menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AŞK İLE EVET !

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
23 Şubat 2017, Perşembe
Yıllardır herkesin dilinde bir bölünmek türküsü... Bu türkü böyle geldi böyle gidecek, sanki hiç bitmeyecek.
 
Bölünmek mi ? Biz zaten bölünmüşüz: Fenerbahçeli,Galatasaraylı diye, Sağcı,solcu diye, Türk, Kürt diye, Zengin,fakir diye, Ötekinin oğlu,berikinin kızı diye, O marka senin,bu marka benim diye, Sen şucu,ben bucu diye, Sen Mhp’li,bu Chp’li,o Akp’li diye... Oysa bu ülkeyi hep beraber bölüyoruz farkında mıyız ? Vergiye gelince kaçır,sıra cebe gelince doldur ! Bunca yaşanılan acılar tahammül edilemez boyutlara çıkmışken, bunca ana her gün ağlamışken,bunca evlat babasız kalmışken; şimdi herkes başbakan,şimdi herkes orgeneral,şimdi herkes eleştirmen,herkes gazeteci,şimdi herkes kahraman, vay be ! Yanan can yanıyor, düşen yine benim şehidim oluyor! Ne zaman akıllanırsınız bilmiyorum ama bu işler Facebok’tan Twitter’dan İnstagram’dan yürümüyor! Kimi kardeşlikten haz alır kimi kalleşlikten. İnsanoğlu bu mayasında akrep olan da var, melek olan da ama zaman öyle bir hale geldi ki akrepler çoğaldı zehirlerini saçmaya başladılar bile,bunların zehirlerine karşılık vatanı bölmek için uğraşlarına ve Batının köpekliğini yapanlara karşılık yüz binlerce şehidimizi ve 15 Temmuz gecesini unutmamak için yeni ve güçlü bir Türkiye için Osmanlı tokatını 16 Nisan’da bu hain ve kalleşlere milletçe atmaya hazırlanmalıyız.Millet ve devletin duruşunu 15 Temmuz’da görenler 16 Nisan’da da buna şahit olsunlar.Öyle bir EVET diyelim ki; 1915 yılındaki en kritik hamleyi yapan Seyit Onbaşı gibi olsun, öyle bir EVET diyelim ki; 15 Temmuz gecesi en kritik hamleyi yapan Ömer Halis Demir gibi olsun,öyle bir EVET diyelim ki; İzmir Adalet Sarayı’nda kalleşlerin korkulu rüyası olarak karşılarına çıkan, ölümü hiçe
 
sayarak ölüme koşan Fethi Sekin gibi olsun,öyle bir EVET diyelim ki; tankın altına yatıp, ateşlerin üstüne koşarak gidenler gibi olsun ve öyle bir EVET diyelim ki; duruşumuzun adı herkesin bir daha korkulu rüyası olsun, 2023 yılına doğru giderken liderimiz başımızda aşk ile dursun! Öyle bir zamandayız ki karşımızda ya fetih var ya felaket.Bunu belirleyecek olan bizim aklımız, irademiz ve gayretimiz.Bu kritik dönemi savuşturabilirsek emin olun yarının Orta Doğu’su bizim hakimiyetimizde olacak.Zira bizim üzerimize çöken o leş kargaları yarın birbirine düşecek.Bu bölgede güçlü olarak sadece biz kalacağız.Tek umut biz olacağız. Zaten bu ihtimali sezdikleri için bize saldırmıyorlar mı? Ama kader hükmünü icra edecek, ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır.Unutmasınlar ki felaketler bizi daha çok kendimize getirir ve aslımıza rücu ederiz.Yapmamız gereken şudur, herkes kendine şu soruyu sormalıdır: Ben kimim ?Benim ne potansiyelim var ?Ben tek başıma ülkenin bu zor durumu için ne yapabilirim ?Fikirse fikir, paraysa para,destekse destek,dua ise dua...Eğer ki hiçbir şey yapamıyorsak, iyi işler yapanlara destek olmalıyız. Artık büyük bir kavşaktayız...Allah yar ve yardımcımız olsun.Yedisinden yetmişine,Türkünden Kürdüne, Müslümanından Hristiyanına,Batısından Doğusuna herkes şunu bilsin ki BU VATAN BÖLÜNMEYECEKTİR !Şuan dış ülkelerle dost düşman ayrımı yaparken kendi içimizde bulunan kahpelerin onların yanında olması da en büyük düşmanlığın göstergesidir. Ne demiş Dede Korkut? “Kahpe içerden olunca.Kapı kilit tutmaz oğul! Halk içinde bozgunluk yapan,haindir oğul!” Bitmeli teröre verilen canlar, Hain pusularla akarken kanlar, Şan ile şeref ile uğurlananlar, Al bayrağın altında yeşerir bir gün. Elbet al bayrağın altında şehitlerimiz yeşerecek ve hiçbirinin kanı yerde kalmayacak.Al bayrağın altında şehitlerimizin yeniden yeşermesini ve kemiklerini sızlatmamak için üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz. Geçenlerde Reis-i Cumhur hakkındaki konuşmamda gitmesini isteyen şahıslar ve ahmaklar vardı.Onlara ise benim sözüm yine şairane olmuştu Rabbim Reis-i Cumhur’u ve devlet büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin inşallah. ç Yüzyılın adamı Reis-i Cumhur’a ithafen şu satırlarımız da duygularımıza tercüman olsun:
 
“Sen gidersen vatan gider,millet gider,bayrak gider Beşikteki bebeğe süt veren,ana gider İslam tarihine dön bir bak Gidenler hep şanla gider.”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır