menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

YANLIŞ VARSA, HEP BİRLİKTE ÇÖZELİM

Hakan Çiftci
Hakan Çiftci
14 Eylül 2020, Pazartesi

Aslında niyetimde bugün Kayserispor ile Kasımpaşa arasındaki maçı yorumlamak vardı. Ama, ne yazık ki, bir gün öncesinde yaşananlar maçın da önüne geçti.

Gelin birlikte değerlendirelim... 

Kayserispor’da lisanslar çıkmadı…

Ortalık tabiri caizse 56 oldu!

Şimdi olaya, iki cihetten bakılmalı.

Kim suçlu, kim haklı, hep beraber anlayalım ve karar verelim…

Sosyal medyada bilgi kirliliği mevcut, öncelikle birinci ağızdan Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı’nın açıklamalarına kulak verelim, bakalım, lisanslar neden çıkmamış…

Gözbaşı, “Ne yazık ki son dakika eski borçlar ödemesi çıktı. Derhal tarafımca ödeme yapıldı. Buna rağmen hafta sonu nedeniyle ve oyuncunun güven sorununu aşmak diplomatik girişimlerle mümkün olabildiği için lisanslar çıkıyor ama 24 saat kuralına aykırı hareket edemiyoruz” dedi.
Kayserispor, eski borç engeline takılıyor, başkan Gözbaşı, kendisi ödeme yapıyor, fakat diplomatik sıkıntılardan kaynaklı lisanslar çıkıyor, ama Kasımpaşa maçından 24 saat önce bu işlemlerin resmi bir şekilde gerçekleşmemesinden ötürü yeni transferler maça çıkamıyor.

Detaya inecek olursak, sorunun daha önceki dönemde Kayserispor’da futbol oynayan OleksandrKucher’den kaynaklı olduğu görülüyor.

Burada maksat, bağcı değil, üzüm yemek, zaten benim tarzımı da bilen bilir…

İhmalkarlık var mı, iş bilmezlik var mı, ona da bakalım.

Gözbaşı, Kucher’inödemesini vaktinde yapıyor ve karşı taraftan “Evet paramı aldım, işlem tamamdır” onayı gelmiyor.

Burada ihmal nedir?

Burada ihmali, Kucher yapıyor, ama araştırılmadan yazılan ve söyleyen sözler, yerini bulmuyor.

Ortada yukarıda da belirttiğim gibi ‘Bilgi kirliliği’ var.

Berna Gözbaşı ve Bülent Bölükbaşı’nı suçlar tarzda yargısız bir infaz yapılıyor.

Kim ister ki, yeni transferler maça çıkmasın?

Geçtiğimiz sezon 7 puanda olan takımı alıp, kadroda iş yapmaz futbolcuları bedelleri ödeyip, geleceğe borç yükü bırakmadan gönderen, transfer yasağını kaldıran,  kendi cebinden 50 Milyon TL’ye yakın para ödeyen, gecesini gündüzüne katan bir başkandan bahsediyoruz.

Burada yeri geldi, Berna Gözbaşı’nın da yaptığı ya da yapmadığı işlerden dolayı eleştiride bulundum.

Kim haklıysa onu yazdım…

Yineliyorum, o kadar para vereceksin, aylardır gece gündüz çalışacaksın,dağ gibi sorunları aşacaksın, aile ve iş hayatını ikinci, üçüncü plana bırakacaksın ve sadece son anda gerçekleşen onay vermeme sıkıntısından dolayı suçlu olacaksın!

Yazık, bu kadar da kolay olmamalı, buna ‘ZAN’ derler, duruma, ortama göre yazmak çizmek kimseye yakışmaz ve bir şey kazandırmaz, aksine itibar kaybettirir ve günah alırsınız, buna da ‘KUL HAKKI’ deniyor.

Objektif olmak lazım gelir, Kucher kimin döneminde alındı, ona da baklam elzem…

Fazla girmiyorum, Kucher kim alındı olayına, çıkmak zaman alır…

Berna Gözbaşı’nı seversin ya da sevmezsin, bu takıma çok şey kattı.

Evet, belki futbolu çok iyi bilmiyor, lakin yaptığı işler şu ana kadar hep olumlu.

Para ver desen yok, kombine al desen yok, loca al desen yok, ama çıkıp ‘Bu yönetim işi bilmiyor, transferde lisans krizi bunlardan kaynaklandı’ demek çok kolay, beleşe maça girmek için ona buna şekil yapanlar, meyve veren ağacı taşlıyor, üzüyor, motivasyon bozuyor, kendi ellerine de bir şey geçmiyor.

Her daim dedim, birlik olalım, bu takımın menfaatleri doğrultusunda ‘Seni beni’ bırakalım, yanlış varsa, hep birlikte çözelim ‘Eski yönetim şöyle yaptı, yeni yönetim bunları yapamadı, yanlıştı, doğruldu” gibi söz, eleştiri ve eylemler kimseye bir şey kazandırmaz. 

Burada kim suçla ya da suçsuz siz karar verin…

Bırakalım eski çekişmeleri, önümüze bakalım, olan Kayserispor’a oluyor.

 

 

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
DAN DAN DAN... Gönderin gitsin! Petrescu başarılı olur mu? Bir bilmecem var… Fernandes’e kıymayın efendiler İmam bildiğini okuyor... Petrescu'lu Kayserispor! Aynı çukura düşmeyelim Yoğurdu üfleyerek yiyelim Takım ruhu yeniden geldi. Halen yanlış yapılıyor! Samet Aybaba gitti, sorunlar bitti mi? Bugünkü konumuz; Manuel Fernandes! Ne olacak bu Kayserispor’un hali? Rüyamda gördüm Kayserispor... VAR’ın gidin öyle olsun Kara bulutları dağıtmak için... Samet Aybaba’ya sallama vakti geldi(!) ‘Olmadan’ olduk havasına… Bu maçta da beraberlik... Hiç kimse kendini Kayserispor’un üzerinde görmesin… Hakemler yine maçın önüne geçti Vefalı olalım Bak bu olmadı işte! BORÇ YİĞİDİN KAMÇISI, AMA… UĞURSUZ ŞEY! KAYSERİSPOR VE ALİ KAYNAR GERÇEĞİ KAYSERİSPOR’DA YÖNETİM NE İŞ YAPIYOR? EN BÜYÜK KERAMET… KADER MAÇI! İŞİMİZ YİNE ÇOK ZOR GÖZ GÖRE GÖRE ELENDİK NİYET ETTİM KARAGÜMRÜK MAÇINA! ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLMİŞ! KAYSERİSPOR BATTI BATIYOR GALİBİYETİN REÇETESİ… REHAVETE DİKKAT! DOĞRU BİR, AMA… SAMET AYBABA'NIN İŞİ GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KOLAY DEĞİL GALATASARAY'I YENERİZ, AMA... ÇOK ÇALIŞMALIYIZ, ÇOK! BERNA GÖZBAŞI OLMASAYDI… BAŞARI, SAĞLANMASI İÇİN... SAMET AYBABA, BAŞARILI OLUR MU? KAYSERİSPOR’DA SUÇLU BULUNDU! BAYRAM GİTTİ, AMA… HATAY’I HAFİFE ALARAK HATA YAPMALAYIM! KAYSERİSPOR’UN GELECEĞİ PARLAK TAŞLAR YERİNE OTURUYOR, AMA… KUPA DEYİP GEÇMEMEK GEREKİR! KAYSERİSPOR’DA, DOKU UYUŞMAZLIĞI VAR! BOŞ VER GİTSİN KAYSERİSPOR’A GÜVENİYORUM, AMA… HATADAN VAZGEÇMEK DE ERDEM! HAYAL ET Kİ, HAYATA GEÇSİN… NE ÇEKTİK BU HOCALARDAN! YAŞARKEN DEĞER BİLMEK LAZIM… ORTAK AKLI BULALIM, YOKSA… KRAL ÇIPLAK, SUÇ SADECE HOCADA DEĞİL... BAYRAM BEKTAŞ İSTİFA EDECEK Mİ? EVDEKİ HESAP TUTAR MI? SİVASSPOR’DA MAX GRADEL’E DİKKAT! Kanayan yaramız KAYSERİSPOR'DAKİ TEHLİKE! TARAFTAR OLMAZSA, OLMAZ! FERNANDES’İ İZLİYORUM, GÖZLERİM KAPALI. BAYRAM HOCA HAKLI, AMA… ‘ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ…’ ADAM GİBİ ADAM… BAYRAM HOCA İNADINDAN VAZGEÇİNCE... Kanga'dan, ancak Kanka olur! BAŞKA SUÇLU YOK MU? KAYSERİSPOR KESİN DÜŞER BAYRAM BEKTAŞ, BİNDİĞİ DALI KESİYOR. Bugün Kayserispor’un, Erzurumspor ile maçı var BİR BAKMIŞSINIZ KAYSERİSPOR… EĞER DERS ÇIKARIRSAK… Alanya’da yine yaya kaldık Gazeteciye teşekkür! ALANYASPOR’A DİKKAT! ADAMLIĞIN CİNSİYETİ OLMAZ YANLIŞ VARSA, HEP BİRLİKTE ÇÖZELİM Kayserispor'da ikinci virüs vakası Kayserispor görücüye çıkıyor Bekleyelim, görelim... Haydi Bismillah ..!
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır