menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BİZ ŞAHİT OLDUK

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
27 Mart 2019, Çarşamba
Seçimlere hazırlık boyunca Cumhur İttifakı başkan adaylarımızın o kadar yürekli davranışlarına şahit olduk ki biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.
 
Aylardır gece gündüz demeden, insan ayırt etmeden herkesin gönlüne nakış nakış sevgilerini dokuyan yüreklere,
 
Her gittiğimiz yerde onları görüp ne kadar sıcak kanlı ve millet aşkıyla yandıklarına,
 
Her konuşmalarında dillerinde vatan ve bayrak sevgisini dile getirdiklerine,
 
Birliğimizi ve dirliğimizi haykırdıklarına,
 
Gönüllerinde gizli bir dert bulundurduklarına bu derdinde millete hizmet olduğuna,
 
Bir garip sofrasında kuru ekmek yediklerine o evden çıkarken gözyaşlarını tutamadıklarına,
 
Derdi olanla dertlenip sıkıntısı olanların sıkıntısını gidermek için uğraştıklarına,
 
Halkının her an yanında olduklarına,cenazelerinde tabutlarına omuz verip, düğünlerinde mutluluklarına şahitlik ettiklerine,
 
Tam bir dava adamı olup adam gibi adam olduklarına Rabbim şahittir biz de şahit olduk.
 
Son sözü 31 Mart pazar günü halkımız söyleyecek. Bu kutlu davanın neferlerini bu yürüyüşte yalnız bırakmayarak sandıklara gidip Kayseri’de rekor bir oyla gece gündüz çalışan millet sevdalısı yüreklere halk olarak hepimiz şahidiz diyeceğiz.
 
Kimse unutmasın İstiklal Marşı’nı ağzına almayanlar sevmeyi bırakın saygı bile göstermeyenler,terör örgütünün cenazelerinde boy gösterenler çıkmış batıda Cumhur İttifakı kaybedecek diyorsa bizler de ecdadımıza saygısızlık edenlere sandıktan çıkan oyla cevabımızı vereceğiz. Her birey oyunu kullanmalı ve sandığına da sahip çıkmalıdır. Allah yar ve yardımcıları olsun yiğit başkan adaylarımızın.
 
Mehmet Akif Ersoy’un sözlerinde dalgalanan şiiriyle yazımızı tamamlamış olalım:
 
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım! -Boğamazsın ki! -Hiç olmazsa yanımdan kovarım. Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam; Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam. Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale; Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale! Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu… İrticanın şu sizin lehçede manası bu mu?

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır