menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BİR MAŞUĞUN AŞKINA MEKTUBU

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
15 Şubat 2017, Çarşamba
Ruh-i alemde alnıma yazılan,anne karnında hasretine alıştığım,dünyada aldığım ilk nefesin şükrünü ağlayarak, sonra ki ağlamalarımı onsuzluğa yorduğum...İlk görme anında gözlerdeki perdeyi aralayıp, "Neden bu kadar geç kaldın?"dediğim, başarısına sevinip,derdiyle üzüldüğüm bir dostum var.
 
Ben dost diyeyim siz anne,baba,kardeş,eş,arkadaş kısacası cana yaren olan sevgiyi anlayın.Bekleme salonu olarak gördüğüm, kısa bir iklim değişikliğine rast geldiğimiz şu dünya hayatında,günlük hayatım ve işlerimin yoğunluğu nedeniyle belkide koşturmacaların içerisinde boğulup kalıyorum. Amma velakin, yüreğime adını meşk ile yazdığım yarenimi asla ama asla unutmam unutamam.. İnsan hiç kendini unutur mu ? Unutur diyenler hiç insan olur mu ? Onunla ben;Erciyes ve Uludağ gibi birbirimize hasretiz.Ama biliriz ki yollar kısalır,ömür azalır ve uzaklıklar artık kısalmış olarak dönüverir huzurumuza, işte o zaman can verir nefes almak aşığın yüreğine.Bir telefon açar meşk ile dinlerim sesinde gezinen romantik şarkıyı,olur da bir hüzünlü ezgi tırmalarsa yüreğimi, biraz da gözyaşı varsa tebessümle dökülen işte o zamanı anlatamam; yaşarım,yanarım,yakarım sonra oturur birer birer yazarım.Mutluluk geziniyorsa sesinde,huzur bulur gönlüm; oturur ,ağlar ağlar ağlarım sevincimden, hiç susmadan ağlarım.
 
Ona dair hiç hesabım kitabım olmaz benim sevmekten başka.Param yoktur bilirim,namım aşktır sevinirim,emeğim de zayiat olmaz çünkü herşeyim onundur bilirim. Bir gece karanlığında, gökyüzünün tam ortasında ,yıldızların tam çarprazında, sükutumun beni boğduğu tan vaktinde gözlerimden dökülen meşk damlalarını rüzgar ulaştırsın benden sana.Şubat'ın 13'ünde gecenin seher vaktinde,buz gibi havaya inat, odun ateşiyle pişen çay ömür boyunca şifa olsun sevgimize.Sıhhat bulsun kalplerimiz aşk olsun dillerde.Abdurrahim Karakoç'un Mihriban'ı,Sezai Karakoç'un Mona Rozası gibi ayrılık değil, Hz.Ali'nin Hz.Fatıma anamızın birbirine duyduğu muhabbet ile bağlanalım birbirimize.Fitne fücur ırak olsun üstümüzden,bozulmasın dostluğun en kıymetli hazinesi düşüncelerimizden.
 
Saygı ve sevgiyi kaybettiğimiz bir güne şahit kılmasın Mevla bizi.Sıhhat gibi elden gidince anlaşılan kıymetlerden olmaktansa bizim dostluğumuz; su gibi bir ihtiyaç olsun içtikçe yüreğin yangınını söndürmeyen.Her nefes alıp verdiğim de aklımdan selam verip verip geçiyorsun.Selamını alıyorum gıyabında da olsa.Allah diyorum,haktır diyorum,yardır diyorum; seviyorum seni.Nefes alıp verişimiz gün geçtikçe yavaşlasa da,kalbimizin ritmi bozulmaya başlasa da,beller bükülüp dizler çökülse de,saçlara aklar düşüp,diller lal kesilse de,ölüm meleği bir gün kapıyı çalıp bizi sonsuzluk için ayırmaya gelse de, bugün de yarın da hep sevdik hep seveceğiz birbirimizi... Gönülden gönüle muhabbet olsun. Ben ben diyerek yazdım fakat siz de kendiniz olarak okudunuz.
 
Oysa siz bana ne kadar güzel aşk muhabbeti derken ben de sizler için ne kadar güzel bir muhabbete ortak oldunuz dedim. Yüreğiniz varolsun.Yarenlerimizin kıymetini geç olmadan bilelim ki zaman yanımızdan alıp götürdükten sonra toprağa dert yanmayalım. Aşk ile kalın ..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır