menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SÖZÜN BİTTİĞİ YER!

Demet ÖZTÜRK
Demet ÖZTÜRK
21 Mart 2015, Cumartesi
KAYSERİ Erciyesspor artık sözün bittiği yerde. Rizespor maçıyla koskoca bir sezonun finaline çıkacak. 
Maç öncesi ne söylenirse söylesin ne yazılırsa yazılsın, Mavi-siyahlıların Süper lig kaderi de büyük ölçüde maçın sonunda belli olacak. 

24 haftaya kaybedilen puanların faturası elbette bir maçla ödenmez. Ancak bu maçtan alınacak 3 puan Erciyesspor’un belki de ligde kalma bileti olacak. 
Süper ligde telafisi olmayan haftalar başladı. Ligin altı da üstü de kaynıyor. Ama bizi daha çok altı ilgilendiriyor. 

İlk beş hedefiyle sezona başlayan Kayseri Erciyesspor, yanlış teknik kadro ve yanlış transferlerle hedefinden uzaklaşmakla kalmadı, alt sıralara demir attı. 
Özellikle son iki hafta rakiplerin kazandığı, Erciyesspor’un kaybettiği puanlar umutların da dibe vurmasına neden oldu. Fikstür avantajına güvenen Kayseri Erciyesspor, kötü futbol ve kaybedilen puanlarla şuana kadar o şansını da hovardaca harcadı. 

Her maç sonrası çeşitli mazeretler üretildi. ‘Önümüze bakacağız’ açıklamaları yapıldı. Kayseri Erciyesspor’daki kötü gidişi ilk haftadan itibaren tüm spor kamuoyu gördü, spor yazarları uyardı, eksiklere dikkat çekti. Ancak yapılan eleştirilerde hep art niyet arandı. Hep takımın iyi yolda olduğu mesajları verildi. 
Ancak şimdi sözün bittiği yerdeyiz. Taraftarın beklentisi yeni bir mucize. Geçen yıl mucizeye imza atarak ligde kalan Erciyesspor’un aynısını tekrarlaması. 

Oynanan futbol umut vermese de, çıkmadık candan da umut kesilmez. Oynanmamış 10 maç alınabilecek 30 puan var. 24 haftada sadece 20 puan toplayabilen Erciyesspor bu 30 puanın ne kadarını alabilir. İçerdeki maçları kazanabilir mi? 

Bizim umudumuz, arzumuz, istediğimiz yeni bir mucizenin gerçekleşmesi. Kayseri Erciyesspor’un ligde kalması. Bu şehri Süper ligde temsil etmeye devam etmesi. 
Erciyessppor’da yaşanan aksaklıklar yazılmamışsa, hataların üstüne gidilmemişse, ‘Hep destek, tam destek’ mantığıyla hareket edilmişse, bu Kayseri basınının takımını sahiplenmesi, sorunlara yeni sorunlar eklenmemesi içindir. 

Bugün de susuluyor, yapıcı eleştirilere devam ediliyorsa ‘Çıkmadın candan ümit kesilmez’ düşüncesindeki spor basınının erdemliliğindendir. 
Bugün kimse Mehmet Özdilek’in kimi oynatacağı, kimi yanında oturtacağı hangi sürprizlere imza atacağı! ile ilgilenmemeli. 

Bugün sahaya kim çıkarsa çıksın, nasıl taktik verilirse verilsin haftayı 3 puanla kapatan Kayseri temsilcisi olsun. Kader maçının, geçen yıl takımı ligde bıraktıktan sonra kendisiyle devam edilmeyen ve yol verilen Hikmet Karaman’a karşı olması ise kaderin bir cilvesi herhalde. 
Son söz, kimse başarıyı sahiplenip, başarısızlığı basına ve taraftara yıkmaya çalışmasın. Hodri meydan, çıksın Rize’yi devirsin. 

O teknik kadroyu da o futbolcuları da yine aynı taraftar bağrına basar. Eminim ki, bu maçın kaza-nılmasını basın ve taraftar daha çok istiyor. Ama sonucu, basının değil, teknik kadro ve futbolcuların ne kadar istediği belirleyecek. 
Erciyesspor, Çaykur Rizespor’u yenerse mucizenin fitilini de ateşlemiş olur. Ama bu maçı kaybederse o cümleyi tamamlamak bile istemiyorum.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
RUH YOK... DÖRTTE ALTI... Ucuz mağlubiyet... Paha biçilmez 3 puan Geri sayım başladı Pandemi ve Süper Lig... Olabilecek en kötü senaryo Düş-me-ye-ce-ğiz! Final maçları Son kararınız mı? Evde kalmak yaramamış! Papatya falı... Sağlık mı? Hadi ordan… Hollanda modeli Riske değer mi? Taraftar olmazsa oynanmasın... BU VEBAL KİMİN? FİŞİ KASIMPAŞA ÇEKTİ Kasımpaşa Yine Uğur Getirsin! Yüzler KÖSELE Olmuş! YAZIKLAR OLSUN!.. Şimdi Değilse Ne Zaman? Puan İyi, Futbol Kötü PUAN İYİ FUTBOL KÖTÜ Mazeret Yok... Tribüne oynarsak kaybederiz İTE KAKA 1 PUAN REZALET... HAZIRLIK MAÇI DA OLSA... HİÇ YOKTAN ‘VAR’ Nazarlık Olsun! Kayserispor Eksildikçe Büyüyor Kayserispor eksildikçe büyüyor Mensah Farkı... Muhteşem Galibiyet... MUHTEŞEM GALİBİYET Artık Vites Yükseltme Zamanı Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı! EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI Kayserispor’dan Seriye Devam Kayserispor’dan seriye devam Erciyesspor’a ‘VEFA’ Ligde Her Şey Olabilir... Karaman’ın Karnesi ‘taktirlik’ BİR DOĞRU TÜM YANLIŞLARİ GÖTÜRDÜ Özlemişiz! Nerden Tutsan Elinde Kalır! Nerden tutsan elinde kalır! Bu Çocuk Okumaz! Tek İhtimalli Maç... Malzemeden çalarsanız iyi yemek yapamazsınız... Kritik Dönemeç... Dökme Suyla Değirmen Dömez! Balık Baştan Kokar... SEVİNMELİ Mİ? SADECE YENİLMEDİ!.. Testi Kırılmadan Kayserispor'dan futbol dersi İnadına Kayserispor KAYSERİSPOR UYGUN ADIM ONURLU BERABERLİK TRİBÜNDE DOSTLUK SAHADA REKABET KADİR HAS MABED OLMA YOLUNDA KAYSERİSPOR KARİZMAYI ÇİZDİRDİ ALAYLI MI? MEKTEPLi Mi ? ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI KAYSERİ ELİ DEĞMİŞ KS'NİN AYAK SESLERİ TAKIMDA IŞIK VAR SARIIII...KIRMIZIIII... OH BE! RÜYA KÂBUSA DÖNDÜ İĞNEYİ KAYSERİSPOR’A HARAKİRİ YAPTILAR! KARNE DÜZELECEK! ADIM ADIM... DİRİLİŞ MAÇI! KAYSERİSPOR SÜPER LİG’E AKREDİTE OLDU! İZMİR HAVASI ÇARPMASIN FİNAL MAÇLARI BAŞLADI KAYSERİSPOR UZATTI! YENİLGİYİ HAK ETTİ! BANKO KAYSERİSPOR ŞAMPİYONLUK GELİYOR AKHİSAR’A İLAÇ OLDU KREDİ ERKEN TÜKENDİ! KAYSERİSPOR MEST ETTİ İKİ LİDER KUPADA TARTIDA KAYSERİSPOR İKİ KULVARDA DA ZİRVEDE KAYSERİSPOR TERLEMEDEN ÖNCE İYİ MÜCADELE KAYSERİSPOR’UN YEDEKLERİ YETTİ YENİ KAHRAMAN DRENTHE KAYSERİSPOR’DA TEK EKSİK TARAFTAR YANLIŞ ATA BİNERSENİZ DEĞİŞTİRİLİR KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ KAYSERİSPOR’UN İMDADINA DEVRE YETİŞTİ ŞAPKALAR ÖNE KAYSERİSPOR KOLTUĞU BIRAKMAZ BU MAÇIN MAZERETİ YOK GÜZEL OLAN 3 PUAN ERCİYESSPOR BAĞIRA BAĞIRA GİDİYOR BEŞ GÜNDE İKİ ÜNVAN SİL KAZANAMAZSAN KAYBETME KAYSERİSPOR UNUTANLARA HATIRLATTI KÖTÜNÜN İYİSİ ERCİYESSPOR PRANGADAN KURTULDU
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır