menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
06 Mart 2019, Çarşamba
Yerel yönetimler seçimlerine yaklaştıkça türlü türlü algı operasyonları ve oy almak için halkın ihtiyacını seçimlere bırakanların döneminin başladığını görüyoruz.
 
Sosyal medya ve televizyonlarda boy gösteren anket sonuçlarını göz önüne alacak olursak,bir çocuğun internetten kafasına göre açtığı anketi bile manşet yapan kesimler var. Anket firmaları Cumhur İttifakı’nın oy kaybettiğini söyleyerek ve bu yalan yanlış anketleri yayınlayarak algı yaratıp oyların başka yerlere kaymasını planlayan kişiler bu seçimde de ne yazık ki çoğaldı dedikçe çoğaldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Harekât Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli özellikle bu konuyu halka anlatarak kimlerin eli olduğunu vurgulamışlar ve vurgulamaya devam ediyorlar. Bu tuzaklarla halkın aklını karıştırmaya çalışanlar şunu bilmelidir ki: Cumhur İttifakı, diğer yerel yönetim seçimlerindeki oyunu katlayacak, halkın 1 Nisan’da onayını alarak, Türkiye’nin her yerinde gönüllerde yeniden taht kuran bir ittifak olmasını sağlayacaklardır.
 
Seçim öncesi harcanan paraların belediye kasalarından olduğu algısı:
 
Dava adamları davası için devletin tek bir kuruşuna dokunmadılar, dokunmazlar. Bazıları bu küçük hesaplarla nasıl akıl karıştırırım düşüncesine girerken, davaya gönül vermiş yüreği mert insanlar bulunmuş oldukları şehirlerde gitmedikleri ilçe,belde,köyde,sıkmadıkları el bırakmıyorlar. Çocukların sevgisini, gençlerin güvenini, yaşlıların duasını almaya devam ediyorlar. Harcadıkları her kuruşun hesabını veren ve vermekten çekinmeyen Cumhur İttifakı ise bu dedikodulara, iftiralara kulak tıkayarak cevaplarını halkın 31 Mart’ta vermesini bekliyorlar.
 
Şimdi hangi partili olursak olalım ama Allah aşkına vicdanlı bir şekilde düşünerek şu soruma cevap verelim:
 
Geçenlerde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı halkla buluşuyor ve bana oy verirseniz sizin yollarınızı yaparım diyor. Kısa bir süre sonrada Çevre ve Şehircilik Bakanımız o bölgeyi ziyaret ediyor bu durumu kınayıp, halkın kime oy verirse versin hizmetle buluşması gerektiğine vurgu yapıp Hatay Valimize talimatını verip o yolların yapılacağı müjdesini veriyor.
 
Sizce bu durumda kime oy verilip yanında olunmalıdır?
 
Tabiki yine tek bir yol çıkıyor o da gönüllerde yerini alan, ömürlerini vatan ve millete adayan 15 Temmuz kalkışmasından sonra kurulan ‘Cumhur ittifakı’.Bu ittifakın kurulma nedeni bellidir: Sadece şehitlerle yoğrulmuş bu vatan topraklarında milletimizin bir daha 15 temmuz gibi hain bir kalkışma yaşamaması ve milletimizin yanında dimdik durarak bu bayrak altında en iyi şekilde hayat sürmeleridir. Kayseri’de Cumhur İttifakı, Türkiye’de Cumhurbaşkanımız tarafından örnek gösterilen bir şehir olmuştur. Bunu da en iyi şekilde hak etmiştir.AK Parti İl Başkanı Sayın Şaban Çopuroğlu ve MHP İl Başkanı Sayın Serkan Tok birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu herkese göstermiş tam da liderleri gibi dosta güven düşmana korku vermişlerdir.
 
Kayseri’de kararsız kesim çok algısı:
 
Kayseri’de kararsız kesim varsa eğer onlara da sadece yapılan hizmetlere bakmalarını istiyorum. Allah aşkı için oturup bir dakika yapılan hizmetler ve dış devletlerin baskısına göre nasıl dik duruş sergilendiğini hatırlarsak o helal oylarımız pusuladaki yerini bulur ve hizmetlerin durmadan, duraklamadan yoluna devam etmesini sağlar. Kendini bu millete adayıp halkın hizmetkârı olan tüm gönlü güzel insanlara selam olsun.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır