menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KOCASİNAN BELEDİYESİ VE PARKLAR

Erkinbeğ UYGURTÜRK
Erkinbeğ UYGURTÜRK
22 Mart 2019, Cuma
Kocasinan, Kayseri’nin merkezdeki güzide ilçelerinden bir tanesi…
 
1988 yılında Kayseri’nin Büyükşehir statüsü kazanmasının ardından, ilçe statüsü kazanan Kocasinan, son yıllarda hızla gelişme kaydetti. Kocasinan’ın coğrafi yapısının büyük olması, Belediyenin de bu denli büyük bir sahada hizmet vermeye çalışması, yapılanların hemen gözle görülmesine engel oluyor.
 
Ancak, gerçektende her mahalle de bir çalışma var.
 
Yaklaşık 4 yıldır hizmet eden Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, seçimlere sayılı günler kala temposunu daha da arttırdı. Geçtiğimiz günlerde açıkladığı projeler de vatandaş nezdinde oldukça karşılık bulmuş olacak ki, özellikle sosyal medya üzerinde yapılan yorumlar bunun bir göstergesi.
 
Baharda geldi o yüzen ben bugün Belediyenin yaptığı parklar konusunu işlemek istedim. 4 yıl içinde Kocasinan’da bir çok park ve yeşil alan yapıldı.
 
Baharla birlikte kışın bozulan parklarda bakımların başlandığını görebiliyoruz. Bu açıdan bakıldığında Kocasinan gerçek anlamda insanların aileleri ile rahatça oturabileceği parkların olduğu bir ilçe konumuna geldi. Tabiki eksikler var ama biz bardağın dolu tarafına bakmaya çalışanlardanız.
 
Bu bağlamda; İlçe genelinde oluşturulan yeni park ve bahçelerle, modern toplumun her yaştaki mensubuna hitap eden sosyal tesisleri ile günden güne değişen bir Kocasinan var karşımızda. Yıllar önce İstanbul’da, Ankara’da görüp de imrendiğimiz “Keşke” bizim memlekette de olsaydı dediğimiz her şey artık Kocasinan’da mevcut. Hatta en iyisi, en güzeli, insana hizmet etsin diye yapılanları Kocasinan’da var artık. Parklarda ki bazı eksiklikler var onlarda
zamanla tamamlanır diye ümit ediyorum. Mesala “ Gül Parkı” nda ki oyun alanları çok güzel. Başkan Çolakbayrakdar’dan bu oyun alanlarının ilçenin diğer parklarına da eklenmesini istiyorum. Özellikle biraz daha iç mahallelerdeki bazı parklar çok eski durumda. Oyun gurupları yıpranmış onların biran önce değiştirilmesi lazım.
 
Mahallelere yapılan basketbol ve mini futbol sahalarının arttırılması özellikle gençlerin beklediği bir hizmet. Kocasinan’da “ Yakut Akademi” içinde bulunan bayan yüzme havuzu gibi erkeklerinde kullanabileceği bir yüzme havuzu yapılması çok iyi olur. Birçok birim ile birlikte Park Bahçelerden de sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç ile daha önceden bir sohbet etme imkanı bulmuştum. Ancak daha sonralarda her sabah Hasan Kılıç’ın Kocasinan ilçe sınırlarında gidebildiği yerlere gidip parklar ve belediyenin diğer çalışmalarını yakından takip ettiğini ve eksikleri tespit ederek anında müdahale ettirdiğini öğrenmiştim.
 
Buradan Hasan Beyi tebrik etmek istiyorum.
 
Hasan Beyin yazdığım eksiklikleri de yakından takip edeceğine eminim.
 
Buradan Kocasinanlılara da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Mahallenizde gördüğünüz eksiklikleri ve yapılmasını istediklerinizi Belediyenin çözüm merkezine anında bildirin. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’ın kurduğu Çözüm merkezine sorunlar talepler iletiliyor, yapılan titiz çalışmalar sonrasında “çözüm” kendini gösteriyor. Yeter ki, yönetenler istesin! Yeter ki, hizmet eden çalışanlar iyi motive olsun!
 
Yeter ki, Kocasinan halkı kendisine hizmet edenlerin olduğunu bilsin, inansın ve talep etsin.
 
Evet, Kocasinan insanı daha iyisini hak ediyor ve inşallah da daha iyisine kavuşacaktır. eleştirmek, kara atmak kolaydır. Ancak bende Kocasinan ilçesinde yaşayan birisi olarak ilçemizin çok daha güzel bir yer olacağına inanıyorum. Vesselam.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır