menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ah askerim benim!

İlhan YILMAZ
İlhan YILMAZ
21 Aralık 2016, Çarşamba
Ah Kayseri'm, canım Kayseri'm! Toprağı cennet kokusuyla dolup taşmış Kayseri'm! Karanlık bir güne merhaba demesiyle, içimizi yakan kül eden Kayseri’m! Alçaklar yapmış oldukları bu saldırılarla zannetmesinler ki yıpratıyorlar bizi, tam aksine köklerini kurutmak için daha çok hırslandırıyor ve vatanımıza bin tane daha bağlılık düğümü attırıyorlar, sımsıkı, kopmamacasına...
 
Ah askerim benim!
 
Anasının kokusunu yüreğinde taşıyan, babasının duruşuna hasret kalan, sevdiklerinin muhabbetinde kendini arayan ve yarinin beklemesiyle gurur duyan yiğidim... O kara güne nasıl bir planınız vardı? Kaç hafta çarşı izni kullanmayıp da o gün bir umutla çıktınız? Kaç kişi toplanıp, hasret kaldığınız menemenli kahvaltıya doğru gidiyordunuz? Ailenizi, yarinizi arayıp muhabbet esnasında hangi duygularınızı dile getiriyordunuz? "Az kaldı evladım bitirdin çok şükür."diyerek sana moral veren annene "Az kaldı anam geliyorum." derken, ruhunla gideceğini mi hissettin yoksa? Söylesenize, bir hafta boyunca hafta sonu çıkınca oturup tıka basa öğlen yemeği yiyeceğim derken, aklınızda hangi yemek vardı? Nerelere gidip gezecek, o vatan duygunuzla gittiğiniz yeri şenlendirecektiniz? Otobüse binerken bilir miydiniz ki kahpelerin tuzağına düşeceğinizi ve haince takip edilip şehadet için gözlerinizi kapatacağınızı ? O patlama anında nasıl can havliyle atladınız camlardan öyle? Aynı ranzada yattığınız, aynı masada yemek yediğiniz, sabah akşam ayrılmayıp içinizdeki sıkıntılarınızı, dertlerinizi bir demir bardağın içine doldurup, elinizin dudağınızın yanmasıyla içtiğiniz can kardeşlerinizi, orada cansız görünce ben neden şehit olmadım diye nasıl içten haykırdınız öyle ? Aşağıya iner inmez şoka girip, "Biz kahvaltıya gidiyorduk!!!" diye nasıl içten bağırdınız öyle? Kalleşlere kinini içinde barındırarak, "Ben görmüştüm bizi takip ediyordu." diye orada söylemediğin için mi ağlıyordun yoksa?
 
Ah askerim benim!
 
Gecenin bir saatinde, birlikte şehit olduğun kardeşlerine nasıl da söyledin o türküyü yüreklerini yakarak...
 
Şu Kışlanın Kapısına
Mail Oldum Yapısına
Telli Kurban Bağlayayım
Asker Yarin Kapısına
 
Yüce Dağlar Olmasaydı
Laleleri Solmasaydı
Ölüm Allah'ın Emri De
Şu Ayrılık Olmasaydı
...
Yoksa o hafta sonu çarşı iznine çıktığında, şehit olacağınızı biliyor muydunuz ?
 
Ah benim uykuya hasret kalmış askerim! Bu kadar mı çok özlediniz uykuyu da sonsuzluğa kapattınız gözlerinizi? Peygamber ocağından, peygamberimizin yanına giderken, tıraşınızı hangi duygularla oldunuz? Aynada kendinize son kez kaç dakika bakıp, gözlerinizde özlem duyduklarınızı izlediniz?
 
Derler ki şehit olanları şehitler karşılar...
 
Söyler misiniz, sizleri kim karşıladı? Yoksa Hz.Hamza mı vardı en önde ? Hz.Ömer mi ?
 
Sahi, Ömer Halis Demir abiniz de orada mıydı? "Gelin yiğitlerim, hoşgeldiniz aramıza!" dedi mi size de ?
 
O alçağın alnından vurduğu anı anlattı mı hiç?
 
Ah askerim benim!
 
Şehit olanların tek özlemiymiş anaları... “Şehitlik çok güzel bir duygu ana hasreti olmasa.” demiş şair. Anne hasreti yakmaya başladı mı ruhunuzu?
 
Şehidim, askerim, Kamil Tunç'um... Annene duyduğun özlemi, sosyal medyadan yazarken neler hissettin de yazdın öyle? Yoksa bu duygular gezinirken yüreğinde, şehit ruhun o zamandan başlamış mıydı anne özlemine?
 
Kamil Tunç'un sosyal medyadan paylaştığı duygu dolu sözleri paylaşmak isterim sizlerle:
 
“Ben asker oldum annem, hani akşam yemeğini beğenmeyen oğlun, bugün ne bulursa yer oldu. Sabah yatağından olduğu gibi çıkan oğlun, bugün yatağını 5 dakikada jilet gibi yapar oldu. Gömleğinin üstündeki en ufak çizgiye bile kızan oğlun, bugün ter kokan kamuflajı üç dakikada giyer oldu. Hani o ayakkabı aldığında mırın kırın eden oğlun, bugün beş kilo botun içinde ayakları şişer oldu. Evden çıkıp giderken "Gitme!" dediğin oğlun, bugün evde 1 dakika olabilmek için neler vermez oldu. Hani bir şey yap deyince "Of anne!" diye cevap veren oğlun sesinin bir damlasına içten içe susar oldu. Hani hasta olduğunda başında sabahladığın oğlun, sabah yatağında "Hadi oğlum kalk öğlen oldu." dediğin oğlun, bugün güneş daha doğmadan şafak sökmeden kalkar oldu. Dedim ya annem, bak oğlun asker oldu.”
 
Ah askerim benim!
 
Şehit askerim,yiğit askerim ruhunuz şad mekanınız peygamber yanı olsun.Bu zamana kadar İslam ordusun da canını din ve vatan duygusuyla vermiş şehitlerimize bizlerden selam söyleyin.
 
Rabbim askerlerimize, polislerimize güç kuvvet versin. Tırnaklarına taş değdirmesin. İstanbul’da ve kısa bir zaman sonra Kayseri'mizde yüreğimizi yakan hainler aynı. Patlattıkları bomba düzenekleri aynı. Rabbim topunu birden yok etsin inşallah. Bizler şehit vermeye alışmadık, alışmayacağız. Bu yapılan oyunları birlik ve beraberliğimizle en iyi şekilde bozmasını da bileceğiz. Ben bir milletim ve benim vekilime şunu söylüyorum: Yeter artık getirin şu idamı asın bu köpekleri! Eğer ki milletin vekiliyim diyorsanız, milletin sözüne kulak vermek zorundasınız. Millet olarak idam istiyoruz! Vekil olarak idamı getirmezseniz eğer bu hainleri,kalleşleri,vatansızları bu halkın gözlerinin önünde asmazsanız, ahirette bu millet davacı olur sizden bilesiniz!
 
Şehadet şerbetini içmiş tüm kardeşlerimiz için El-Fatiha.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
KAYSERİ AK PARTİNİN KALESİ Mİ? BEN YAZDIM SEN OKU... ŞUNU DA SÖYLEYİM Mİ? MİLLETİN NABZI! MİLLET, VEKİLİNİ TANIMIYOR! BAŞKAN KAPIYI SÖKMÜŞ CAHİLSEN OKUMA ŞEHİR DERTLİ ÖĞRETMENLERE TATİL HARAM MI, HELAL Mİ? SEN HANGİSİ OLUYORSUN ? GÜNDEM ÇOK DERİN CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE ŞAHLANDI BİZ ŞAHİT OLDUK ÖNCE İNSAN OLALIM CUMHUR İTTİFAKI’NA ALGI OPERASYONU CUMHUR İTTİFAKI:17 MİLLET İTTİFAKI:0 ŞİİR TADINDA MUHABBET HELAL OYA TALİP OLAN HELAL İNSANLAR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADINI YAZANLAR BİR ''DAVA'' VARMIŞ BİR ''ADAMI'' YOKMUŞ HAYVANLARI SEVİYORUZ AMA İNSANLARA DA AŞIĞIZ BU YAZIMI SANA YAZDIM! SOKAKLARA TABİ Kİ İNERİZ CAN VERİP GEÇİT VERMEYENLER! BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÖYLE OLUR HER ŞEY BİR ANONSTAN İBARET (MİYDİ?) ANLAMADIK, ANLATAMADIK ! MİMAR SİNAN'I MİM-SİN YAPANLAR SİZLE HESABIM VAR ! ÖZGÜR MÜYÜZ ? BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKUTMA AŞKI KARDEŞE CAN, CANA KARDEŞ GEREK ! AŞK İLE EVET ! YILBAŞI MI? NOEL Mİ? NEREDESİN SEN? KIRMAYIN İNSANLARI EY İNSANOĞLU! "EDEBİYATIN HÜKÜMETİ·NDE YAŞAYIP,EDEBİYATIN HİKMETİNİ BİLEMEYENLERE"
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır