menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Tribüne oynarsak kaybederiz

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
02 Eylül 2019, Pazartesi

Galatasaray yenilgisinin tüm sorumluluğunu hakeme yüklemek en kolayı. Suçlu bulmak ve faturayı bir kişiye kesmek, hem yönetimi rahatlatır, hem teknik direktörlerin elini güçlendirir.

Hatta ben de buradan aynı şeyleri yazarak tribüne oynayabilir, taraftardan alkış alırım. Ama konu Kayserisporsa, gerçekleri yazmak ve üstümüze düşen uyarıyı yapmak zorundayız.

Maça iyi başlayan taraf Kayserispor’du. Galatasaray’ı uzun yıllar bu kadar silik, parça parça, savunmasız hiç görmedim. Maç başlamadan beraberlik iyi sonuç diye düşünürken, ilk 15 dakikanın sonda Kayserispor, Galatasaray’ı yener dedim.

Ama sahada inanılmaz bir agresiflik, mücadeleden çok kör dövüşü vardı. Henrique Kayserispor’un en iyi transferi. Ama bir o kadar da tehlikeli. Her maç kartı var. Hem çok faul yapıyor, hem çok konuşuyor. Takımı öndeyken, her şey yolunda giderken bir futbolcu, neden o hareketleri yapar da ‘Sportmenlik dışı hareketten’ sarı kart görür anlamak mümkün değil.

Aynı futbolcu, hakemin gözü önünde faul düdüğünün hemen ardından niye fauller serisine geçer? Evet Henrique saatli bomba gibi. Çok hareketli. Sahanın her yerinde var. Çok yetenekli. Ama her hareketi faul. Hakemi eleştirirken, bir de bu taraftan bakın.

Babel’le boğuşan ve savunmada yalnız kalan Aymen’in gördüğü iki sarı kart belki de maçın en masum kartları. En azından pozisyon gereği görüldü. Umut’un ikinci sarı kartı da pozisyon gereği. Peki kaptana, itirazdan gördüğü ilk sarı kart yakıştı mı?

Bu sonuçta 3 haftadır sahada gezinen, Galatasaray maçında biraz kıpırdayan ama boş kaleye golü gönderemeyen Mensah daha mı masum? Ya da kaleciyle karşı karşıya topu içeri iteleyemeyen Umut...

Mensah ve Umut o golleri atsa belki bu kartlar olmayacak, zaten ayakta zor duran Galatasaray belki de dağılacaktı. Biz de burada zaferi konuşacaktık.

Peki Adebayor’un yorulduğunu 85’inci dakikada fark eden, sahadaki ne yaptığını bilen tek futbolcu Djedje’yi oyundan alan, Galatasaray’ın baskı kurduğu dakikalarda yeni taktik geliştiremeyen Hikmet Karaman hatasız mı?

Teknik direktörler, bu sezon futbolcularına teknik, taktik ve kondisyonun yanında biraz da iyi ahlak enjekte etmeli.

Her pozisyonda kendini yerden yere atan, rakibine acımazsızca çift dalan futbolcuları kırmızı kart gördüğünde kenara alkışlarla aldığımız sürece Türk futbolu bir adım öteye gidemez. Biz de sahada futbol değil kör dövüşü izleriz.

Galatasaray maçı kaybedildi. Bu maç özellikle sarı ve kırmızı kartlarıyla uzun süre unutulmayacak.

Sonuç olarak kaybettik. Bunda hakem Öğretmenoğlu’nun kartlarının da etkisi oldu şüphesiz. Ama teraziye koyduğumda Kayserisporlu futbolcuların hataları daha ağır basıyor…

Bu arada bir çift söz de Kayseri polisine… Gazetecileri araçlarıyla stadın çevresine bile yaklaştırmayan, stada girmek için ‘Akredite kartını’ gösteren gazetecilere, ‘Bu kağıt parçası, gider ben de alırım’ diye zorluk çıkartan polis, maç başladığı an görevini unuttu ve Galatasaray’ı izledi. Taraftarın tribünde istediği gibi dolaşıp sigara içmesine polis göz umdu ama gözlemci hepsini tek tek kaydetti. Kayserispor’u sevmek demek; hakem ya da rakibe küfretmek, merdiven boşluklarında cirit atmak değil.

Kayserispor’a bu maç için gelecek cezada polisin ve görevini yapmayan güvenlik elemanlarının ihmalinin de payı var.

Doğruları yazayım da, siz isterseniz aforoz edin beni. Hiç önemli değil. Yeter ki Kayseri kazansın…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
Önce Yönetim Ligde Kalmalı! Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ ZOR DOSTUM ZOR! TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ NEDEN OLMASIN!.. HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır