menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
27 Şubat 2019, Çarşamba
Yerel yönetimlerde seçim trafiği çok hızlı ilerliyor. Başkanlardaki bu tempo,bu hırs seçimin ne kadar da önemli olduğunu herkese göstermektedir.
 
Cumhur İttifak’ın Ak Parti Adayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç lakabına yakışır bir şekilde tam bir atom karınca gibi çalışıyor.Her yerde Başkan’ı görmeniz mümkün.Bu kadar yoğun tempoya nasıl dayanabiliyor diyenlere hocası belli Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan dimdik gidiyor işte diyebiliriz.Bu seçim de Başkan Büyükkılıç oyunu katlayarak büyük bir zaferle ayrılacaktır ve eminim ki bu konuda herkes hem fikirdir.Memduh Başkan yedisinden yetmişine herkesin gönlünde yer edinmiş ve şuan yaptığı her davranışla seçime özel çalışma değil de her zaman ki halini halkıyla buluşturduğuna canı gönülden inanıyoruz.Çocukla çocuk,gençle genç,yaşlıyla yaşlı olabiliyor.Yüzü güleç,gönlü muhabbetle dolu,herkesin derdiyle dertlenip,mutluluğuyla mutlu olan bir isim. Cumhurbaşkanımız pazar günü Kayseri Mitingin’de Memduh Başkan’a ne kadar güvendiğini ve arkasında her zaman olacağını bilhassa Cumhur ittifakının resmen arı gibi çalıştığını dile getirdi.İnanmış bir ekiple dolu dolu seçimlere doğru ilerliyorlar.
 
Peki Millet İttifakı’nın adayını tanıyor muyuz?
İyi Parti Milletvekili Pınarbaşı Belediyesi eski Başkanı Dursun Ataş halkla içli dışlı olarak bilinen bir isim.Milliyetçi Harekat Partisin’den İyi Parti’ye geçerek herkesi çok şaşırtan ve  partililer tarafından da tepki alan; ilçelerde,köylerde tanınan fakat şehir içerisinden ise çok az sayıda bilinen; halkı çok dinleyen,her işiyle özellikle kendi ilgilenen bir isim.Kayseri’de hafife alınmayacak bir şekilde Avşarların oy potansiyeli var.Kendisi de Avşar bir aday.Eğer bu seçim de Avşarların oyunu hesap ederse çok yanılır.Bazı dernekler çıkıp desteğimiz seninledir açıklaması yapabilirler.Hiçbir dernek bir toplumun adına çıkıpta kimsenin rızası olmadan onların adına konuşamazlar.Hem kendi ailem hem de eşimin ailesi olmak üzere çok geniş bir Avşar çevrem  bulunmaktadır.Bizim tercihimiz bellidir.Hizmet edenlerin yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz.
 
Sayın Ataş emin olun ki Memduh Başkan’ın seçilmesine en çok üzülenlerden biri  olmuştur. Çünkü Memduh Başkan’a göre şansının olmadığını düşünüyordur diye düşünüyorum.Bir gazeteci olarak soruyorum:”Allah aşkına Mustafa Çelik  Başkan mı, Memduh Büyükkılıç Başkan mı?Kimi isterdiniz Sayın Vekilim?” desem nasıl bir cevap verirsiniz.Kesinlikle Çelik Başkan dersiniz.Memduh başkanın halk tarafından ne kadar çok sevildiğini elbet bizim kadar hatta bizden de daha iyi sizler bilirsiniz.
 
Cumhur İttifakı’nın Kayseri’de oluşturduğu Belediye Başkan Adayları tam bir şampiyonlar liginin ilk 16 takımları gibi.Millet İttifakı’nın Kayseri’de hiç ama hiç şansı olmadığına inanıyorum.
Cumhur ittifakı:17 Millet ittifakı:0
Cumhur İttifakı’nın Başkan Adaylarını hatırlayalım:
Kayseri Büyükşehir Belediyesi-Dr.Memduh Büyükkılıç,
Akkışla-Ayhan Arslan,
Bünyan- Özkan Altun,
Develi- Mehmet Cabbar,
Felahiye- Vural Coşkun,
Hacılar- Bilal Özdoğan,
İncesu- Zekeriya Karayol,
Kocasinan- Ahmet Çolakbayrakdar,
Melikgazi- Mustafa Palancıoğlu,
Talas- Mustafa Yalçın,
Tomarza- Davut Şahin,
Yahyalı- Esat Öztürk,
Yeşilhisar- Halit Taşyapan.
Özvatan-Halit Demir,
Pınarbaşı- Memduh Uzunluoğlu,
Sarıoğlan- Bakir Ayyıldırım,
Sarız- Baki Bayrak.
Şimdiden hayırlı olsun.Rabbim yolunuzu hayır eylesin.Sonuçlar şehrimizde ve ülkemizde dostluk ve kardeşliği pekiştirsin inşallah.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır