menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
15 Eylül 2020, Salı
Bir dost meclisinde muhabbetin kapısını aralayıp, bir demli çayın gölgesinde iki lafın belini kıralım derken laf döndü durdu benim seçim arefesinde yazdığım yazılara ve o zaman dile getirdiğim "gönül belediyeciliğine." Ben daha derdimi anlatamadan, sözlerle taşlanan, cümlelerle evire çevire dayak yiyen birisi haline geldim. Yahu bu kadar mı abartılı yazılar yazdım diye kendi kendimi de sorgulamadım  değil. Seçim öncesi oysa neler neler söylenmişti. Kimisi makam kapılarını söktürdü, kimisi bisiklet aşkıyla yanıp sokaklarda gösterişin peşinde koştu, kimisi hızını alamadı belediyenin etrafında bulunan duvarları bile yıktı. Cumhur ittifakı seçimlerden önce başkanlara mütevazi olun, halkla iç içe olun, makam araçları hususunda dikkatli olun diyerek özellikle bu konuların üzerinde durdu. Peki  her şey bunlardan ibaret miydi? Seçmen olarak bizlerin istedikleri makam kapılarının sökülmesi,bisikletle çarşıda gezilmesi miydi?
"Evet kardeşim, bütün derdimiz beklentimiz bunlardı!!!" sözünüzü duyar gibiyim.
Bana birisi gelip belediye başkanınız kapıyı bacayı söktürmüş, belediye binasının duvarını yıktırmış, altından bisiklet düşmüyor, halkın içinde oradan oraya bisikletle gidip geliyor deseler emin olun benim için çok şey ifade etmezdi. Kapılar açıkken gösteriş peşinde koşanları da gördü bu gözler, kimselere haber vermeden geceleri garibanların evine gidip, kapılarına yardım bırakanları da... Aradaki farkı iyi ayırmak lazım. 
Son seçimlerden sonra belediye başkanları sıklıkla kıyaslanır hale geldi. Millet ittifakının belediyeleri en iyi yönetim bizde diye haykırırken; Cumhur ittifakı ise biz sadece kendimizle yarışıyoruz, belediyecilikte  şampiyon biziz dedi. Peki halkın gözünde en iyi yönetim kimde şuan? At gözlüğü takmış sadece belirli bir kısmı gören insanları kesinlikle sözlerimin dışında bırakıyorum. Taraflı tarafsız olarak gönülden belediyeciliği özetleyenleri söylüyorum. Halkın çoğu kesimi ne yazık ki şuanki belediye yönetiminin beklentilerin  dışında olduğunu dile getiriyor. Gönlüne dokunacak eli görmek isterken, o elin gölgesini dahi görememek çoğu vatandaşımızın zoruna gidiyor.
Bana kalırsa, her şeyden önce ilk gönüle dokunmak gerekir gönlü kırmak değil. Bu doğrultuda ekibini kurarak önce Allah sonra millet aşkı diyerek hizmet uğruna ömür tüketmek gerekir. Makam mevki için ömür tüketmek isteyenleri ayıklayıp, evine makam koltuğu parası vererek göndermek gerekir.Bu tür başkanların basın ordusuyla gezerek,halkına bir bardak su vermesini dahi reklam yapması yerine; kimse görmeden yüreklerde gezip, dilden halkın gönlüne inmesi gerekir.Gönül ister ki milletin makama layık gördüğü kişi, gün gelip de kendisini o yere getiren milletine  sırtını dönmesin, bakışlarıyla bile  karşısındakini küçümsemesin, o koltuğu emanet bilerek  en ufak yanlış yapmasın, adil olsun, ahlaklı olsun, amacı gönül kırmak değil gönül almak olsun, en önemlisi ise namuslu olsun, kâfidir.
Makamı üstüne yakışan, halkın karşısında sağlam duran başkan nasıl olunur derlerse bu örnekleri gösterin yeter...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
ÖĞRETMENLERE RESEN ATAMA ŞOKU BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE" HANİ YARINLAR HEP MUTLULUK GETİRECEKTİ ?
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır