menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ANLAMADIK, ANLATAMADIK !

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
19 Nisan 2017, Çarşamba
Büyük bir millet, güçlü bir devlet
 
Son güne kadar biz varız elbet
 
Haydi büyük ülkem ,haydi tam gayret
 
Gelecek nesiller için tabii ki evet
 
Tek millet, tek vatan için toprağında yatan için
 
Tüm ecdadın, vatan için tabii ki evet
 
Temmuza şahitler için, kahraman yiğitler için, gaziler, şehitler için tabii ki evet
 
Tarafsız bir yargı için
 
Her görüşe saygı için
 
Tarihinin hatrı için tabii ki evet
 
Göklerden gelen bir karar vardır
 
Yüce milletin bekası için
 
Sanma başka bir kurtuluş vardır
 
Tam özgürlük için
 
Tabii ki evet
 
Tek millet, tek vatan için toprağında yatan için
 
Tüm ecdadın,vatan için tabii ki evet...
 
Referandum şarkısı, halkın yanına giden çoğu vekilden iyi iş çıkardı desek kimse buna hayır diyemez herhalde.
 
Kayseri’de bu süreçte her ilçesinde,köyünde,mahallesinde ve toplumun bulunduğu pazarlarda, alışveriş merkezlerinde; kimi zaman elimde mikrofon kimi zaman akşamları kulaklarını verdikleri bir radyocu evlatları olarak oturdum, sohbet ettim.Neden evet denilmesi gerektiğini, anayasanın değişikliklerini dilimin döndüğü kadar anlatmaya ve aktarmaya çalıştım.Kamera görüntülerinde de olduğu gibi halkımız sıcak bir sohbet ve gerçekten onlardan olduklarını gösteren kişilerle oturup sohbet etmeyi istiyorlar.”Oğul neden evet diyeyim ki? İşleri düştüğünde geliyorlar normal zaman da kapılarını kapatıyorlar, telefonlarımızı açmıyorlar” diyenler,”Evet de, hayır da nedir bilmiyoruz.” diyenler,”Cumhuriyet elden gidecekmiş evet demem.”diyenler,”Ülke eyaletlere bölünecek.”
 
diyenler,”Erdoğan’a tamam da ondan sonra gelecek kim olacak evladım,hadi kötü birisi olursa .”diye hayır diyenler,hala bunun ülke meselesi olduğunu bilmeyip ilçelerinde bulunan yolu bahane edenler... Kısacası bu ve bunun gibi nice düşüncelerle hayır diyenler oldu.Bizim eksikliğimiz Reis-i Cumhur’un da söylediği gibi, halkımızın yanına giden yöneticilerimiz tam anlamıyla eveti anlatamadılar.Kısaca kendimden örnek vereyim; gece yaptığım radyoda şiir okurken yaşarım, yaşatırım,ağlarım, ağlatırım.İşte bazı yöneticilerimiz ne kendisi anladı ne de anlatabildi.O yüzden halkımız da bilmeden, anlamadan hayır oyunu tercih etti.Emin olun evet yerine RECEP TAYYİP ERDOĞAN yazsaydı çok net söylüyorum %58 kesin görürdük.Çünkü o isim herkesin yüreğinde bir sevgiyi,cesareti ve vatan sevgisini bıraktı.Herkes şunu çok iyi biliyor ki Erdoğan’ın olduğu bir yerde hainlik olmaz, onun isminin olduğu yerde güven vardır, vatanı için korkusuz bir duruş vardır.Bu yolda dik duruşunu hiç bozmayan Dr.Devlet Bahçeli'yi de kesinlikle ama kesinlikle konuşmadan,yazmadan geçemeyiz.Vatan duruşlu,vatan bakışlı,vatan gülüşlü Bahçeli evet oyunun çıkmasının ve kardeşliğimizin pekişmesin de en büyük katkıyı sağlayan birisi olarak bu tarihe ismini yazmıştır.Bu tarih senin ismini gelecek nesillere gerçek bir duruş olarak anlatacak yiğit insan!
 
Gece gündüz demeden, halkın bilhassa yüreğine dokunan Başbakanımız Binali Yıldırım bu yolda sergilemiş olduğu büyük mücadelesiyle ve bizden biri olduğunu her zaman bize tattırmasıyla takdirleri toplamış ve büyük katkısı olmuştur.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki Kayseri'de halka gerçekleri anlatmak için tabiri caizse kuş gibi çırpınmış ve şehirler arasında mekik dokumuştur.
 
TEŞEKKÜRLER BAKANIM
 
Kayseri'mizin güzel yürekli insanı Ekonomi Eski Bakanımız Mustafa Elitaş sadece Kayseri'yle yetinmemiş İç Anadolu’nun her karışını gezip, günde sadece iki üç saatlik uykuyla ,vatan aşkıyla görevini en iyi şekilde yerine getirmiştir.
 
TEŞEKKÜRLER BAKANIM
 
Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik adı gibi Çelik olduğunu her gittiğimiz yerde karşımıza çıktığında anladık.Her girdiği dükkanda direk işin başına geçip ne kadar mütevazi kişiliği olduğunu ve Kayseri'miz için canla başla çalışan bir başkan olduğunu göstermiştir.
 
TEŞEKKÜRLER BAŞKAN
 
Söylenilecek çok muhabbet var elbette ama onları radyoya ve diğer yazılarımıza bırakalım...
 
Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
 
Not: “Hayır” diyenin de “Evet” diyenin de aynı gemide olduğunu ve hepimizin 15 Temmuz ruhuyla yoğrulduğunu unutmamamız gerekir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır