
Batı ve hain ülkelere El-Kahhar ismini kullan Yarabbi...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır