menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
14 Ocak 2015, Çarşamba
KAYSERİ Erciyesspor araya yeni teknik direktörle girdi. Kadroda da revizyona giden Mavi-siyahlılar, geçen sezon ikinci yarı performansıyla birçok takımın transfer listesine girmeyi başaran Diakhate’yi transfer ederek önemli bir adım attı. Evet ‘Dere geçerken at değiştirilmez’’ ama yanlış ata hem de iki kez binmişseniz değiştirilir. Mehmet Özdilek’le birlikte ikinci yarı öncesi önemli bir adım atıldı.

Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen Kayseri Erciyesspor önce teknik direktörü değiştirdi, ardından nokta transfer olarak kabul edilebilecek Diakhate’yi transfer etti. Tabi ki bu yeterli değil ama atılan adımlar Erciyesspor’un ligde kalmayı ne kadar istediğini göstermesi açısından önemli.  Lige Bülent Korkmaz’la başlamak ne kadar yanlışsa, yerine Uğur Tütüneker’in getirilmesi de o kadar yanlıştı. Geçen sezon ikinci yarıda takımı sırtlayan futbolcuların gönderilmesi ve sıfırdan takım kurulmasının yanlış olduğu gibi. İstikrar için devamlılık önemli. Hele teknik direktörse uzun vadeli düşünülmeli. Futbolda ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ diyenlerdenim. Ama siz iki kez yanlış ata binmişseniz, değişiklik kaçınılmaz olur. O dereyi geçmek için de gerekliyse at değiştirilir. O anlamda bakıldığında Erciyesspor önemli bir adım attı. Diakhate’nin  de geçen yılki performansını tekrarlaması halinde defansı toparlayacağını düşünüyorum. 

KREDİSİ TÜKENDİ

Yönetim bir sezonda yapılabilecek tüm yanlışları ilk yarıya sığdırdı. Dolayısıyla ikinci yarı başlamadan hata kredisini tüketti. Bundan sonra ne yanlış transfere, ne yanlış adımlara tahammül yok. Nokta transferlerle ikinci yarıda bambaşka bir Erciyesspor izletmek zorundalar. Zira ligde kalmak isteniyorsa, ikinci yarıda çok daha fazla mücadele etmek, savaşmak ve maç kazanmak gerekiyor.
Teknik direktör Mehmet Özdilek ligi tanıyor. Erciyesspor’un eksiklerini de biliyor. Önemli olan bu eksiklerin ne kadarını giderebileceği. Başkan Ziya Eren’in hangi adımları atacağı. Eğer amaç ligde kalmaksa, nokta transferler devam etmeli. 

Koskoca ilk yarıda sadece 2 maç kazanabilen Erciyesspor’u zorlu bir maraton bekliyor. Final niteliğinde zorlu maçlar var.  Yeni transferler kadar, kadrodaki futbolcuların da ikinci yarıya çok daha iyi hazırlanması sağlanmalı. 

Bu sezon takımların puanları birbirine çok yakın. Alınacak seri galibiyetlerle hemen alt sıralardan uzaklaşılabileceği gibi, kaybedilecek puanlarla da PTT ligine göre hızla yol alınabilir. Başkan Ziya Eren’in, Mehmet Özdilek’in öngörüsüyle, zaman kaybetmeden gerekli nokta transferleri kampa yetiştirmeli. 25 Ocak’a kadar Kayseri Erciyesspor’un transferini tamamlamış, ilk yarıdaki bireysel futbolu takım oyununa çevirmiş, çok koşan, mücadele eden ve kazanmanın, beraberlikten çok daha önemli olduğunu kavramış olmalı. Atılan ilk adımlar bu yönde olumlu sinyaller verdi. Arayı iyi değerlendiren, ikinci yarıya iyi hazırlanan zorlu yarıştan istediğini alarak çıkacaktır. Dileğimiz bunu yapanın Erciyesspor olması….

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Önce Yönetim Ligde Kalmalı! Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ ZOR DOSTUM ZOR! TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ NEDEN OLMASIN!.. HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır